به‌روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
کد خبر: ۹۰۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
گزارشی از سیره علما و مراجع در توسل به حدیث کساء
یکی از امتیازات پیروان خاندان عصمت وطهارت (ع) آن است که هنگام سختی ها و گرفتاری ها هم از طریق بهره مندی از معارف الهی و اخبار اهل بیت(ع) و هم با بهره مندی از ادعیه ، زیارتها و اذکاری که از طریق قرآن و روایات معصومان(ع) به آنها رسیده است ، راه صحیح را از میان پیچ و خمهای دشوار می پیمایند.
چگونه حدیث کساء بخوانیم/ آیت الله بها ءالدینیوارث:  یکی از شخصیتهای مهم مملکتی نقل می کرد: هنگامی که رژیم  بعثی صدام بمباران شهر قم را آغاز کرد و مردم ناراحت شدند، به منزل آیت الله رضا بهاء الدینی رفتم و از ایشان راهنمایی خواستم، ایشان در جواب در خواست من بیان داشتند وقتی حمله هوایی به شهر دورود آغاز شد و مردم می ترسیدند و نزد من آمدند و راهنمایی خواستند من توسلی به حضرات معصومین(ع) پیدا کردم و به آنها عرض کردم که مردم بیچاره اند و شما خودتان برای رفع این نگرانی ها آنها را راهنمایی بفرمایید.
این توسل ادامه داشت تا اینکه از طرف حضرت زهرا (ص) اشاره ای شد که به حدیث کساء متوسل شوید. من از مردم دورود خواستم که در تمام مساجد، مجلس حدیث کساء برپا کنند و مردم هم این برنامه را با توجۀ خاص اجرا کردند و در نتیجۀ آن بمباران شهر قطع شد.

فضیلت و اثر حدیث کساء به نقل از پیامبر خدا (ص)
در بخش  نهایی حدیث کساء آمده است حضرت علی(ع) از رسول خدا، پرسیدندکه چه اثرو فضیلتی براین واقعه ازجانب خدا قرار داده شده است؟ پیامبر(ص) فرمودند: قسم به آنکه به حق، مرا به پیامبری مبعوث کرد، این حدیث در مجلسی از مجالس اهل زمین که جمعی از دوستان و شعیان ما درآن باشند، نقل نمی شود، مگر اینکه از جانب خدا برآنها رحمت نازل می شود و ملائکه برآن جمع احاطه نموده و برای آنها طلب مغفرت می کنند و اگر در بین آن جمع اندوهناک و غمگینی باشد، اندوه و غمش برطرف می شود» امام علی (ع) پس از شنیدن آثار و فضایل آن فرمودند:« به خدا سوگند! ما و شیعیانمان در دنیا و آخرت رستگار شدیم و سعادت یافتیم».

سند حدیث کساء
به عقیده برخی از بزرگان و اهل تحقیق قوی ترین سند حدیث شریف کساء جلالت محتوایی و آثار شگفتی است که گرفتاران با خواندن این حدیث و وارد شدن به فضای معنوی آن خارج از محاسبات طبیعی به مراد خویش می رسند و معضلات و مشکلات خود را به وسیله توسل به این حدیث برطرف می نمایند.مطالب مرتبط
چگونه حدیث کساء بخوانیم/علامه شیخ آقا بزرگ تهرانی
چگونه حدیث کساء بخوانیم/آیت الله حسینی کاشانی
چگونه حدیث کساء بخوانیم/آیت الله قزوینی
پاسخ کوبنده مرجع تقلید به سفیر انگلیس + تصاویر
آیت‌الله بهاءالدینی؛روایت ۹۰ سال تلاش شبانه‌روز در حوزه علم و عمل
بدترین توشه‌ای که انسان با خود به آخرت می برد
حدیث پیامبر اکرم (ص) درباره نماز جماعت
چگونه حدیث کساء بخوانیم/آیت الله گلپایگانی(ره)
طریقه ختم حدیث شریف کساء بر اساس دستورالعملی از آیت الله بهاءالدینی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها