به‌روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
کد خبر: ۸۳۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰
آیت‎الله سبحانی:
گروه حوزه‎های علمیه: آیت‎الله‎‏العظمی سبحانی یکی از شروط عالم شدن را تلاش مستمر و خستگی ناپذیر دانست و بیان کرد: طلاب با نوار - مطالعه دور از درس و بحث- ملا نخواهند شد.
طلاب با مطالعه از را ه دور ملا نخواهند شد
وارث: آیت‎الله‎‏العظمی سبحانی صبح امروز ۲۲ دی ماه، در درس خارج اصول در مسجد اعظم گفت: امام راحل در تابستان سال ۱۳۳۱ به شهر محلات رفته بودند؛ عرض کردم آقاجان شما در این سه ماه در محلات چه می‎کردید؟ که پاسخ دادند: یک ساعت مانده به غروب به مسجد رفته و برای مردم درس اخلاق می گفتم.
وی افزود: امام راحل صبح‎ها در حیاط منزل قالیچه‎ای انداخته و مشغول به مطالعه شده و در هنگام خستگی شروع به نوشتن می‎‌کردند.
این مرجع تقلید تصریح کرد: قطعا اگر امام خمینی(ره) ملا نبودند، دیگران زیر بار سخن ایشان نمی‌رفتند؛ چنین شخصی با این تلاش و پشتکار می‎تواند فقیه شده و نظامی را تغییر دهد.
وی گفت: یکی از عوامل موفقیت امام راحل، علم و دانش فراوان ایشان است؛ طلاب برای حفظ نظام و این امانت الهی که در دستان ماست، باید با تلاش فراوان درس خوانده و به تحصیل بپردازند.
این مرجع تقلید بیان کرد: طلاب با نوار ملا نمی‎شوند، بلکه طلبه‎ای که قصد ملا شدن دارد، باید در درس حاضر شده و استاد را ببیند؛ مباحثه طلاب و نگاه به کتاب های گوناگون از دیگر نکات مهم می باشد.
آیت‎الله سبحانی در پایان تصریح کردند: طلاب باید از استراحت خود کاسته و رنج تحقیق و مطالعه را بکشند تا بتوانند ملا شوند.
منبع: ایکنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها