به‌روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
کد خبر: ۹۰۵۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
جلسه هفتگی حسینیه مهدیون تهران برگزار شد+گزارش تصویری
درآن زمان برای سقف خانه ها از لیف خرما استفاده می کردند، عایشه به پشت بام رفت ولیف های خرما را کنار زد ودست هایش را به آسمان دراز کرد و گفت: به حق این قبر باران رحمتت را از ما دریغ نکن. هنوز دعای عایشه تمام نشده بود که ابرهای سیاه آسمان را پر کرد و تا هفت روز باران می بارید.

وارث: جلسه هفتگی حسینیه مهدیون تهران با سخنرانی حجت الاسلام شیخ محمد دغانلو و مداحی کربلایی وحید یوسفی برگزار شد.

در ادامه متن سخنان حجت الاسلام محمد دغانلو را می خوانید:

حجت الاسلام دغانلو

سلام دادن خداوند در قرآن به پیامبران

قدر متیقن این است که رسیدگی و توسل به قبور ائمه علیهم السلام هیچ ایرادی ندارد. افرادی که می گویند اینها مرده اند و تمام شده، خودشان امواتشان را در چاله ای می ریزند و مواد ضدعفونی کننده می ریزند و می گویند این هرکسی بود و هرکاری کرد دیگر تمام شد! دیگر قائل به زندگی پس از مرگ نیستند! خداوند در قران می فرماید: سلامٌ علی ابراهیم، سلامٌ علی نوح، سلامٌ علی آل یاسین؛ چه زمانی؟ این حرف به قلب پیامبر صلی الله علیه و آله نازل شده در حالی که حضرت ابراهیم سالهاست از دنیا رفته است؛ خداوند تبارک و تعالی به کسی که شاید هزاران سال است از دنیا رفته است سلام می دهد.

توسل عایشه به قبر پیامبر(ص)

این روایت در کتب بزرگان اهل تسنن و وهابیت هست، صحیح بخاری، صحیح مسلم، صحیح ترمذی. می گویند: بعد از شهادت پیامبر صلی الله علیه وآله نزد عایشه آمدند و گفتند تو ام المومنین ما هستی خشکسالی آمده و زراعت هایمان در حال از بین رفتن است، خانواده های ما گرسنه هستند کاری برای ما انجام بده. عایشه مقابل قبر پیامبر صلی الله علیه وآله آمد (رسول خدا صلی الله علیه وآله در یکی از حجرات منزل خودشان مدفون بودند). درآن زمان برای سقف خانه ها از لیف خرما استفاده می کردند، بعد ازآن عایشه به پشت بام رفت ولیف های خرما را کنار زد ودست هایش را به آسمان دراز کرد و گفت: به حق این قبر باران رحمتت را از ما دریغ نکن. هنوز دعای عایشه تمام نشده بود که ابرهای سیاه آسمان را پر کرد و تا هفت روز باران می بارید.

عایشه ام المومنین آنها با توسل به قبر پیامبر صلی الله علیه وآله دعایش مستجاب شد آن وقت به ما می گویند اگر شما به قبر ائمه علیهم السلام توسل کردید مشرک وکافر هستید! در کتبشان مفصل ازتوسلات عایشه و وهابیت به قبر پیامبر صلی الله علیه وآله آمده آن وقت می گویند اگر حرم امام رضا علیه السلام برای توسل رفتی شرک است!

هشتم شوال روزی بود که وقتی وهابیت وآل سعود قصد کردند حرم ائمه بقیه را تخریب کنند بزرگان شیعه را جمع کردند و گفتند می خواهیم قبرها را خراب کنیم اما تخریب اینها باید به گردن خود شما شیعیان باشد. شیعیان گفتند: به خدا قسم اگر گردن ما را بزنید ما به حرم اهل بیت علیهم السلام تعدی و هتک حرمت نمی کنیم. گفتند: ایرادی ندارد شروع می کنیم گردن شما را می زنیم! جلاد را آماده کردند به محض اینکه خواست گردن اولین نفر از شیعیان را بزند از حال رفت.

فهمیدند خبری هست و نمی توانند به سادگی گردن شیعیان را بزنند آن هم در بقیع؛ گفتند قصد ما همین است و رأی ما عوض نمی شود. ایامی گذشت تا یکی از بزرگان شیعه در خواب امام مجتبی علیه السلام را دید که حضرت فرمود: اگر قرعه به نام شما شیعیان افتاد که قبور را خراب کنید این کار را انجام دهید چون اگر آنها انجام دهند هم گنبد وبارگاه را تخریب می کنند و هم به قبور ما اهل بیت جسارت می کنند. فلذا می گویند این شیعیان جمع شدند، غسل کردند و با گریه و روضه دانه دانه آجرها را برمی داشتند و می گفتند: آقا امام مجتبی علیه السلام از مادرت شرمنده هستیم!

حجت الاسلام دغانلو


مطالب مرتبط
حجت الاسلام دغانلو: امام صادق(ع) یک شخصیت فرازمانی و فرادینی بود
چرا انسان مأیوس می‌شود/ کد بخشش چیست؟
بیانیه جمعی از روحانیون در سالگرد تخریب بقیع
بیانیۀ شیخ محمد دغانلود در واکنش به هتک حرمت ساحت مقدس امام رضا(ع)
بازدید حجت الاسلام دغانلو، حاج روح الله بهمنی از غرفۀ وارث
منبرهای یک دقیقه ای/ راه دست یابی به معارف اهل بیت(ع)
حجت الاسلام دغانلو:هدف از خلقت انسان،شناخت و پرستش خداوند است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین