به‌روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
کد خبر: ۶۹۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷
در حسینیه صنف لباس فروشان مطرح شد؛
مراسم زیارت عاشورا با نوای حاج منصور ارضی در تاریخ 7 اردیبهشت 95 در حسینیه صنف لباس فروشان برگزار شد.
وارث :مراسم زیارت عاشورا با نوای حاج منصور ارضی در تاریخ 7 اردیبهشت 95 در حسینیه صنف لباس فروشان برگزار شد.

با سلام یا با مراقبت از اعمال ، می‌توانی اعتراف به ولایت کنی

در ادامه خبر متن سخنان حاج منصور ارضی را آورده ایم:


با سلام یا با مراقبت از اعمال ، می‌توانی اعتراف به ولایت کنی .

در تربیت نفس بیان کردیم که ما باید بتوانیم حقیقت نفس را بشناسیم تا در حرکت الهی بتوانیم زهد و جهد پیشه کنیم .

یکی از موارد مهم در تربیت نفس ، خالص کردن اعمال است . اگر کسی بتواند این اخلاص را درون خود ایجاد کند ، کم کم این اخلاص برای انسان ظرفیت ایجاد می‌کند .

در دعایی که صبح عزیزان می‌خوانند ، می‌گویی "اَصْبَحْتُ اَللّـهُمَّ مُعْتَصِماً بِذِمامِکَ الْمَنیعِ" الی آخر ، بیان می‌شود "مُحْتَجِباً مِنْ کُلِّ قَاصِدٍ لِی إِلَى أَذِیَّةٍ بِجِدَارٍ حَصِینٍ الْإِخْلاصِ فِی الاعْتِرَافِ" یعنی شما هر روز اعتراف به ولایت می‌کنی ، تو با سلام یا با مراقبت اعمال می‌توانی اعتراف به ولایت کنی .

 اخلاص درِ خانه‌ی اهل بیت علیهم السلام ، انسان را حفظ می‌کند ، اگر روزی من از دایره‌ی اهل بیت علیهم السلام خارج شوم نشانه اش اینست که بجای این که از ایشان و شیعیانشان بگویم از غیر می‌گویم و این یعنی از این دایره خارج شده ام . هر کسی دنبال اخلاص در اعمالش باشد ، در حصین اخلاص قرار می‌گیرد و این حصین همان اعتراف به ولایت است .

خدا برای ما خیلی راه را نزدیک کرده ، در این ماه رجب هر جا که گرفتار می‌شوی یک سلام به اباعبدالله علیه السلام می‌دهی که بزرگترین فضیلت این ماه هست . حتی نجف هم که می‌روی دوبار سلام به اباعبدالله علیه السلام می‌دهی چون بزرگان فرموده اند که یک شب سر مبارک اباعبدالله علیه السلام بالای قبر امیرالمومنین علیه السلام بوده . در تک تک شب‌های ماه رجب بالاترین فضیلت زیارت کربلاست .

امام صادق علیه السلام فرمودند همه از زیارت کربلا در نیمه رجب غافلند ، مثل نماز غفیله که اکثرا از آن غافلند . جزء یازدهم قرآن فراموش نشود . پول برای جهیزیه بدهید ، خدا عاقبت بخیرتان کند .

منبع: قدیم الاحسان

/1102101305

مطالب مرتبط
صوت و فیلم/مراسم مناجات و قرائت زیارت جامعه کبیره در حرم مطهر امام رضا(علیه السلام)1395
گزارش صوت و فیلم/ مراسم زیارت عاشورا -حسینیه صنف لباس فروشان- 7 اردیبهشت 95
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها