به‌روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
کد خبر: ۹۲۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
آیت‌الله جنتی در ششمین جشنواره بین‌المللی شعر غدیر:
رییس مجلس خبرگان گفت: شعر باید مثل همه هنرها در خدمت علی(ع) باشد و نجات انسان به پیروی از علی(ع) و سیره او وابسته است و در آینده روزی خواهد آمد که همه علی (ع) را به عنوان نجات‌گر بشر معرفی خواهند کرد.
وارث: آیت‌الله احمد جنتی رییس مجلس خبرگان رهبری در سخنانی در ششمین جشنواره شعر دوباره غدیر گفت: غدیر یعنی روز نجات بشر از ظلم و بی‌عدالتی و قرآن درباره غدیر آیاتی را با لحنی بیان کرده که پیش از این هیچ سابقه‌ای در قرآن نداشته است. خطاب به رسول اکرم (ص) فرمان داده شده که اگر ولایت علی (ع) را تبلیغ نکنید همه رسالت‌ات بر باد رفته است این یعنی اکمال دین در مسئله غدیر است و غدیر و علی (ع) را باید بیشتر از اینها شناخت.
 
وی بیان کرد: خلا امروز جهان علی (ع) است، شرق و غرب هیچ فرقی نمی کنند، بشریت از ظلم به ستوه آمده در یمن مردم به خاک و خون کشیده اند و با فقر و بیماری و مشکلات دیگر دست و پنجه نرم می کنند، این ظلم ها از جانب آل سعود و با پشتیبانی آمریکاست.
 
آیت الله جنتی در ادامه بیان کرد: امروز دنیا از مال و ثروت چیزی کم ندارد اما نبود چه چیزی روزگار بشر را سیاه کرده است نبود علی (ع) و فلسفه علوی. علی (ع) در بستر شهادت و مرگ به فرزندانش می گوید دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید. یمن این روزها این یاور و این حامی را کم دارد، سازمان ملل و سازمان های مربوطه دیگر باید حمایت کنند اما چنین اتفاقی نمی افتد.
 
رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رحم، انصاف و عدالت در بشر مرده، توضیح داد: علی (ع) و سیره او اینها را زندگی می کند. فلسفه غدیر احیای عدالت در بشر است و علی را باید در نهج البلاغه شناخت.
 
وی با توصیه به اینکه برای شناخت علی و سیره او باید سرمایه گذاری کرد، افزود: علی (ع) را باید معرفی کرد و شعر و هنر که نقش تعیین کننده ای در زندگی بشر دارند گاهی برندگی شان در این زمینه از شمشیر بیشتر است، شعر خفته ها را بیدار می کند و من از شما شعرا می خواهم شعر را در استخدام علی (ع) قرار بدهید.
 
آیت الله جنتی تاکید کرد: شعر باید مثل همه هنرها در خدمت علی(ع) باشد و نجات انسان به پیروی از علی(ع) و سیره او وابسته است و در آینده روزی خواهد آمد که همه علی (ع) را به عنوان نجات‌گر بشر معرفی خواهند کرد.
 
وی در آخر خطاب به میهمانان و شعرای خارجی حاضر در جشنواره گفت: اینجا خانه علی (ع) و خانه آیت الله خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران است، کسی که جا پای علی گذاشت و به دنبال او رفت. حمایت‌های امام خمینی و رهبر معظم انقلاب امروز فلسطین را سر پا نگه داشته است و کسانی که می خواستند نیل تا فرات را بگیرند امروز کلاه خود را نگه داشته اند که باد نبرد. امام خمینی (ره) با توکل به خداوند و دنبال کردن سیره علوی در برابر ظلم شاهنشاهی ایستاد.
منبع: شبستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها