به‌روز شده در: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
کد خبر: ۹۰۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
مراسم عزاداری تخریب حرم بقیع در هیئت جنت الرضا(ع)+گزارش تصویری
تخریب دیگر وهابیت و آل سعود تخریب افکار وعقاید اسلامی است. منتهی آرزوی آل سعود این است که جوانان به امام حسین علیه السلام افتخار نکند، به شیعه بودنش ارج ننهد و به آن اهیمت ندهد! آرزوی آل سعود این است که تو شیعه گری ات را خرافه و افسانه گری بدانی!

وارث: مراسم عزاداری تخریب حرم بقیع با قرائت حدیث کسا توسط حجت الاسلام مهدی یعقوبی و با سخنرانی حجت الاسلام دانشمند و مداحی حاج کاظم غفار نژاد و کربلایی محمد حسین پویانفر در هیئت جنت الرضا علیه السلام برگزار شد.

در ادامه متن سخنان حجت الاسلام مهدی دانشمند را می خوانید

حجت الاسلام دانشمند:

تاریخچه سلفی گری

"سلف" به معنای قدیمی ترین ونزدیک ترین است و سلفی ها ادعا می کنند نزدیک ترین نظریه به نظر اسلام را دارند، خودمانی اش یعنی ما اسلام ناب پیامبرصلی الله علیه و آله را درک کرده ایم و به خیال خودشان در آن تحریف، افراط و تفریط نیست و هرچه پیامبرصلی الله علیه و آله وقران گفته ما مو به مو انجام می دهیم! فرقه سلفی گری 700 سال بعد از رسول الله صلی الله علیه و آله توسط ابن تیمیه شروع شد. اولین حرف های ابن تیمیه این بود که تمام مسلمین مشرک و منحرف هستند و از سنت پیامبرصلی الله علیه و آله خارج شده اند، لذا بلوا و اختلاف عجیبی در بین مسلمانان ایجاد کرد.

تعدادی از قضات سنی در عربستان، حجاز و شامات جلسه گرفتند و ابن تیمیه را محکوم به اعدام کردند و با اعدام او قصه سلفی گری جمع شد. پس از حدود 700 سال از اعدام ابن تیمیه ملعونی به نام شیخ محمدبن عبدالوهاب که پدرش قاضی القضات عربستان است با محمد بن سعود با هم همکاری کردند و قرارشد کودتایی مذهبی کنند. توافق کردند حکومت دینی در حجاز برای عبدالوهاب و حکومت سیاسی برای خاندان سعود باشد.

عوامل موفقیت آل سعود و عبدالوهاب

چندعامل باعث شد آنها در کودتای مذهبی موفق باشند: اول: جهل، بی سوادی و سادگی مردم نسبت به اطلاعات دینی. جهل مردم همیشه افسون گر جامعه بوده است، این قدر که مردم از جهل چوب خوردند از شهوت چوب نخوردند!

دوم فقر مالی مردم و اتفاقا دنبال کسی می گشتند که اعلان کند به این خانه بریزید و هرچه برداشتید برایتان حلال است. مردم دنبال این بودند که یک مجوزی از عالمشان باشد مخصوصا اهل تسنن که هرچه مولوی شان بگوید گوش می کنند. ما هم چنین توقعی از مردم نداریم ولی توقع داریم اگر با استناد به آیات قران و روایت و ... دقیق یک حرفی زدیم گوش کنند و مخالفت با آیات الهی نکنند، اما اهل سنت اینطور هستند که نگاه به دهان مولوی شان می کنند و هر چه بگوید گوش می کنند.

سومین عامل حمایت نظامی از آل سعود بود. وهابیت فتوای کودتا دادند و آنها هم ابزار جنگ را تامین کردند.

چهارم اعتبار اجتماعی عبدالوهاب بود؛ او قاضی القضات بود. اعدام ابن تیمیه هم به خاطراین بود که قاضی القضات مخالف او بود. محمدبن عبدالوهاب هم از اعتبار پدرش سواستفاده کرد چون می دانست کاری به او ندارد.

پنجم هم به کارگیری قهر و غضب بود. مثلا شمشیر دست می گرفتند و به زور به مردم می گفتند: بگو من مشرک بودم، بگو الان مسلمان هستم. یعنی شخص دوباره شهادتین می گفت و مجبور بود طبق مسیری که وهابیت می گوید عمل کند همان چیزی که الان داعش می گوید.

سال دوم پس از تصرف عربستان به کربلا حمله کردند و فقط در یک روز 20هزار نفر را سربریدند، به حرم امام حسین علیه السلام حمله کردند، ضریح، طلاها و وجوه داخل ضریح را به غارت بردند، صندوقی که روی قبر سیدالشهدا علیه السلام بود را آتش زدند و رویش قهوه درست کردند، روی جنازه های مردم سفره انداختند و غذا خوردند! فکر نکنید جنایت آنها فقط مربوط به داعش است خدا می داند در طول این سالیان چقدر جنایت کردند و ناموس مسلمانان را به کنیزی بردند.

تخریب قبور و حرم توسط آل سعود

باید بدانیم مسیر دشمن آل سعود و وهابیت کدام مسیر است. اولین اقدام آل سعود و هابیت تخریب بود به دوقسم: یک تخریب قبور و حرم به جرم اینکه هرجا حرم باشد شرک و کفر است و باید منهدم شود. ما فقط یک سوال داریم از سلفی ها، وهابی ها، داعشی ها، آل سعود و پیروان آنها پیامبرصلی الله علیه و آله وقتی از دار دنیا رفت مگر در حجره اش او را دفن نکردند؟ شما سلمان و علی بن ابی طالب علیه السلام را قبول ندارید اما عمروابوبکر را قبول دارید چرا آنها نیامدند اتاق پیامبرصلی الله علیه و آله را خراب کنند؟ چرا اجازه دادند حضرت در محلی مسقف دفن شود؟ اگر حرم درست کردن برای معصوم خلاف قرآن و اسلام و دین است، شما خودتان را سلفی تر از عمروابوبکر می دانید که پیامبرصلی الله علیه و آله را دفن کردند؟

اصحاب کهف آیت حق بودند. وقتی مردم فهمیدند که این ها این چنین هستند خواستند جلوی قبرشان را ببندند ولی خداوند در قرآن می فرماید: در کنار قبر این ها باید حرمی بسازید. این ها بنیان هستند. یعنی شما(وهابیت و سلفی ها) از خداوند جلو زده اید؟

عثمان بن مظعون که عابد، زاهد، عالم و جاهد مورد تایید پیامبرصلی الله علیه و آله بود که درقبرستان بقیع دفن شد، حضرت روی قبر او سنگی گذاشت و دست روی ان می گذاشت و گریه می کرد و فاتحه می خواند. پیامبرصلی الله علیه و آله درباره عثمان بن مظعون می فرماید: خدا به برکت عثمان بن مظعون هر کسی که در قبرستان بقیع دفن شود را می آمرزد.

به چه دلیل و کدام استدلال قبرستان بقیع را تخریب کردید؟ سامرا و حرم عسکریین را با خاک یکسان کردید؟ مساجد و اماکن مقدس را در شامات وعراق منفجر کردید؟ با کدام دلیل و بینه خون، جان، مالش را حلال میدانید و ناموسش را به کنیزی می برید؟

تخریب عقاید اسلامی؛ هدف اصلی وهابیت

سوال من از جوانان شیعه این است که می دانید منتهی آرزو و هدف ال سعود چیست؟ تخریب دیگر وهابیت و آل سعود تخریب افکار وعقاید اسلامی است. منتهی آرزوی آل سعود این است که جوانان به امام حسین علیه السلام افتخار نکند، به شیعه بودنش ارج ننهد و به آن اهیمت ندهد! آرزوی آل سعود این است که تو شیعه گری ات را خرافه و افسانه گری بدانی! والا مگر سامرا را تخریب نکردند ما دوباره ساختیم! اما اگر حرمت اهل بیت علهیم السلام در قلب و دل ما تخریب شود درد است! اینکه جوان ما اعتقاد به مشکی پوشیدن و روضه رفتن نداشته باشد درد است، این درد را کجا ببریم؟!

جنایت آل سعود این است که در شبکه های مجازی افکار اهل بیت علهیم السلام و معارف دینی را در اذهان تخریب کردند؛ اوج مظلومیت شیعه اینجاست، بالاترین حمله و هجمه وهابیت است. امروز باید "مرگ برآل سعود" را در محرم با عمل نشان داد! باید با دودی نشدن، شراب نخوردن، بی نماز نشدن، بی حیانشدن، بی حجاب نشدن و ... پدر آل سعود را درآورد!

دختر ما اگر الگویش را از حضرت زینب و زهرا سلام الله علیهما بگیرد دلبری نمی کند، چادر را کنار نمی گذارد! درد ما این است که برای تخریب خاک و خشت گریه می کنیم اما برای تخریب افکار دینی گریه نمی کنیم!

نتیجه ی فاصله گرفتن از منش و روش اهل بیت(ع)

وقتی نسل جوان و ملت و مردم ما در عمل وسبک وسیره ی زندگی شان از اهل بیت علهیم السلام فاصله بگیرند باید این شکایت را کجا برد؟ چرا علت طلاق بالاست؟ اگر بگوییم بالارفتن آمار طلاق زیر سرآل سعود و اربابش صهیونیست است شاید تعجب کنید! وقتی از فرهنگ اصیل اهل بیت علهیم السلام فاصله بگیرند چرا آمار دزدی، اختلاس، ظلم و طلاق بالا نرود؟!

اولین درس سیدالشهدا علیه السلام در کربلا رعایت حق الناس بود اگر فرهنگ سیدالشهدا علیه السلام در جامعه حاکم شود مردم را تکه تکه هم کنی حاضر نمی شوند به حق الناس ظلم کنند.

وقتی این مسائل را درجامعه می بینیم متوجه می شویم کار وهابیت و آل سعود به نتیجه رسیده، نام حسین علیه السلام در زبان ها هست اما منطق امام حسین علیه السلام نیست! وهابیت فقط به دنبال تخریب خشت و گِل نیست.

سفره ی داعشی ها جمع می شود اما آیا آثار وهابیت و داعش جمع می شود؟ قیافه ی جوان های عراقی را دیده اید از پارسال تا امسال چقدر عوض شده؟! لباس پوشیدنشان شبیه غربی ها شده؟! چشم چرانی در بین الحرمین علنی شده؟!

جولان تفکرات آل سعود

داعش هیچ میدانی برای جولان دادن در ایران و حرم معصومین علیهم السلام ندارد اما تفکرات آل سعود در موبایل های جوانان ما بیداد می کند و اگر در مقابل تخریب معارف دینی و روش ومنش اهل بیت علیهم السلام را توسط آل سعود نگیریم به دست خود جوان ایرانی حرم امام رضا علیه السلام منفجر خواهد شد! نگویید کسی نگفت! اگر مقابل این قصه نایستیم و اگر عملا با اهل بیت علیهم السلام آشتی نکنیم حرم امام رضا علیه السلام تکه تکه خواهد شد و نیاز به وهابیت، آل سعود و ترکیه و ... ندارد بلکه خود شیعه مرتد این کار را خواهدکرد!!!

وقتی محرم در مقابل چشمان جوان ما سقوط کند امام حسین علیه السلام وحرمش هم سقوط خواهد کرد، امروز تخریب عقاید شیعه توسط خود شیعه صورت میگیرد با دامن زدن و ارسال شایعات. ده سال پیش گفتم شعار فرزند کمتر زندگی بهتر دسیسه دشمن، آل سعود و هابیت است مرا مواخذه کردند که چرا این حرف را زدی، جمعیت هفت میلیونی سنی تبدیل به سی یا چهل میلیون شد، از آن طرف می گفتند 4 زن بگیرید و از هرکدام ده فرزند بیاورید اسمش را چهارچهل گذاشته بودند و من داد زدم و ده سال بعد گفتند راست میگفت!

زنگ خطر برای جوانان شیعه

اگر آشتی جدی با اهل بیت علهیم السلام نکنیم مشهدالرضا توسط بچه های ایران منفجر خواهد شد، شک نکنید! حسینیه های کشور توسط جوانانی که دینشان را تغییر دادند به آتش کشده خواهد شد! من آژیر قرمز می کشم و هشدار می دهم! همه دنبال شهوت وجیب و پول هستند! فکر وذکرمان شده مادیات اما کسی غصه نمی خورد چرا دین دارد به باد می رود! کسی غصه نمی خورد بچه ی سینه زن و هیئتی ما عرق خور شد، بچه ی مسجدی ما بی نماز شد! اتفاقاتی است که نباید ساده از کنار آن ردشد! جای پای وهابیت پیداست با چشم کور نمی شود دید باید با چشم باز دید! صدای وهابیت و ال سعود در این مملکت به گوش می رسد!

وهابیت تخریب را شروع کرد که مهم ترینش تخریب افکار دینی بود با تحریف معارف دینی. معاویه به جُندب صدهزار درهم داد تا آیات ولایتی علی بن ابی طالب علیه السلام را تغییر دهد، جند گفت کم است؛ چهارصد هزار درهم گرفت و چندکار انجام داد، درنماز جمعه گفت در لیلةالمبیت ابن ملجم مرادی در بستر پیامبر صلی الله علیه وآله خوابید.

پول ها می دهند تا معارف را تحریف کنند، تاریخ مستند اسلام رابرگردانند مثل فیلم عمربن خطاب که ساختند و تمام فضایل امیرالمومنین علیه السلام را به عمر دادند وهمه ی دنیا هم دیدند. اما فیلم امم علی علیه السلام ومختار ساخته شد و از مولوی عبدالحمید زاهدان گرفته تا مفتی های مصر، عراق، شامات و پاکستان و ... گفتند دیدن این سریال حرام است!

وهابیت تخریب، تحریف، کتمان ما انزل الله و القای شبهات می کند. پایین آوردن شأن پیامبرصلی الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام! این قدر پایین آوردند که انسان برای غربت اهل بیت علهیم السلام گریه می کند.

حجت الاسلام دانشمند

مطالب مرتبط
حجت الاسلام دانشمند: به منویات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم
دوری از فرهنگ علوی و فاطمی؛ مهمترین عامل افزایش طلاق
چرا وهابیت قبور و آثار ائمه اطهار(ع) را از بین می برد؟
منبرهای یک دقیقه ای/آیا می شود با عزرائیل رفیق شد؟
حجت السلام دانشمند: قرض الحسنه یعنی معامله با خدا+گزارش تصویری
حجت الاسلام دانشمند: کسی که به دین لطمه بزند به جنگ با خدا رفته است+گزارش تصویری
حجت الاسلام دانشمند: ربا، شراب و عاق والدین انسان را بیچاره می کند+گزارش تصویری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین