به‌روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰
کد خبر: ۹۰۷۶۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
مراسم عزاداری رحلت سید الکریم(ع) در هیئت رزمندگان اسلام+ گزارش تصویری
امام معصوم می فرمایند: هرکس سیدالکریم(ع) را زیارت کند« کمن زار الحسین بکربلا». از همه چیز مشبه و مشبه به در همه امور باید به هم شباهت داشته باشند تا این تشبیه درست شود.
وارث: مراسم عزاداری رحلت سید الکریم(ع) و شهادت حمزه سیدالشهدا(ع) با سخنرانی حجت الاسلام مومنی و مداحی حاج مهدی سلحشور در هیئت رزمندگان اسلام برگزار شد.

در ادامه متن سخنرانی حجت الاسلام مومنی را می خوانید:حجت الاسلام مومنی: سیدالکریم(ع) واسطه ابلاغ سلام امام رضا(ع) به محبین

سید الکریم عبدالعظیم حسنی علیه السلام

سید الکریم عبدالعظیم حسنی علیه السلام شخصیت ممتازی است که محضر چند امام معصوم علیهم السلام را درک کرده است. این شخصیت ممتاز که معصوم درباره او می فرمایند:« من زار قبر عبدالعظيم الحسني بِرِيْ، كمن زار الحسين بكربلا» ، هر اثری که در زیارت سیدالشهدا علیه السلام است، آن چیزی که شما انتظار دارید، که در زیارت سیدالکریم علیه السلام هم آمده، و آن چیزی که امید دارید در زیارت سیدالشهدا علیه السلام عایدتان بشود یقینا در زیارت سیدالکریم علیه السلام هم به شما داده می شود. به دلیل کلام معصوم، امام معصوم می فرمایند: هرکس او را زیارت کند« کمن زار الحسین بکربلا». 
از همه چیز مشبه و مشبه به در همه امور باید به هم شباهت داشته باشند تا این تشبیه درست شود. این چنین شخصیتی که محضر وجود مقدس امام رضا علیه السلام، جواد الائمه علیه السلام، امام هادی علیه السلام را درک کرده و از هر سه امام روایت برای ما نقل کرده است. و برای انتقال این روایات به ما متحمل رنج و سختی فوق العاده شده است. نقل ضعیفی وجود دارد که این بزرگوار را زنده به گور کرده اند. سیدالکریم علیه السلام به محضر امام هادی علیه السلام گفتند: بگذار اعتقاداتم را عرضه کنم.

حضرت اجازه فرمودند، اعتقاداتش را عرضه کرد و گفت این ها درست است؟ امام هادی علیه السلام تایید فرمودند. سپس به امام هادی علیه السلام فرمودند برایم دعا کنید. امام معصوم، امام هادی علیه السلام برای سید الکریم علیه السلام دعا میکنند: «ثبتك الله بالقولالثابتفی حیاة الدنیا و الاخره»

از محضرشان تمنا کنید این دعایی که امام در حق این بزرگوار کردند ایشون هم در حق ما بکنند که امشب برای ما به اجابت برسد.

سیدالکریم(ع) واسطه ابلاغ سلام از ناحیه امام رضا(ع) به محبین

این شخصیت ممتاز محضر مبارک علی بن موسی الرضا علیه السلام رسید. یکی از ویژگی های ایشان این است که واسطه شدند در ابلاغ سلام به همه محبین از ناحیه حضرت رضا علیه السلام. و بعد واسطه می شوند که حضرت رضا علیه السلام 8 مورد را تذکر بدهند.

و قول لهم: لا یجعل للشیطان على أنفسهم سبیلاً. ای عبدالعظیم به شیعیان ما بگو راه های نفوذی شیطان به خوتان را سد کنید و ببندید. آن راه ها و منافذی که ممکن است شیطان از آن روزنه ها نفوذ کند ببندید. اجازه ندهید شیطان روی شما تاثیر بگذارد. از ابزار شیطان باید اطلاع پیدا کرد روزنه هایی که شیطان از آن روزنه ها به انسان تسلط پیدا میکند باید مطلع شد و پس از آن جلوی آن را گرفت.

شیطان خیلی قوی تر از من و شما است. شیطان با محبین اهل بیت علیهم السلام، با امام حسینی ها، با هیئتی ها کار دارد. روایت امام صادق علیه السلام است: شیطان دام هایش را در دنیا برای محبین ما پهن کرده است.

راه نفوذ شیطان از چشم 

یکسری روزنه ها در جسم ما است که شیطان از طریق آن وارد می شود. مثل چشم، مراقب چشمت باش.

دختر حاکم را نزد عابدی مستجاب الدعوه بردند، دعاهایش مستجاب بود، شیطان وسوسه اش کرد، یک نگاه کرد. این عابد مستجاب الدعوه چون گفت بگذارید امشب اینجا بماند من دعا کنم. غفلت کرد، میدان باز نکنید برای اینکه شیطان در دلتان تاخت و تاز کند جلویش را سد کن. وقتی میبینید فضا، فضای غفلت است، فضای گناه است، از این فضا اجتناب کن، فاصله بگیر.

این عابد یک نگاه کرد به این دختر نابینای زیبا، شیطان وسوسه کرد. پس قدم اول نگاه است. قدم دوم، عابد مستجاب الدعوه زنا مرتکب شد. اگر این دختر فردا پیش پدر یا برادرانش حرفی بزند حیثیت تو به باد میرود، تو را می کشند. قدم سوم، قتل، مرتکب قتل شد.

قدم بعدی بالاخره برادرانش فهمیدند که این عابد خواهراشان را کشته و دفن کرده. او را بالای دار کشیدند. در قدیم هم شخص را بالای دار میبردند و یا از گرسنگی و تشنگی یا منقار پرندگان می مرد. چند روز بالای دار بود، شیطان بر او مسجم شد، گفت تمام این بلاها را من بر سرت آوردم. میخواهی نجاتت دهم؟ گفت: بله. شیطان گفت بر من سجده کن.

گفت من که بالای دار هستم، دست و پایم بسته است چطور به تو سجده کنم؟ گفت اشاره هم سجده کنی قبول است.

با اشاره سجده کرد همان لحظه عزرائیل جان او را گرفت. قدم چهارم، با شرک و کفر زا دنیا رفت. همه اینها معلول یک نگاه آلوده است.

فضای مجازی آلوده است، اگر میتوانی موثر باشی فعال باش. و اگر فعال شدی باید در امور معنوی انقدر روی خودت کار کنی که دلت نلرزد.

یک صحنه نامربوط به گفته روانشناسان 20 سال زمان میبرد تا از ذهن انسان پاک شود. ضرورتی ندارد ورود پیدا نکن.

اگر میتوانی موثر باشی ورود کن به این شرط که زیر بنای معنوی ات باید کامل باشد و الا یک بر زمین بیفتی به این راحتی نمیتوانی بلند شوی.

راه نفوذ شیطان از گوش

گوش؛ چه چیزهایی از آن وارد میشود؟ میگوییم ترانه است و مجاز است. الان هم که باب آن باز است، رسانه ما هم که در این قصه خوب حق موسیقی را ادا میکند، چه سنتی چه پاپ، چه جدید و چه قدیم. انتقاد هم نکنید، دهنتان را ببندید، دین مردم را دارید غارت میکنید. من به جوان مردم میگویم به نامحرم نگاه نکن، بعد در یک برنامه در این رسانه نگاه به نامحرم را باب می کنند و امتیاز بدهند؟

نه نگو، رد شو، چشم. دهانمان را میبندیم، چشم. ولی به ما نگویید روایت را بگوییم. « قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ » چشمهاتان را فرو بندید. رسما قهقه زدن زن به عنوان یک داور که نشسته اند را نشان میدهند. پس محرم و نامحرمی یعنی چه؟ من چگونه در یک جامعه بگویم مردم محرم و نامحرمی را رعایت کنید وقتی رسما دارند این حریم ها را برمیدارند.

مواظب باش چه چیزی از گوشت وارد می شود. لوح دلت را آلوده میکند به اسم موسیقی.

راه نفوذ شیطان از زبان

مورد بعد زبان است، مواظب زبانت باش. هیچ عضوی در بدن به انازه زبان قدرت گناه ندارد، 200 تا 300 گناه شمرده اند که از زبان صادر می شود. جِرمه صغیر و جُرمه کبیر وزنی ندارد ولی گناه است که از آن صادر میشود.

ارباب لقمان به او گفت برو بهترین عضو گوسفند را بیاور، رفت زبان را آورد، گفت حالا برو و بدترین را بیاور باز هم زبان را اورد.

گفت زبان هم بهترین عضو است هم بدترین؟ لقمان گفت بله، این زبان عامل رشد است، این زبان عامل بدبختی آدم هم هست.

یکی از چیز هایی که از زبان صادر می شود فحش است. مورد بعد دروغ است. روایت است که تمام گناهان را در اتاق بگذارید و در آن راقفل کنید کلیدی که در این قفل را باز می کند، عرق خوری است در روایت می گوید دروغ از عرق خوری بدتر است.

امیرالمومنین(ع) می فرمایند: راست بگویید اگر چه راست به ضرر شما باشد، دروغ نگویید اگر چه دروغ به نفعتان باشد.

مورد بعد؛ غیبت و تهمت. چقدر عادی شده است. غیبت از 40 زنا بدتر است. چون غیبت حق الناس است. تا صاحب غیبت از انسان راضی نباشد خدا نمی گذرد.

مواظب چشم ، گوش، زبان و شکم و شهوت باشیم که اینها ابزار قوی شیطان است.

تفسیر آیه 16 و 17 سوره اعراف

در آیه 16 و 17 سوره اعراف آمده است:

قَالَ فَبِمَآ أَغْوَیْتَنِی لَأَقْعُدَنَّ لَهُمْ صِرَ طَکَ الْمُسْتَقِیمَ ثُمَّ لَأَتِیَنَّهُم مِّن بَیْنِ أَیْدِیهِمْ وَمِنْ خَلْفِهِمْ وَعَنْ أَیْمَنِهِمْ وَعَن شَمَآئِلِهِمْ وَلَا تَجِدُ أَکْثَرَهُمْ شَاکِرِینَ


(شیطان) گفت: پس به خاطر آنکه مرا گمراه کردی، من هم برای (فریب دادن) آنان حتماً بر سر راه راست تو (به کمین) خواهم نشست.
سپس از روبرو و از پشت سر و از راست و چپشان بر آنان می تازم و بیشتر آنان را سپاسگزار نخواهی یافت.


شیطان می گوید بنده های تو ار از مسیر شکر فاصله میدهم. در تفسیر ذیل آیه این روایت آمده است:

خود شیطان گفته است از رو به رو حمله میکنم، آخرت را برایشان سبک جلوه می دهم. حالا وقت هست. اما چه وقتی؟ کجا وقت است؟ آخرت سخت است. سفر قیامت سخت است. حساب و کتاب و شب اول قبر سخت است. انقدر سخت است که حضرت زهرا سلام الله علیها می فرماید علی جان من را که دفن کردی از کنار قبر من بلند نشو. کنارم بنشین برایم قرآن بخوان. آن لحظه، میت نیاز به انس با زنده ها دارد.

من برای خودم قبری در نزدیکی شهدای مدافع حرم در بهشت معصومه قم آماده کرده ام. رفتم در قبر خودم خوابیدم. در روز روشن هم بود. میخواستم تا زنده ام یک بار برای خودم تلقین بخوانم. 5 تا لحد داریم. 4 لحد را گذاشتم، هر کاری کردم نتوانستم لحد پنجم را بگذارم.

نترسیدم، من شهید دیدم جنازه دیدم، غسل دادم، کفن کردم، از این چیز ها نمی ترسم. دلیل این بود که با تمام وجود فهمیدم دستم خالی است، آه در بساطم نیست. صورت بر خاک گذاشتم و برای خودم تلقین خواندم.

شیطان میگوید از پشت سر به بندگانت حمله میکنم، شیطان می گوید مال جمع کن، خمس و زکات برای چه بدهی ؟ برای فرزندانت جمع کن. قرآن می گوید باید خمس و زکات مالت را بدهی و الا آن مال عذاب و بی برکت می شود.

کسی خمس و زکات بدهد چیزی از دست نمی دهد از یک حساب خودش برداشته و به حساب دیگرش گذاشته است. ولی شیطان وسوسه میکند تو زحمت کشیدی، برای خودت نگه دار.

شیطان از دست راست چگونه حمله میکند؟ خود شیطان می گوید: دینشان را برایشان فاسد می کنم. گمراهی را برایش هدایت جلوه می دهم. در فضاهای مجازی چقدر ایجاد شبهه میکنند؟

در فضای دانشگاه اگر دیدی استاد شبهه ای ایجاد می کند در مقابلش بایست، محرومت میکنند؟ حذفت می کنند؟ بگذار خدا محرومت نکند، حذفت نکند.

از دست چپ شیطان چطور حمله میکند؟ لذت ها را برایشان خوشمزه تر جلوه می دهد. شهوت بر قلب(یعنی تفکر) غلبه پیدا میکند.

در آخر آیه شیطان نتیجه میگیرد از این حمله ها و ما را از وادی شکر فاصله میدهد.

حمزه سید الشهدا علیه السلام

آیت الله بهجت فرمودند حرم عبدالعظیم علیه السلام محل صعود و فرود ملائکه الله است. امام زمان(عج) درباره سیدالکریم علیه السلام فرمودند: انت ولینا حقا( تو واقعا دوست ما هستی).

سیدالکریم علیه السلام شاهد تخریب حرم سیدالشهدا علیه السلام بوده و این حادثه برای این بزرگوار سخت بوده است.

حمزه سید الشهدا علیه السلام خیلی پشت و پناه خاتم الانبیا بود. به خاطر ایستادگی ایشان لشکر ابوسفیان شکست های متعددی را متحمل شد. وقتی میدیدند حمزه هست و شمشیر حمزه همه غلاف می کردند. انقدرقدر بود وقدرت داشت.

هند جگر خوار کینه حضرت حمزه(ع) را به دل گرفت، به علامش که آدم پست و پلیدی بود گفت برو و حمزه را بکش و جگرش را برای من بیاور.

آن ملعون هم در جنگ نیزه ای به حضرت حمزه(ع) زد و ایشان به شهادت رسیدند. بدن حضرت حمزه را برهنه کرد که پیامبر برای این مصیبت بسیار گریه کردند، هیچ کسی مثل حضرت حمزه به شهادت نرسید تا کربلا به همین دلیل ایشان سیدالشهدا شدند.

حجت الاسلام مومنی: سیدالکریم(ع) واسطه ابلاغ سلام امام رضا(ع) به محبین


مطالب مرتبط
حجت الاسلام مومنی: شیطان دامهایش را برای محبین اهل بیت(ع) پهن کرده است
مزار حضرت حمزه قبل و بعد از تخریب
وبسایت مسجدTV رسانه ای فعال در فضای مجازی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
0
زیبا و موثر. اجرکم عندالله
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها