به‌روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
کد خبر: ۹۰۸۱۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
وفات سیدالکریم(ع) در هیئت زینبیون شرق تهران + گزارش تصویری
هر کسی نقاط ضعف و قوت خودش را میداند، انسان نقاط ضعف را بشناسد، نسبت به نقاط ضعف سد کند و ببندد. نقاط قوت را بپروراند. نقطه ضعف انسان مشخص است، هر کسی هم خودش می داند، مراقب باشم شیطان از راه نقطه ضعف من وارد نشود.

وارث: مراسم عزاداری رحلت سید الکریم(ع) و شهادت حمزه سیدالشهدا(ع) با سخنرانی حجت الاسلام مومنی و مداحی حاج حیدر خمسه در هیئت زینبیون شرق تهران برگزار شد.

در ادامه متن سخنرانی حجت الاسلام مومنی را می خوانید:

حجت الاسام مومنی: آقا فرمود انتقاد کنید. این فتوی آقاست/شیطان دام هایش را برای مذهبی ها پهن کرده

راه نفوذ شیطان در کلام امام رضا "علیه السلام"

حضرت رضا "علیه السلام" به عبدالعظیم حسنی "علیه السلام" فرمودند: (و قول لهم: لا یجعل للشیطان على أنفسهم سبیلاً) راه های نفوذی شیطان به خودتان را سد کنید و ببندید. 

نگذارید شیطان به شما مسلط شود.

هر کسی نقاط ضعف و قوت خودش را میداند، انسان نقاط ضعف را بشناسد، نسبت به نقاط ضعف سد کند و ببندد. نقاط قوت را بپروراند. نقطه ضعف انسان مشخص است، هر کسی هم خودش می داند، مراقب باشم شیطان از راه نقطه ضعف من وارد نشود.

مراقب فضای مجازی، رسانه و دانشگاه باشید

یکی از راه هایی که شیطان وارد میشود چشم است. می گویند به فضای مجازی وارد شوید. فضای مجازی سم است. اگر می توانید در فضای مجازی موثر باشید و چند نفر را راهنمایی کنید وارد شوید اگر نمی توانید موثر باشید ورود نکنید.

در هیئت پای منبر من نشسته است ولی باز هم با موبایلش مشغول است. ببین شیطان چقدر قوی است.

من گوشم از این حرف ها پر است. مخصوصا در این هیئت ها که همه منتظرند منبری پایین بیاید. من اصراری ندارم زیاد صحبت کنم، کوتاه حرف میزنم.

روانشناسان می گویند؛ یک صحنه نامربوط 20 سال زمان می برد تا از ذهن پاک شود. قوه خیال قوه بسیار مهم و قوی است و اگر مدیریت نکنید به شدت لشکریان و جنود عقل را ضعیف می کند، لشکریان و جنود جهل را قوی می کند.

یک نگاه آلوده عابد مستجاب الدعوه را زنا کار کرد، قاتل کرد، و با حالت شرک و کفر از دنیا رفت. مراقبه از چشم ها داشته باشید.

به محض اینکه نگاهتان به نامحرم افتاد لا حَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلا بِالله اَلعَلِیِّ العَظیمِ بگویید.

فضای مجازی، فیلم های ناجور، بعضی از برنامه هایی که رسانه نشان می دهد، به عادت های بد دوران جوانی کمک می کند. چرا متدینین نگاه می کنند؟ بعضی ها تشویق هم می کنند که خوب است، مردم بخندند، به چه قیمت؟ به قیمت این که دین و قرآن را زیر پا بگذاریم؟

برداشته شدن حریم محرم و نامحرمی، خانم وارد سن می شود _ مجری _ نگاه می کند و میگوید به! بارداری شما؟ دیگر چه چیزی از محرمی و نا محرمی باقی می ماند؟ که تمام اینها حریم ها را از بین می برد.

میرود دانشگاه، من با دانشگاه رفتن مخالف نیستم اما دانشگاه میروی چه چیزی میدهی و چه چیزی به دست می آوری؟ نکند به جایی برسیم که دخترانمان را به دانشگاه نفرستیم. کسی هم نیست به وضعیت دانشگاه ها سر و سامان دهد. مغز جوان ما را شست و شو می دهند. جوان دختر ما با چادر به دانشگاه می رود، بدون چادر بیرون می آید. با اعتقاد می رود و بدون اعتقاد بیرون می آید.

استاد سر کلاس مقدس ترین مقدسات را زیر سوال می برد، یک نفر نیست به این ها بگوید چرا این حرف ها را به جوان ما میزنید؟

ما به جوانان می گوییم به نامحرم نگاه نکن، دختر خوشگل دماغ عمل کرده لپ تزریقی و لب فلان می آید و _ مجری _ درباره لبش با او حرف میزند: (نه، لبت واقعا ناجور بود اون موقع که بازیت نمی دادند!)

 خاک بر سر این اعتقاد. پس اینهمه جوان شهید شدند برای چه؟ جانباز شیمیایی! جانباز اعصاب و روان!

همه به هم نگاه میکنیم. من میگویم شما مقصری، شما می گویی من مقصرم .هر دو میگوییم آقا مقصر است. حرفم بزنیم _ می گویند _ رسانه را برد زیر سوال! رسانه که زیر سوال برود مقام مظم رهبری می رود زیر سوال! مقام مظم رهبری برود زیر سوال امام زمان می رود زیر سوال! خدا میرود زیر سوال!... چه کسی این حرف را زده است؟

آقای رحیم پور ازغدی چند روز پیش در سخنرانی که از تلوزیون پخش شد گفتند خدمت حضرت آقا بودم، گفتم انتقاد دارم.

آقا فرمود انتقاد کنید. این فتوی آقاست. هر چیزی که رسانه جمهوری اسلامی پخش می کند مجوز حلال بودن نیست.

یک موقع پسرهای خوشگل را می آورند. خب به دختر ها میگویید نکاه نکن، نمی شود. مواظب چشمت باش.

این وضعیت حجاب است. اصلا مملکت اسلامی این نیست که یک نفر گیر بدهد. یک نفر بیاید و حرف بزند. 

آزادی پایدار.این آرزو را به گور میبرند که علنی کشف حجاب کنند. مملکت ما مملکت دین و قرآن است.

خاک بر سر مسئولی که میگوید بله باید آزادی ... آزادی کجا؟ آزادی جنگل های آمازون، در باتلاق های آنجا.

 اینجا مملکت اسلامی است.

اینجا شهیدانی داریم که پشت پیرهنشان نوشته است می روم تا انتقام سیلی زهرا بگیرم. 

در دانشگاه استاد گروه تحقیقی تشکیل می دهد، 3 تا دختر 3 تا پسر. تازه فیلم این هم می سازند، پسر شهید است عاشق می شود. یعنی ما نمی توانیم یک فیلم درست بسازیم؟

 جوان ها فیلم های محرک نگاه نکنید، یا نگاه کردی تبعاتش را هم قبول کن.

یک جایی رفتیم گفتن این بیلیارد چیست؟ گفتیم زمان طاغوت حرام بود الان نمیدانم حلال است یا حرام. حرام است! در شطرنج هم حتی خیلی تامل هست. ورق بازی کردن حرام است. تخته نرد بازی کردن حرام است امام رضا "علیه السلام" لعنت فرستاده به هر که بازی می کند.

مراقب گوشت باش. هر چیزی را نباید گوش داد، سخنرانی ای که گفت قال الله، قال الصادق(ع)، قال الباقر(ع)... اینها را باید گوش داد.

اگر در خیابان دیدی من ساندویچ گاز میزنم، سیگار می کشم، تخمه میخورم در مسجد نمی توانی به من اقتدا کنی .من از عدالت ساقط شدم. 

من میخواهم افراد را دور خودم جمع کنم 2 کار انجام می دهم؛ اول به نظام لگد میزنم، دوم از بی دینی بگویم. بگویم سخت نگیرید، بگذارید راحت باشند، ما در دینمان کرشمه و ناز نداریم.

مواظب گوش باش، ترانه ها! فیلم برداری ها سم جلسات شده است.

یک زمانی حاج اکبر ناظم وسط بازار یک چهارپایه گذاشت رفت بالای آن ایستاد. این برای آن زمان بود، حاج اکبر ناظم را مسخره کردند سبک سینه زنی را مسخره کردند. حاج اکبر ناظم رفت بالای چهار پایه، شعری خواند، 10 نفر، 20 نفر این شعر را شنیدند، الان حرف بزنید آن طرف دنیا شنیده می شود. در سخنرانی ها از آمریکا و کانادا پیام میدهند که مستقیم سخنرانی را می بینیم.

مورد بعد شهوت است. شهوات جنسی را مهار کنید. اینها را راحت بیان نکردیم تعجب میکنند بعضی ها، مواظب باش. با نامحرم طوری در تعامل باش که دوست داری با ناموست در ارتباط باشند. به نامحرم نگاه نکن، به ناموست نگاه نکنند. میخواهی خوب گیرت بیاید؟ خوب باش. پاک باش.

یک سد بگذار جلوی این نیاز ها، بگو خدایا تو این نیاز را درون من قرار دادی از طریق مشروع، ازدواج، خدایا برای اینکه من پاک بمانم زمینه ازدواج را برای من فراهم کن. یک آلودگی شهوانی تا قیامت برای شما حسرت می آورد. پناه ببرید به خدا.

مواظب لقمه باشید، قدیم ها شرکت های هرمی بود، الان بحث بازاریابی به میان آمده است. هرکاری میخواهی انجام دهی اگر مجتهد هستی، درس خوانده ای روایت خوانده ای تشخیص می دهی خودت عمل کن، اگر مقلدی از مرجع تقلیدت بپرس. لقمه حلال بخور، لقمه حلال سر سفره تان ببرید.

در آیه 16 و 17 سوره اعراف آمده است:

قَالَ فَبِمَآ أَغْوَیْتَنِی لَأَقْعُدَنَّ لَهُمْ صِرَ طَکَ الْمُسْتَقِیمَ ثُمَّ لَأَتِیَنَّهُم مِّن بَیْنِ أَیْدِیهِمْ وَمِنْ خَلْفِهِمْ وَعَنْ أَیْمَنِهِمْ وَعَن شَمَآئِلِهِمْ وَلَا تَجِدُ أَکْثَرَهُمْ شَاکِرِینَ

(شیطان) گفت: پس به خاطر آنکه مرا گمراه کردی، من هم برای (فریب دادن) آنان حتماً بر سر راه راست تو (به کمین) خواهم نشست.

سپس از روبرو و از پشت سر و از راست و چپشان بر آنان می تازم و بیشتر آنان را سپاسگزار نخواهی یافت.

شیطان با محبین اهل بیت "علیهم السلام"، با مذهبی ها، با هیئتی ها کار دارد.روایت امام صادق "علیه السلام" است: شیطان دام هایش را در دنیا برای محبین ما پهن کرده است.

گناه نکردن خیلی راحت تر است تا گناه کردن و توبه کردن. شیطان قدر است قوی است.

سیدالکریم عبدالعظیم حسنی "علیه السلام" 

سیدالکریم "علیه السلام" وقتی محضر امام هادی "علیه السلام" وارد شدند امام فرمودند: تو واقعا دوست ما هستی. کاش امام زمان(عج)، حضرت زهرا "سلام الله علیها"، امام حسین "علیهم السلام" یک بار این جمله را برایتان به کار ببرد.

وقتی اعتقاداتش را عرضه کرد و گفت این ها درست است؟ امام هادی "علیه السلام" تایید فرمودند. سپس به امام هادی "علیه السلام" فرمودند برایم دعا کنید. امام معصوم، امام هادی "علیه السلام" برای سید الکریم "علیه السلام" دعا میکنند: «ثبتك الله بالقولالثابتفی حیاة الدنیا و الاخره»

همه چیز مشبه و مشبه به در همه امور باید به هم شباهت داشته باشند تا این تشبیه درست شود.

«من زار قبر عبدالعظيم الحسني بِرِيْ، كمن زار الحسين بكربلا»

حمزه سید الشهدا "علیه السلام" 

حمزه سید الشهدا "علیه السلام" خیلی پشت و پناه خاتم الانبیا بود. به خاطر ایستادگی ایشان لشکر ابوسفیان شکست های متعددی را متحمل شد. وقتی میدیدند حمزه هست و شمشیر حمزه همه غلاف می کردند. انقدرقدر بود وقدرت داشت.

هند جگر خوار کینه حضرت حمزه(ع) را به دل گرفت، به وحشی غلامش که آدم پست و پلیدی بود گفت برو و حمزه را بکش و جگرش را برای من بیاور.

آن ملعون هم در جنگ نیزه ای به حضرت حمزه(ع) زد و ایشان به شهادت رسیدند. بدن حضرت حمزه را مثله کرد که پیامبر برای این مصیبت بسیار گریه کردند، هیچ کسی مثل حضرت حمزه به شهادت نرسید تا کربلا به همین دلیل ایشان سیدالشهدا شدند.

خبر دادند صفیه خواهر حضرت حمزه در حال آمدن است. پیامبر "صل الله علیه و آله و سلم" عبای خود را روی پیکر حضرت حمزه کشیدند. با شاخ و برگ و عبا بدن را پوشاندند.


حجت الاسام مومنی: آقا فرمود انتقاد کنید. این فتوی آقاست/شیطان دام هایش را برای مذهبی ها پهن کرده


مطالب مرتبط
حجت الاسلام مومنی: شیطان دامهایش را برای محبین اهل بیت(ع) پهن کرده است
حجت الاسلام یعقوب پور: کافی است فقط با خدا رفیق باشیم/ خداوند مُبَدّلَ السَیّئات بالحَسَنات است
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
0
0
وارث جان خدا خیرتون بده. واقعا سخنان تاثیر داره. همینطور ادامه بدید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها