به‌روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۰
کد خبر: ۸۱۸۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۷
مراسم دهه سوم صفر در هیئت بین الحرمین برگزار شد+گزارش تصویری
اگر ما خود را با ساختار عالم وجود تطبیق بدهیم آن ها هم به مدد و یاری ما می آیند و اگر با ساختار عالم وجود مخالفت کنیم، عالم وجود ما را پس می زند و به آرامش نمی رسیم. همه ی عالم در مالکیت خداوند است و همه ی این عالم شکر گزار خداوند است وقتی ما معصیتی انجام می دهیم یعنی با همه ی این عالم در افتادیم و در زندگی آرامش نمی بینیم شاید لحظاتی خوش باشد اما زندگی او پر از دغدغه است.

وارث: مراسم دهه سوم صفر با سخنرانی حجت الاسلام علی سعیدیان و  مداحی کربلائی جوادمقدم، کربلائی میثم استادآقا در هیئت بین الحرمین برگزار شد.

در ادامه ی خبر متن سخنرانی حجت الاسلام سعیدیان را می خوانید:

حجت الاسلام علی سعیدیان

الا بذکر الله تطمئن القلوب
شما ثروت داشته باشید اما آرامش نداشته باشید به درد نمی خورد به قول آن عالمی که می گفت: استادم مریض شده بود، به دیدن او رفتم و بعد از عیادت از ایشان گفتم: استاد من دعا می کنم خداوند به شما طول عمر بدهد استاد هم به من گفتند: من دعا می کنم خداوند به تو عرض عمر بدهد، گفتند: طول عمر مهم نیست بلکه آن چیزی که مهم است آن است که ما با کیفیت زندگی کنیم.
فایده ای ندارد که صد سال عمر کنیم اما به اندازه ی یک سال هم آرامش در زندگی نداشته باشیم. 

عوامل جذب برکت در زندگی
قرآن می فرماید: خداوند به کسانی آرامش می دهد و آن ها را کمک و یاری می کند که استغفار کنند و برگردند به سمت او. جامعه ای که الهی شود جامعه ی آرامی است و فردی که شخصیت خود را الهی تطبیق کند آرامش پیدا می کند. 
تمام نعمات به دست خداوند است و کاری را که همه ی عالم نخواهند انجام دهند اما خداوند بخواهد، انجام می شود و کاری که خداوند نخواهد انجام شود اگر همه ی عالم هم بخواهند، انجام نمی شود و تمام قدرت در دست خداوند است. خداوند در حدیث قدسی می فرماید: من گاه از دست شما تعجب میکنم با اینکه می دانید همه ی امور در دست من است اما در مشکلات خود در خانه ی دیگران را می زنید. ابر قدرت عالم پول و ثروت و امریکا نیست بلکه خداوند است، چقدر ما به خداوند امید داریم؟ 
امام حسین علیه السلام دعا می کردند خدایا من امورم را به تو واگذار می کنم و وجودم را تسلیم تو می کنم، خدایا صورت من به جز درگاه شما جای دیگری را نخواهد دید. در خانه ی خداوند هرچقدر خود را کوچک کنید خداوند به شما خواهد داد اما جلوی دیگران خودتان را کوچک نکنید، هر گامی به سمت خداوند برداریم او ده قدم به سمت ما می آید اما خیلی از ما علم داریم و باور نداریم. 
آنقدری که امید به دست مردم داریم امید به دست خداوند نداریم، خداوند اگر بخواهد به کسی عزت بدهد اگر همه ی عالم بخواهند او را ذلیل کنند نمی توانند، خداوند می گوید: من زمانی شما را مدد می کنم که شما بر گردید سمت من.

خداوند ساختار وجود عالم را بندگی انسان قرار داده است 
خداوند در قرآن می فرماید: هر آنچه در آسمان ها و زمین است تسبیح خداوند بزرگ را می کند یعنی هر آنچه که در زمره ی مخلوقات است در حال ذکر خداوند است، حال اگر ما خود را با ساختار عالم وجود تطبیق بدهیم آن ها هم به مدد و یاری ما می آیند و اگر با ساختار عالم وجود مخالفت کنیم، عالم وجود ما را پس می زند و به آرامش نمی رسیم.
همه ی عالم در مالکیت خداوند است و همه ی این عالم شکر گزار خداوند است وقتی ما معصیتی انجام می دهیم یعنی با همه ی این عالم در افتادیم و در زندگی آرامش نمی بینیم شاید لحظاتی خوش باشد اما زندگی او پر از دغدغه است.

وجود سراپا اخلاص و بندگی شیخ عباس قمی
شاگرد شیخ عباس قمی می گوید: اواخر عمر شیخ بود که من به عیادت ایشان رفتم و گفتم: می خواهم به مشهد بروم و برای سلامتی شما دعا کنم، شیخ عباس قمی به من گفت: خوش به حال شما که می توانی به حرم امام رضا علیه السلام بروی ولی من دیگر توان ندارم و بیماری ام تشدید شده است. به ایشان گفتم آقا الان هر کسی به حرم امام رضا علیه السلام میرود یک کتاب شیخ عباس قمی در دست دارد، غصه نخورید هر کس مفاتیح بخواند برای شما نوشته می شود .
روزی پدر آشیخ عباس قمی ایشان را صدا زد و گفت: کاش همانند این آخوندی که به مسجدمان می آید و صحبت می کند بلد بودی صحبت کنی او یک کتابی می خواند به نام منازل الآخرة، ایشان انقدر متواضع بودند که حتی به پدرشان نگفته بودند که نویسنده ی آن کتاب خودشان هستند.
برکت و ماندگاری را خداوند متعال به زندگی ما میدهد، پیامبر صلی الله علیه و آله چند شرط مهم را برای توبه و بازگشت به سمت خداوند به ما گفته اند.
خداوند همه ی گناهان را می بخشد حتی آن هایی را که در گناه زیاده روی کردند اما با این شروط:
اگر دلی را شکستی آن دل را بدست آوری. امام صادق فرمودند: آه اسم اعظم خداوند است. اگر کاری کنید که کسی از دست شما آه بکشد خداوند شما را نمی آمرزد و به بلا دچارتان می کند. 
اگر آبرویی را بردید آن را بخرید. خون شهدا در این جامعه ریخته شد تا ما به آرامش برسیم، اگر مسئولیتی را قبول کردیم و درست از پس آن بر نیامدیم باید از مردم عذرخواهی کنیم.
به سمت خداوند برگردیم حتی اگر بدترین هستیم اما آغوش خداوند باز است 

حجت الاسلام علی سعیدیان

مطالب مرتبط
حجت الاسلام سعیدیان: خداوند برکت را در تدیُن قرار داده است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها