به‌روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰
کد خبر: ۹۲۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
بر اساس اعلام منابع آگاه در پلیس چین، مسلمانان این کشور که به تبلیغ دین در فضای مجازی می‌پردازند، دستگیر و به زندان محکوم می شوند.
مسلمانان چینی به جرم تبلیغ اسلام زندانی می‌شوندوارث:کشور چین که کشوری از نظام سیاسی سکولار و بی دین طرفداری می کند، مسلمانان این کشور را به دلیل فعالیت های تبلیغی خود، تحت فشار قرار می دهد.

منابع آگاه در پلیس چین اعلام کرده‌اند که مسئولین امنیتی و پلیس این کشور از فعالیت گروهی از مسلمانان که در فضای مجازی به تبلیغ دین مبین اسلام می پرداختند، جلوگیری کرده و یکی از رهبران مسلمان را دستگیر و به دو سال حبس محکوم کرده است.

«شیخ هونگ» ۴۹ ساله که با تشکیل دو گروه در نرم افزار تلفن همراه «وی چت» به معرفی اسلام و قرآن مشغول بود، توسط پلیس چین مجرم شناخته شده و به دو سال حبس محکوم شد.

وی از طریق گروهایی که در این نرم افزار تلفن همراه داشت، به جذب بیش از ۱۰۰ نفر در هر گروه پرداخته بود و مباحثی در مورد آموزه های قرآنی و نیز پرسش و پاسخ می پرداخت.

بر اساس اعلام وبسایت دادرسی آنلاین چین، فعالیت های این مبلغ دینی، بر خلاف فعالیت های معمول دینی بوده و قوانین مربوط به ممنوعیت استفاده از اینترنت در راستای مباحث دینی را زیر پا گذاشته است.

گفتنی است در سالهای اخیر مقامات امنیتی و اطلاعاتی چینی سطح نظارت و گشت زنی های پلیس در مناطق مسلمان نشین به خصوص منطقه ژین ژیانگ، افزایش چشمگیری داده اند.

این مقامات هدف خود را مقابله با انتشار اسلام در چین که دینی وارداتی از آسیای مرکزی و خاورمیانه است، اعلام کرده اند.

منبع: ابناء
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها