به‌روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰
کد خبر: ۹۰۷۰۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
جلسه هفتگی حسینیه فاطمة الزهرا(س)+گزارش تصویری
عبدالعظیم حسنی علیه السلام محضر امام هادی علیه السلام رفتند و گفتند من اعتقادتم این است. یابن رسول الله(ص) من اعتقاد دارم به روز قیامت «یوم المعاد».
وارث:  جلسه هفتگی حسینیه فاطمة الزهرا سلام الله علیها با سخنرانی حجت الاسلام سید جلال موسویان و مداحی حاج سعید حدادیان و کربلایی محمدحسین حدادیان برگزار شد.

در ادامه متن سخنرانی حجت الاسلام موسویان را می خوانید:

حجت الاسلام موسویان: اگر اعتقادات ما با حضرت عبدالعظیم(ع) برابری کند راه را درست رفته ایم

حرف باید مطابق قرآن باشد

بچه شیعه ها مراقب باشید، من معمم اعتقاداتتان را نبرم. من سخنرانم، من مبلغم، نهایتش یک کارشناس دین هستم، فقیه در دین مرجع تقلید، کارشناسی ارشد و دکتری دارم. حرف از من میگیری بسنج چه میگویم.

امام باقر علیه السلام می فرمایند: اگر حرف از ما شنیدید و دیدید مطابق قرآن نیست؛ « فضربوها علی الجدار» بزنیدش به دیوار. حتی در روایتی حضرت می فرمایند این حرف را پاره کن.

امام صادق علیه السلام می فرمایند: نگاه نکن چه کسی حرف می زند، ببین چه چیزی می گوید.

معیار داریم، قرآن و حدیث. برای حدیث هم کلی مطلب داریم. روایت درست است؟ غلط است؟ دروغ نباشد. ممکن است من بالای منبر بروم و روایتی بخوانم که این روایت غلط باشد.

قبلا منبری که بالای منبر می رفت می گفتند اجازه روایت داری؟ بنده اجازه روایت از چند مرجع تقلید آن هم ازبعضی از کتابها را دارم.

اعتقاد به یوم المعاد

عبدالعظیم حسنی علیه السلام محضر امام هادی علیه السلام رفتند و گفتند من اعتقادتم این است. حتما مطالعه کنید. بنده چند مورد را می گویم:

یابن رسول الله(ص) من اعتقاد دارم به روز قیامت «یوم المعاد». مگر می شود اعتقاد نداشت؟

من از شما می پرسم؛ اصول دین چند تا است؟ توحید، نبوت یعنی معاد هم جزء آن است. حتی مسیحیت که قرآن می گوید مسیحیان مشرک اند.

در کتاب عیون اخبار الرضا آمده است که مامون مناظره ای را ترتیب داد و شخصی را نزد امام رضا علیه السلام فرستاد که جاسوس مامون بود. گفت مامون گفته می خواهم یک جلسه مباحثه علمی بگذارم. امام رضا علیه السلام فرمودند: برو و به او بگو میفهمم در سر تو چه میگذرد اما به مباحثه می آیم.

اولین کسی که از حضرت سوال کرد یک شخص مسیحی بود که گفت ما با شما بحث نمیکنیم. حضرت فرمودند: چرا؟ شخص گفت: شما عیسی مسیح را قبول ندارید.

حضرت فرمود: قبول داریم. گفت: انجیل را هم قبول ندارید. ما آن انجیل و آن مسیحی را قبول داریم که مژده آمدن حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم را داده باشد.

آن شخص جا خورد. حضرت فرمود انجیل می توانی بخوانی؟ گفت: بله. حضرت اشاره به قسمتی از انجیل کردند و فرمودند: بخوان.تعجب کرد، حضرت شروع کرد به انجیل خوانی، طوری انجیل میخواند که همه تعجب کرده بودند که انجیل بلد است. حضرت فرمودند اینجا در این آیه سوم  منظور از فارقلیت همان جد ما است.

گفت ما دیگر با شما بحث نمی کنیم پیغممبر ما به الوهیت رسیده است پیغمبر شما نه. امام رضا فرمودند اتفاقا درمورد حضرت عیسی می گویند که هیچ وقت سجده نکرد.

آن شخص عصبانی شد و فرمود اتفاقا یکی از اعمالی که حضرت عیسی انجام میداد این بود در محراب حضرت ذکریا همیشه سجده می کرد. حضرت فرمودند: پس اگر سجده می کرد به مقام الوهیت نرسیده است. اگر کسی قائل باشد که کسی به الوهیت رسیده است مشرک است.

حضرت فرمودند: اگر کسی اعتقاد به معاد نداشته باشد هم مشرک است.

عملمان درست باشد

شخصی به امام صادق علیه السلام گفت: یک عده کفتر باز و لات اطراف شما را گرفتند، حضرت فرمود این ها عملشان درست است شاید ظاهرشان درست نباشد و فرمودند ظهر به مسجد بیا تا برایت بگویم.

در مسجد نماز اول که تمام شد حضرت برگشتند و فرمودند مقداری پول احتیاج داریم. صف اولی ها سرشان را پایین انداختند. صف دومی ها هم همینطور. یکی از همین لات ها سرش راپایین انداخت و از مسجد رفت و برگشت. نماز که تمام شد آمد جلوی در مسجد و به امام صادق علیه السلام گفت: این آن پولی که فرموده بودید.

حضرت فرمودند: من تو را میشناسم تو پول نداشتی. گفت: من یک فرش داشتم زیر پای زن و بچه ام، فرش فدای پسر پیغمبر، جانم فدای پسر پیغمبر، زن و بچه ام فدای پسر پیغمبر.

عبدالعظیم حسنی علیه السلام به امام هادی علیه السلام فرمود من اعتقاداتم این است نسبت به خدا اینگونه فکر می کنم. بعضی از عقایدی که ما روی منبر ها برای مردم مطرح می کنیم عقاید صحیحی نیست.

حضرت فرمود: چطور فکر میکنی؟ حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام فرمودند: من می گویم خدا لا شریک است(وحدانیت خدا). اینطور نماز میخوانم، اینطور روزه میگیرم، اینطور راه می روم؛ درست است؟ حضرت فرمودند درست است.

اعتقادات ما با حضرت عبدالعظیم برابری می کند؟

در شب شهادت حضرت عبدالعظیم(ع) اعتقاداتتان را بنویسید. اعتقادم به خدا، به پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به امام زمان(عج) این است. ببینید اعتقادات ما با حضرت عبدالعظیم علیه السلام برابری می کند یا خیر. اگر برابری کرد بدان راهی که میروی راه درستی است.

عابس ابن شبیب شاکری گنده لات کوفه بود اما شیفته امام حسین علیه السلام بود. شب عاشورا رو کرد به امام حسین علیه السلام و گفت: یابن رسول الله به مادرتان فاطمه زهرا سلام الله علیها من بهشت نمی خواهم. حضرت فرمودند پس چه میخواهی؟

گفت من حسین بن علی بن ابی طالب میخواهم.

حجت الاسلام موسویان: اگر اعتقادات ما با حضرت عبدالعظیم(ع) برابری کند راه را درست رفته ایممطالب مرتبط
منبرهای یک دقیقه ای/مهم ترین دغدغه حضرت عبدالعظیم(ع)برطرف کردن شبهات زمان‌شان بود
نگاهی به شخصیت بزرگ عملی و جهادی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۶
0
0
سپاسگزارم هم از سایت خوب شما و هم حاج آقا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها