به‌روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
کد خبر: ۱۰۱۰۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
حجت الاسلام و المسلمین رفیعی:
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: یکی از رموز موفقیت خانواده این است که اصل سازگاری و رضایتمندی در آن به خوبی نهادینه شده باشد.
اصل سازگاری و رضایتمندی را در کانون خانواده نهادینه کنیموارثحجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: ما در روایات صادره از ناحیه اهل بیت(ع) داریم که انسان مومن در حتی به میل خانواده اش غذا می خورد و بر عکس انسان منافق، خانواده اش به میل او غذا می خورند و توجه به این نکات ریز و در عین حال مهم است که تفاوت های دو سبک زندگی را برای ما عیان می کند.

وی افزود: نکته بسیار مهم دیگر توجه به اصل صبر و بردباری است و این که در مقابل تنش ها و مشکلات و بگومگوها ، صبور و خویشتن دار باشیم که متاسفانه در این زمینه نیاز به کار فرهنگی و آموزشی داریم چرا که در این بخش ها در بسیاری از خانواده ها دچار ضعف هستیم.

این سخنران و خطیب برجسته همچنین گفت: در روایت داریم که سه گروه از زن ها فشار قبر ندارند؛ نخست زنی که بر بداخلاقی مردش صبر کند. دوم زنی که بر غیرت مرد خود صبر کند و سوم هم زنی که مهریه اش را ببخشد که این زن ها در روز قیامت با حضرت زهرا (س) محشور می شوند و به راستی چه توفیق و سعادتی بالاتر از این برای یک زن که با سیده زنان عالم حشر و نشر داشته باشد.

وی با تاکید بر این که از دیگر مسایل بسیار مهم در موفقیت زندگی زناشویی، لزوم شکر بر نعمت ها و خسته نشدن از مشکلات است، بیان داشت: طبیعی است که زندگی دنیایی آن چنان است که عاری از سختی ها و مشکلات نیست و حتی افراد به ظاهر پولدار و متمول نیز در درون زندگی خود مشکلاتی خاص خود دارند و لذا تاکید بر صبر و بردباری و به خصوص توکل بر خدا، لازمه توفیق در زندگی خانوادگی است که گفتار و سیره نورانی حضرات معصومین(ع) نیز تاکید بر این حقیقت دارد.

حجت الاسلام و المسلمین رفیعی همچنین با بیان این که یکی از اهداف و فلسفه های تشکیل زندگی زناشویی دست یابی به آرامش و سکینه است ، گفت: زن و مرد در طول زندگی مشترک بکوشند که با محبت و تکریم و معنویت با هم رفتار کنند و حتی در سخت ترین شرایط و مشکلات، لبخند و مهربانی را از یکدیگر دریغ نکنند که این اخلاق خوب و درست سخت گفتن بسیار معجزه می کند و باعث دوام و برکات فراوانی در زندگی زناشویی می شود.مطالب مرتبط
صوت/ حجت الاسلام رفیعی: آفت دین از زبان امام رضا علیه السلام
بسیاری از مشکلات کشور ناشی از فاصله گرفتن از قرآن کریم است
حسن خلق یکی از شرایط قبولی دعا است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها