به‌روز شده در: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
کد خبر: ۴۹۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۳
شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در هیئت محبان فاطمة الزهرا (س)+گزارش تصویری
مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با سخنرانی آیت الله صدیقی و قرائت دعای جوشن کبیر توسط حاج علی اکبر فدایی ، کربلایی سید باقر قائم مقامی و مداحی حاج سعید حدادیان ، استاد کلامی زنجانی و کربلایی محمد حسین حدادیان در هیئت محبان فاطمة الزهرا سلام الله علیها برگزار شد.

وارثمراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با سخنرانی آیت الله صدیقی و قرائت دعای جوشن کبیر توسط حاج علی اکبر فدایی ، کربلایی سید باقر قائم مقامی و مداحی حاج سعید حدادیان ، استاد کلامی زنجانی و کربلایی محمد حسین حدادیان در هیئت محبان فاطمة الزهرا سلام الله علیها برگزار شد. 

در ادامۀ خبر متن سخنان حجت الاسلام صدیقی را می خوانید:

حجت الاسلام صدیقی: هدف اصلی لقا ودیدار خداوند است

شب قدر در قرآن کریم جایگاهش به صورتی است که افضل شب ها نام گرفته است.

مَا أَدْرَاكَ مَا لَيْلَةُ الْقَدْرِ مخاطب در «ما أدراک»، هر شخصى است که آیه شریفه را بخواند و یا بشنود" و مَا أَدْرَاكَ مَا لَيْلَةُ الْقَدْرِ (و تو چه می دانی که شب قدر چیست ؟) این عبارت کنایه از جلیل القدر بودن و عظمت منزلت شب قدر است و به همین دلیل هم به جای استفاده از ضمیر، اسم ظاهر را بکار برده .  شناخت ویژگى هاى شب قدر، در اختیار همگان نیست.

عظمت شب قدر، فراتر از حد بیان است.

 پیامبر(ص) در شناخت شب قدر و ویژگى هاى آن، نیازمند تعلیم الهى است.

  قرآن نوراست، قرآن شفا است، قرآن سیاست است وتحدی است و سعادت دنیا وآخرت درآن است. از این صورت یکی از برنامه هایی که در شب قدر انجام میدهیم عبارت است از بیعت با قرآن و این است که ما سر سپردۀ قرآن هستیم. امشب شب حضور کتابی است که مثل ندارد، تحریف ندارد، کتابی است که اکسیر روح و اخلاق و ارزش هاست. اهمیت شب فدر چیزی است که بشود با شب زنده داری به عزت رسید.

ازپیغمبر صلوات الله علیه راجع به شب قدر پرسیدن، حضرت فرمود: شب قدر را نمیشناسم که بازگو کنم یعنی در حدی نیست که بتوان در کلمات بیانش کرد. شب قدر شب پاک شدن است. مردم قدر این شب را بدانند. حداقل درماه رمضان که سحر بیدارید نماز شب را ترک نکنید. یادتان باشد بهشت و حوریان هدف شما را کمرنگ نکنند. هدف اصلی لقا ودیدار خداوند است. اگر عزت در دنیا میخواهید نماز شب بخوانید. سربلندی در آخرت، خوش سیمایی، روزی زیاد و ازهمه مهمتر وقتی در قبر هستید چشم ها دیگر نمی بیند نمازشب سراج وروشنایی در قبر است.

 اهل نماز جمعه هم برای این حماسه حضور یابند صفوف این نماز استکبار را نابود میکند.

کسی که در ماه رمضان نماز جماعت را ترک نکند سعادتمند میشود. بیایید و به امام علی علیه السلام قول دهید نمازهایتان را به جماعت بخوانید. اگر کسی از اول ماه رمضان هرشب 1000بارسوره قدر را بخواند عظمت شب قدر رادرک خواهد کرد. ماه رمضان قلب ما را مشتعل میسازد. به مصداق این شعر "خام بدم، پخته شدم، سوختم" حرارت ایمان و مقابله با نفس اماره باعث میشود آتش عشق الهی در قلب ما شعله ور شود. ماه رمضان ماه تجلی است وجلوه اش شب قدر است. اگر کسی شب قدر بیاید و باز بخشیده نشود آدم بدبختی است که دیگر کاری از دست کسی براش ساخته نیست.

حضرت محمد صلی الله علیه وآله فرمودند: اگردر مجلسی بودید و نام نامی پیامبر صلوات الله علیه برده شود و صلوات نفرستید خدا آن مجلس را از رحمتش دور میکند. سه گروه شفاعت نمی شوند، کسی که کینه امت را بر دل دارد، عاق والدین و شراب خوار، بقیه همه بخشیده میشوند. 


حجت الاسلام صدیقی: هدف اصلی لقا ودیدار خداوند استمطالب مرتبط
حجت الاسلام صدیقی: هرکس خدا را صدا بزند و به یاد او باشد، خدا هم او را یاد می کند/ هیچ شرفی به این اندازه که خدا ما را یاد کند، نیست
مرجعیت امری طبیعی است که با حضور امام زمان نیز ادامه پیدا می کند
حجت الاسلام صدیقی : یکی از ویژگی های جهنمیان این است که عقل دارند ولی فهم ندارند
حجت الاسلام صدیقی : عبودیت ریشه در ربوبیت دارد
حجت الاسلام صدیقی : باور کنیم که اگر حضور نداریم در محضر هستیم
عملی که از دزدی، قتل و زنا بدتر است!
روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان در مسجد امام حسن مجتبی (ع)+ گزارش تصویری
مراسم احیای شب‌های قدر با حضور آیت‌الله‌العظمی مظاهری برگزار می‌شود
حجت الاسلام صدیقی: توبه انسان را رفیق خدا می کند
هیچ کس نمی تواند دقیقاً بگوید شب قدر، چه شبی است !
برنامۀ مراسم هیئت ها در ایام شب های قدر + جدول
حجت الاسلام صدیقی: تمام اعمالی که در سیر صعود انجام می دهیم به دست امام زمان(عج) امضاء میشود
حجت الاسلام صدیقی: آدمی که عاشق خدا نیست به مقام آدمیت نرسیده است
شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) - هیئت محبان فاطمة الزهرا (س) - تیر 94
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها