به‌روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰
کد خبر: ۹۰۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
مراسم عزاداری تخریب حرم بقیع در هیئت بیت الحسن(ع)+گزارش تصویری
آیت الله مجتهدی می فرمود: پرچم بالای گنبد امام حسین علیه السلام قرمز است یعنی ورود ممنوع! چرا اظهار نظر و اظهار فضل درباره ابی عبدالله علیه السلام می کنید؟ هرچه درباره ایشان انجام دهیم تفریط است! می فرماید: وقتی دو تا چیز خوب داریم که می شود در کنار هم جمع کرد چرا یکی را بگیریم و دیگری را رها کنیم؟ هم اشک بریزیم و هم اشک از مظلوم پاک کنیم، هم زنجیر بزنیم و هم زنجیر از پای مظلوم باز کنیم.

وارث: مراسم عزاداری تخریب حرم بقیع با سخنرانی حجت الاسلام میثم علی پناه و مداحی کربلایی علیرضا اخوان در هیئت بیت الحسن علیه السلام برگزار شد.

در ادامه متن سخنرانی حجت الاسلام علی پناه را می خوانید:

حجت الاسلام علی پناه

منت گذاشتن خدا بواسطه ی نعمت ولایت امیرالمومنین(ع)

نعمت های بی شماری که خداوند به ما ارزانی داشته است مجانی و بی منت است. خداوند برای نعمتهایی که به ما عطا فرموده هیچ منتی نگذاشته است. خداوند تمام نعمتهایش را بی منت و مجانی به ما عطا فرموده است مگر برای دو نعمت خیلی مهم. روشن می شود که این دو نعمت از نگاه خداوند اهمیت داشته، که بر خوبان عالم منت گذاشته تا بفهمند این دو نعمت غیر از بقیه ی نعمت هاست.

مهم ترین این نعمت ها که خدا به ما منت گذاشته نعمت ولایت امیرالمومنین علیه السلام و فرزندان ایشان استبعضی ها گمان می کنند که زیارت جامعه صرفا یک زیارتنامه خشک و خالی است،نه اینجور نیست زیارت جامعه کبیره شناسنامه ودایرةالمعارف ما شیعیان است. زیارت جامعه کبیره شناسنامه ی خمسه طیبه است، زیارت جامعه شناسنامه ی اهل بیت است، کلاس اعتقادات ماست.اصلا در این کلاس است که عقاید شیعه چکش کاری می شود و جهت پیدا می کند. به این نکته بسیار مهم در زیارت جامعه کبیره تصریح می شود که خدا در قبال نعمت ولایت بر همه ی خوبان و صالحان عالم منت گذاشته است.

امام هادی علیه السلام خطاب به ائمه علیهم السلام در زیارت جامعه کبیره می فرماید: خلقکم الله انوارا فجعلکم بعرشه محدقين حتي من علينا بکم ؛ خداوند شما را به صورت انواري آفريد، شما را گرداگرد عرش خودش جا داد. به واسطه خلقت نوری شما بر ما بندگان منت نهاد. دلیل این منت گذاشتن این است که اگر این ذوات مقدسه خلق نمی شدند، اگر مشعل های هدایت و نورهای روشنی بخش آفریده نمی شدند، احدی نمی توانست راه بندگی را طی کند و در این راه قدم بگذارد.

نماز بدون ولایت وبال است

خیلی ها خواستند بدون نور امیرالمومنین علیه السلام و اولادش راه را پیدا کنند! اما سر از بیراهه در آوردند. اوضاع نابه سامان جهان اسلام را میبینید. اینها هم قرآن و نماز می خوانند، خودشان را پرچم دار جهان اسلام می دانند. عبادت هم می کنند. از من و شما هم بهتر قرآن می خوانند. نماز جماعت می خوانند بیا و ببین. وهابی ها هم خودشان را مسلمان می دانند همین روزه که ما گرفتیم آنها هم گرفتند، اما نماز بی ولای او عبادتی است بی وضو * به منکر علی بگو نماز خود رها کند؛ نمی گوید نماز منهای ولایت دوزار نمی ارزد بلکه باید بگوییم نماز بی ولایت وزر و وبال می شود و به دست و پای انسان می پیچد و او را به آتش جهنم می اندازد، نماز بی ولایت را هر چه بیشتر بخوانی تاریک تر و گمراه تر هستی. اگر امروز ما به ورطه ضلالت کشیده نمی شویم صرفا به واسطه ولایت اهل بیت علیهم السلام است وگرنه ما هم بدتر از داعشی ها گمراه بودیم.

لذا خود حضرت مولی علیه السلام فرمود: بِنا عُبِدَالله. وَ بِنا عُرِفَ اللهُ1؛ این ما بودیم، مثل بچه هایی که تازه می خواهند راه بیفتند، دست شما را گرفتیم و در خط طاعت خدا آوردیم. اگرما نبودیم شما خداپرست، نماز خوان و با دین خدا آشنا نمی شدید. اگر دست ما هم از ذوات مقدسه گمراه می شدیم برای همین است که فرمودند وقتی در غدیر به یکدیگر رسیدید خدا را بر این نعمت شکر کنید و بگویید: «الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ».

لزوم دامن نزدن به شبهات شبکه های مجازی

من و شما چه کنیم از عهده ی شکر نعمت امام حسین علیه السلام بر بیاییم؟ هرکاری کنیم تفریط است نه افراط ..... می گویند چرا اینقدر روضه؟ چرا اینقدر گریه؟ در مملکتی که این قدر فقر هست چرا برای امام حسین علیه السلام نذری می دهند؟ اینها نمی فهمند.

شما غدیر، عاشورا، اربعین و مهدویت و عقیده به امام زمان علیه السلام را دست کم گرفته اید؟ اینها سرمایه هایی است که صرفا در اختیار شیعه است و لاغیر و همین سرمایه های عظیم است که نمی گذارد شیعه به خاکی برود و از انحراف نجات می دهد.

نزدیک محرم که می شود شبهاتی در شبکه های اجتماعی پخش می شود و جوانان هیئتی هم ناآگاهانه به آن دامن می زنند. شبهه می کنند: به جای آنکه زنجیر بزنیم زنجیر از پای کسی باز کنیم و... کسی که این حرف ها را زده خودش نیست اما حرف هایش هنوز مانده است، کسی که صدمیلیون خرج بساط ابی عبدالله علیه السلام می کند دویست میلیون هم خرج فقرا می کند! آن قدر مرد هست که دست در جیب ببرد.

می فرماید: وقتی دو تا چیز خوب داریم که می شود در کنار هم جمع کرد چرا یکی را بگیریم و دیگری را رها کنیم؟ هم اشک بریزیم و هم اشک از مظلوم پاک کنیم، هم زنجیر بزنیم و هم زنجیر از پای مظلوم باز کنیم، کجای عالم جز مجلس امام حسین علیه السلام دیده اید که فقیر و غنی سریک سفره کنار هم باشند و باکرامت از آنها پذیرایی شود؟

اگر این امام حسین علیه السلام، حسینیه ها و روضه ها نبود این همه خیریه وستاد جهیزیه و صندوق قرض الحسنه داشتیم؟! ما هرچه داریم به تعبیر امام راحل از محرم و صفر داریم.

آیت الله مجتهدی می فرمود: پرچم بالای گنبد امام حسین علیه السلام قرمز است یعنی ورود ممنوع! چرا اظهار نظر و اظهار فضل درباره ابی عبدالله علیه السلام می کنید؟ هرچه درباره ایشان انجام دهیم تفریط است!

مرحوم فلسفی می فرمود من قبل از انقلاب به یکی از شهرهای کشور رفته بودم. دیدم اوضاع شهر خیلی خراب است. مظاهر فساد کل شهر را گرفته است. علمای اهل سنت را به گوشه ای بردم و گفتم یک اقدامی در مقابل این همه فساد کاری کنید. امربه معروف و نهی از منکر کنید. یکی از آنها بلند شد و گفت آقای فلسفی خدا سایه ی امام حسین علیه السلام را از سر شما کم نکند.علت موفقیت روحانیت شیعه در امر تبلیغ و جذب مردم و مبارزه با فساد، الحاق و الصاق به شجره طیبه سیدالشهدا علیه السلام است. شما یک پتانسیل و ظریفیت عظیمی به نام عاشورا دارید.

کدام جذبه ی عشقی در عالم می تواند 20 میلیون آدم را دور هم جمع کند؟ چرا خبرگزاری های عالم پوشش نمی دهند؟ چه کسانی از این 20 میلیون نفر پذیرایی می کنند؟ ملت فقیر عراق! یکسال از گلویش میزند و سفره ساده پهن میکند تا بتواند از زوار اباعبدالله علیه السلام شاهانه پذیرایی کند!

این ذخایر و این ثروت ها نمی گذارد شیعه به انحراف برود. چرا هشتم شوال برای ما تلخ است؟ چرا این مناسبت را با عظمت عزاداری می کنیم مراسم می گیریم؟ چون اینها می خواهند ستارگان هدایت مارا کم فروغ بکنند اما کور خوانده اند. گرچه قبر این ائمه علیهم السلام تخریب شد اما قبرشان در سینه ی ماست.

حجت الاسلام علی پناه

پی نوشت:

1- اصول کافی، کتاب التوحید، باب النوادر، ح 10


مطالب مرتبط
بایدها و نبایدهای فرهنگی در موضوع مهدویت
حجت الاسلام علی پناه: اگر مدافعان حرم در کوچه بودند ...
بیانیه جمعی از روحانیون در سالگرد تخریب بقیع
حجت الاسلام علی پناه: مهدی پسند زندگی کن تا امام زمان(عج) به دنبالت بیاید+گزارش تصویری
منبرهای یک دقیقه ای/ روزه، تمرینی برای اخلاص
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها