به‌روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
کد خبر: ۸۴۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۰
فردا؛ دومین سالگرد «شهید جهاد مغنیه»؛
اولین بار وقتی مردم با چهره جهاد آشنا شدند که او در مراسم ختم والده سردار سلیمانی شرکت کرده بود درست پشت سر سردار ایستاده بود و به مهمانان خوش آمد می گفت.
نجوای «حاج قاسم» با «جهاد»
وارث: شهید جهاد مغنیه در سال 1991 در لبنان در خانواده ایی مبارز متولد شد. جهاد چهارمین شهید از خانواده مغنیه می باشد وی یک خواهر و یک برادر به نام های فاطمه ومصطفی داشت.

وی تحصیلات عالیه را در رشته مدیریت در دانشگاه آمریکایی بیروت یکی از بهترین دانشگاه های خاورمیانه شروع کرد و تنها یک درس باقی مانده بود تا مدرکش را بگیرد که به مقام والای شهادت نائل شد.

در طول سال های جنگ داخلی سوریه، حزب الله توانست به کمک ایران و سوریه زیر ساختهای جولان را بدست گیرد و پایگاه مهمی در آن جا دایر کند که مسئول اول این پایگاه شهید جهاد مغنیه پسر شهید عماد مغنیه بود که در سال 2008 در توافق تبادل اسراء میان اسرائیل و حزب الله آزاد شد.

اولین بار وقتی مردم با چهره جهاد آشنا شدند که او در مراسم ختم والده سردار سلیمانی شرکت کرده بود درست پشت سر سردار ایستاده بود و به مهمانان خوش آمد می گفت.

گاهی شانه های سردار را می بوسید و سردار گاه برمی گشت و با او نجوا می کرد. رابطه صمیمانه حاج قاسم و این جوان او را در کانون توجهات قرار داد. سردار گاه او را به بعضی از مهمان ها معرفی می کرد و آنها با لبخند او را به آغوش می کشیدند.

بر اساس اعلام حزب الله لبنان در 18 ژانویه 2015 سالروز پایان جنگ 22 روزه غزه و شکست اسرائیل در این جنگ گروهی از رزمندگان حرب الله در حین بازدید از شهرک های سوریه مورد حمله موشکی اسرائیل قرار گرفتند و به مقام والای شهادت نائل شدند. این  شهید بزرگوار نیز در بین آنها بود.

نجوای «حاج قاسم» با «جهاد» 
شادی روح فرمانده دلیر حزب الله، شهید جهاد مغنیه صلوات...
منبع: مشرق

مطالب مرتبط
سردار حاجی زاده: ارکان اصلی قدرت ما؛ اقتدار رهبرمعظم انقلاب و یکپارچگی ملت+گزارش تصویری
کتاب ابوجهاد ؛صد خاطره از شهید حاج عماد مغنیه منتشر شد
جامعه مداحی باید گسترش یابد
تصویری از سردار سلیمانی در کنار شهید کاظمی و سید حسن نصرالله
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها