به‌روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
کد خبر: ۸۳۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶
مراسم ویژه غبار روبی امام زادگان پنج تن (ع) لویزان برگزار شد+گزارش تصویری
ما به پذیرش قطعی برای خودمان و دیگران عادت کردیم، شأن زائران امام زادگان این است که مردم به زیارتشان می آیند آسوده باشند و کمک ما قطعأ تأثیر دارد و اگر مبلغی را هزینه کنیم مثلأ برای ستون ها، مادامیکه این بنا استوار باشد برای ما ثواب منظور می شود و ما در تمام آن صواب ها شریک هستیم حتی با ساختن لانه ی پرنده. برای هم خوب بخواهیم و همدیگر را تشویق کنیم و بازار گرمی کنیم برای این کارهای خیر.
وارث:  مراسم ویژه غبار روبی امام زادگان پنج تن (ع) لویزان با حضور اعضای محترم شورای شهر تهران و تعدادی از اعضای هیات دولت و جمعی ار روؤسای فدراسیون های ورزشی و سخنرانی حجت الاسلام شهاب مرادی برگزار شد.
در ادامه ی خبر متن سخنرانی حجت الاسلام مرادی را می خوانید:

حجت الاسلام شهاب مرادی:

اضطراب از مرگ

خیلی از افرادی که از سنین جوانی عبور میکنند به طور مشخص نگران مرگ می شوند و شاید شایع ترین اضطراب در بین مردم ترس از مرگ است که هر چقدر ذکر و ایمان و ثواب ما بیشتر باشد در کنار این اضطراب، رسیدن به آرامش دست یافتنی تر است. جلساتی از این دست جلساتی هستند که موجبات افزایش آرامش ذهنی و روانی مردم را فراهم میکند و کسانی که در این دعوت ها شرکت میکنند و مادر شهیدی که می خواست مسیری را طی بکند تا به مزار فرزند شهیدش برسد باید صد و هشتاد پله را بالا می آمد تا به مقصد برسد. 
ما در جامعه نسبت به خانم ها حساس نیستیم، در آمارگیری که صورت گرفت جمعیت خانم ها در ایران بیشتر از آقایان است و شما اگر ده مسجد هم بروید جمعیت زنانه با مردانه برابر نیست و حتی در حسینیه ها هم همینطور که می بینیم زنانه شلوغ تر است. ده سال پیش من در برنامه ی تلوزیونی از دستشویی های مساجد صحبت کردم و شاید بیش از هر بحثی مورد توجه مردم قرار گرفت و باید به این موضوع توجه کرد که مسجد از هرجایی بیشتر نیاز دارد به تعداد دستشویی و حتی فرنگی چرا که بیشتر مردم به انجا میروند و باید آب گرم و محیطی راحت داشته باشد و خیلی افراد هستند که وسواس دارند و بسیاری از مساجد را ببینید به جای اینکه افراد در حین وضو احساس طراوت کنند نگران هستند که دچار مسائل نجس و پاکی نشوند و احساس خوشایندی ندارند. ذهن ما باید برای هر انسانی با هر اعتقاد و ظاهری خوب بخواهد و  باید مراعات خانم ها را در همه حال بکنیم.

نصرت دین سه بند در زبان است

رسولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله می فرمایند : المُسلِمُ مَن سَلِمَ المُسلمونَ مِن لِسانِهِ و يَدِهِ  مسلمان ، كسى است كه مسلمانان از زبان و دست او آسوده باشند .
در جامعه ای که امیرالمومنین علیه السلام و مالک را دارد، فرمودند من انتظار دارم مالک زبان و عملش با من یکی باشد و با قلبش با من کمک کند، خیلی وقت ها هست ما نمیخواهیم از دیگران دستگیری کنیم اگر دلمان به ما گفت این دل ها و خواستن ها دست به دست هم می دهند تا ما یک کاری کنیم تا دیگری خوشحال شود.
ما به پذیرش قطعی برای خودمان و دیگران عادت کردیم، شأن زائران امام زادگان این است که مردم به زیارتشان می آیند آسوده باشند و کمک ما قطعأ تأثیر دارد و اگر مبلغی را هزینه کنیم مثلأ برای ستون ها، مادامیکه این بنا استوار باشد برای ما ثواب منظور می شود و ما در تمام آن صواب ها شریک هستیم حتی با ساختن لانه ی پرنده. برای هم خوب بخواهیم و همدیگر را تشویق کنیم و بازار گرمی کنیم برای این کارهای خیر. 

ظرفیتی که در امام زاده ها هست را باید قدر دانست

خیلی از امام زاده هایی که در تهران است استعداد این را دارد که قبرستان محلی باشند و تأثیری که زیارت اهل قبور دارد همانطور که امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند : شما وقتی به زیارت اهل قبور می روید، اموات خوشحال می شوند. 
می گویند دلتان که گرفت به قبرستان بروید چرا که شما را متعادل و نرمال می کند، حداقل پنجاه امامزاده را می شود به صورت عملیاتی به ان فکر کنیم به جای اینکه به سمت جنوب تهران پیش روی کنیم برای بهشت زهرا در مناطق مختلف تهران قبرستان های محلی درست کنند و می توانیم حداقل به آن فکر کنیم. خیلی از افراد مرگ را رعب انگیز و وحشتناک می دانند و به همین جهت به ان فکر نمی کنند. این سبک زندگی درست نیست که قبرستان ها اینقدر دور باشد از محل زندگی، من افرادی را می بینم که می گویند ما بعد از ده سال متوجه شدیم پدرمان فوت کردند.

حجت الاسلام شهاب مرادی:

مطالب مرتبط
حجت الاسلام مرادی: وقتی بردباری و سخاوت زیاد شود؛ انسان کریم می شود+گزارش تصویری
حجت الاسلام مرادی: اگر خون امام حسين(ع) نبود اسلام تمام مي شد+گزارش تصویری
حجت الاسلام شهاب: شیعیان؛ عبادالرحمن و بندگان ارشد خداوند هستند
حجت الاسلام میرزامحمدی: ابلاغ سلام معصوم(ع) به شیعیان، جلوه ای از رحمت الهی است+گزارش تصویری
حجت الاسلام مرادی: قساوت قلب با کمک کردن به دیگران درمان خواهد شد
حجت الاسلام مرادی: هیچ مخلوقی به مهربانی حضرت محمد(ص) خلق نشد+گزارش تصویری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها