به‌روز شده در: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
کد خبر: ۹۰۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
گزارشی از سیره علما و مراجع در توسل به حدیث کساء
یکی از امتیازات پیروان خاندان عصمت وطهارت (ع) آن است که هنگام سختی ها و گرفتاری ها هم از طریق بهره مندی از معارف الهی و اخبار اهل بیت(ع) و هم با بهره مندی از ادعیه ، زیارتها و اذکاری که از طریق قرآن و روایات معصومان(ع) به آنها رسیده است ، راه صحیح را از میان پیچ و خمهای دشوار می پیمایند.
وارث : به نقل از برخی از نزدیکان مرحوم آیت الله گلپایگانی، وقتی مشکلی برای این عالم پیش می آمد، ایشان به حدیث کساء متوسل می شدند و در مواقعی که کسی نزد ایشان می آمد و مشکلی داشت، ایشان یک جزوه حدیث کساء به او می دادند و می فرمودند: «از طریق توسل به حدیث کساء، مشکل  خود رابرطرف کنید» .
حتی زمانی که جمعی از مسئولان مملکتی  نزد ایشان رفتند و دربارۀ جنگ تحمیلی با ایشان صحبت کردند، ایشان در جواب فرمودند: «  به حدیث کساء متوسل شوید».( به نقل از داماد ایشان حجت الاسلام سید رضا موحد ابطحی)

فضیلت و اثر حدیث کساء به نقل از پیامبر خدا (ص)
در بخش  نهایی حدیث کساء آمده است حضرت علی(ع) از رسول خدا، پرسیدندکه چه اثرو فضیلتی براین واقعه ازجانب خدا قرار داده شده است؟ پیامبر(ص) فرمودند: قسم به آنکه به حق، مرا به پیامبری مبعوث کرد، این حدیث در مجلسی از مجالس اهل زمین که جمعی از دوستان و شعیان ما درآن باشند، نقل نمی شود، مگر اینکه از جانب خدا برآنها رحمت نازل می شود و ملائکه برآن جمع احاطه نموده و برای آنها طلب مغفرت می کنند و اگر در بین آن جمع اندوهناک و غمگینی باشد، اندوه و غمش برطرف می شود» امام علی (ع) پس از شنیدن آثار و فضایل آن فرمودند:« به خدا سوگند! ما و شیعیانمان در دنیا و آخرت رستگار شدیم و سعادت یافتیم».

سند حدیث کساء
به عقیده برخی از بزرگان و اهل تحقیق قوی ترین سند حدیث شریف کساء جلالت محتوایی و آثار شگفتی است که گرفتاران با خواندن این حدیث و وارد شدن به فضای معنوی آن خارج از محاسبات طبیعی به مراد خویش می رسند و معضلات و مشکلات خود را به وسیله توسل به این حدیث برطرف می نمایند.مطالب مرتبط
چگونه حدیث کساء بخوانیم/علامه شیخ آقا بزرگ تهرانی
چگونه حدیث کساء بخوانیم/آیت الله حسینی کاشانی
چگونه حدیث کساء بخوانیم/آیت الله قزوینی
آیت‌الله بهاءالدینی؛روایت ۹۰ سال تلاش شبانه‌روز در حوزه علم و عمل
کرسی تلاوت «نفحات‌القرآن» در پنج منطقه تهران برگزار می‌شود + نشانی
چگونه خدا از عمل کم راضی می‌شود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها