به‌روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
کد خبر: ۲۰۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۰
آیت‌الله علوی گرگانی:
یکی از مراجع تقلید با اشاره به اهمیت کسب علم گفت: فرد در صورتی علم کسب می‌کند که صبور باشد و در برابر فشارها شکیبا باشد.
وارث: آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار طلاب خراسان شمالی با اشاره به برکت فرستادن صلوات اظهار کرد: این ذکر نه تنها نفاق را از بین می‌برد بلکه تهییج و نشاط در فرد ایجاد می‌کند.

وی تعیین هدف در زندگی را مهم دانست و تصریح کرد: آدمی باید هدف خود را در زندگی مشخص کند و برنامه‌ای معین برای زندگی داشته باشد.

این مرجع تقلید با اشاره به مقام بالای روحانیت گفت: روحانیت هدفی والا است و سعادت فرد را به همراه دارد.

آیت‌الله علوی گرگانی به سخن پیامبر اکرم(ص) در خصوص علم اشاره و بیان کرد: هر کسی علم را به خاطر دنیا دنبال کند بهره‌اش را تنها در دنیا می‌بیند و سودی نمی‌برد.

وی ثواب خدا را ماندنی و سرمایه و مال دنیا را فانی عنوان کرد و گفت: برای رستگاری و سعادت باید به دنبال ثواب خدا باشیم زیرا مال و سرمایه به دنیا تعلق دارد و از بین می‌رود.

این مرجع تقلید رمز مُلا شدن را صبر دانست و تصریح کرد: موفقیت و کسب علم در گرو صبر و شکیبایی است، اگر در کسب علم صبور باشید و از فشارهای دنیا نهراسید اجرش را می‌بینید.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به داشتن نیت خدایی برای زندگی و کسب علم خاطرنشان کرد: در صورتی که فرد تلاش کند و همت به کار گیرد اجرش را از خداوند دریافت می‌کند.

/م118
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها