به‌روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
کد خبر: ۹۲۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری:
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس با ماه محرم گفت: مسئولان هیئت‌های مذهبی پرچم‌داران نهضت عاشورا هستند.
مسئولان هیئت‌های مذهبی پرچم‌داران نهضت عاشورا هستندوارث:حجت‌الاسلام والمسلمین علی کنگرلو  در گردهمایی مسئولان هیئت‌های مذهبی با عنوان «پیام‌آوران عاشورا»که در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد با تقدیر از هئیت‌های مذهبی برای برپا کردن خیمه امام حسین(ع) اظهار داشت: مسئولان هیئت‌های مذهبی پرچم‌داران نهضت عاشورا هستند.

وی ضمن اشاره به انتخابات هیئت‌های مذهبی عنوان کرد: انتخابات شورای هیئت‌های مذهبی 5 آبان برگزار می‌شود؛ از اینرو کسانی که قصد کاندیداتوری برای شورا دارند، پس از روز عاشورا برای ثبت نام به اداره تبلیغات مراجعه و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری با اشاره به لزوم هماهنگی هیئت‌های مذهبی با نیروی انتظامی تصریح کرد: امید است در ایام محرم و برپایی مراسم‌ها جهت برقررای نظم و امنیت با نیروی انتظامی همکاری خوبی داشته باشیم.

کنگرلو ادامه داد: اکنون در شرایط حساسی قرار داریم که همه دشمنان درصدد هستند که به نوعی در برگزاری مراسم‌های مذهبی و عزاداری‌ها اختلال ایجاد کنند؛ از اینرو باید به طور مستمر مراقبت‌های لازم را به عمل آوریم؛ البته به برکت خون شهدا این عزاداری‌ها، نظام اسلامی‌مان را بیمه می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم ماه محرم جهت مقابله با هجمه‌های دشمن اظهار داشت: از آنجا که امام حسین (ع) شهید امر به معروف و نهی از منکر است، دهه محرم به نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نامیده شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری خطاب به مسئولان هیئت‌های مذهبی گفت: شما بهترین آمرین به معروف و ناهیان از منکر هستید؛ چراکه این مجالس و محافل را برپا می‌کنید، از اینرو باید از هئیت‌های خودجوش مردمی جهت انجام این فرضیه الهی به خوبی استفاده کنیم.

کنگرلو در پایان با اشاره به همزمانی ماه محرم و هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس با محرم آغاز می‌شود؛ در واقع محرم و دفاع مقدس با یکدیگر عجین شده‌اند؛ چراکه اگر شور حسینی نبود دفاع مقدس به نتیجه نمی‌رسید؛ ما هرچه داریم از امام حسین(ع) است و دفاع مقدس هم در ادامه حرکت امام حسین(ع) ایجاد شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها