به‌روز شده در: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
کد خبر: ۸۲۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
حجت الاسلام پناهیان گفت: فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» به منزله برداشته شدن پرده غفلت و حجاب از گوشه‌ای از تاریخ است که ما هنوز با آن درگیر هستیم، این فیلم تاریخی است، اما آینده‌مان را به ما نشان می‌دهد.
نظر حجت الاسلام پناهیان در مورد فیلم «یتیم خانه ایران»
وارث: حجت الاسلام علیرضا پناهیان در تازه‌ترین سخنرانی خود در رابطه با فیلم سینمایی «یتیم خانه‌ایران» ساخته ابوالقاسم طالبی، گفت: من از همه دوستان خواهش می‌کنم که فیلم سینمایی«یتیم خانه ایران» را ببنید یکی از دوستان را دیدم که صحبت می‌کرد و می‌گفت، می‌خواستم فیلم ببنیم نمی‌دانستم فیلم «یتیم خانه ایران» را ببینم یا فیلم دیگری را، نظر من این است که فیلم «یتیم خانه ایران» فرا فیلم است؛ به هیچ عنوان فیلمی نیست که بتوان آن را با فیلمهای دیگر مقایسه کرد.

وی ادامه داد: این فیلم به مصابه برداشته شدن پرده غفلت و حجاب از گوشه‌ای از تاریخ است که با هنوز ما با آن درگیر هستیم، این فیلم تاریخی است، اما آینده ما را به ما نشان می‌دهد؛ من بعید می‌دانم که انسان هوشمندی از دیدن این فیلم غفلت کند، ضمن این که تمام ویژگی‌های بصری خود را حفظ کرده است. جنبه سرگرم کننده هم دارد؛ اما ببنید برای انسانهای محقق و اندیشمندان علوم سیاسی چقدر می‌تواند مفید است برای کسانی که می‌خواهند در عرصه سیاست انسانهای مفیدی شوند. این فیلم از نظر مضامین سیاسی بسیار دقیق تنظیم شده است، ضمن اینکه کارگردان این فیلم بسیار هوشمندان و با تحقیق این داستان را روایت کرده است. من دوست دارم هر ایرانی اینقدر هوشمندانه به داستان نگاه کند، جدا از آن که فیلم یتیم خانه ایرام یک غفلت تاریخی را از بین می‌برد و حافظه این ملت را به جای خود باز می‌گرداند و عبرت بسیار بزرگی در اختیار ما قرار می‌دهد که ما همین عبرت را درک کنیم تا ابد اسیر قدرتهای پوشالی چون انگلستان نخواهیم شد.

پناهیان اظهار کرد: شما نگاه کنید چگونه انگلیسی چطور توانسته یک قحطی را در کشور ما اداره کرده است، یعنی با 3-4 نفر آدم و در اختیار داشتن واردات گندم و دارو قحطی را مدیریت کردند که در آن میلیونها نفر کشته شدند وقتی سیاستمداران یک جامعه ضعیف باشند می‌توان این بلایا را به سرش آورد؛ «دین» یک جامعه را قوی می‌کند.مطالب مرتبط
نظر حاج مهدی سلحشور درباره فیلم یتیم خانه ایران
حجت الاسلام پناهیان: فتنه ای بدتر از دجال در میان محبین اهل بیت(ع) پیدا می شود+گزارش تصویری
حجت الاسلام پناهیان: صلوات؛ یک ذکر عاشقانه/به سیره سیاسی پیامبر(ص) باید توجه بیشتری نمود+گزارش تصویری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها