به‌روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
کد خبر: ۹۲۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان گفت: آنچه از علم امیرمومنان امام علی(ع) در کتاب نهج‌البلاغه آمده نشان از فرابشری بودن این علم بی‌نهایت ایشان دارد.
وارث: حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان دانشمند فرزانه 13 شهریور در جلسه بزرگداشت دهه امامت و ولایت که در مسجد امیر(ع) برگزار شد، گفت: همه آنچه امیرمومنان امام علی(ع) به عنوان خطبه و نامه و حکمت در نهج‌البلاغه دارند تنها بخشی از علم ایشان است.
وی افزود: آنچه از علم امیرمومنان امام علی(ع) در کتاب نهج‌البلاغه آمده نشان از فرابشری بودن این علم بی‌نهایت ایشان دارد.
این دانشمند فرزانه عنوان کرد: علم امام از ناحیه خداوند و نور است بنابراین همه ما وظیفه داریم که از ایشان پیروی کنیم چرا که مسیر سعادت دنیا و آخرت را به انسان نشان می‌دهد.
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه دعای ائمه معصومین(ع) نزد خداوند مستجاب است، گفت: در عمل و رفتار کاری کنیم که شامل دعای ائمه معصومین(ع) قرار بگیریم.
استاد حوزه علمیه عالم هستی دارای نظمی است که نشانگر خالق آن است، ابراز کرد: شناخت این نظم از ضروریات است و نباید از آن غافل شد که انسان در جهان آخرت جزء مغمومین و خسارت دیدگان نشود.
وی افزود: هر زمان انسان وجود خود را از گناه پاک کند دعای او نزد خداوند مستجاب می‌شود، در واقع دعا همچون تیری است که اگر تیرانداز آن بر اساس دستورات مربی درست کار کرده باشد تیرش به هدف خواهد خورد.
حجت‌الاسلام انصاریان در پایان خاطرنشان کرد: امیرمومنان امام علی(ع) فرمودند: خداوند رحمت کند کسی را که سخنان حکمیانه شنیده به آن عمل کرده و به دیگران انتقال دهد.
منبع: شبستان

مطالب مرتبط
استاد انصاریان:شناخت اباعبدالله (ع) یعنی شناخت همه انبیا
ویژه‌برنامه حرم رضوی در دهه ولایت اعلام شد
اجرای «عیدی سادات؛ کتاب غدیر» از سوی «دلیل ما»
حاج میثم مطیعی؛خوشا سفر با کشتی ساقی کوثر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها