به‌روز شده در: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
کد خبر: ۹۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
حجت‌الاسلام رفیعی:
استاد حوزه علمیه بر ضرورت توجه به عاقبت امور تأکید کرد و گفت: در روایت آمده هر کاری را باید با توجه به عاقبت آن انجام داد.
سعادت زندگی در گرو توجه به عاقبت کارها است/تنفر از گناه بوسیله ایمان بوجود می‌آیدوارث: حجت‌الاسلام ناصر رفیعی استاد در جمع زائران حرم حضرت معصومه(س)، با اشاره به آیات قرآن و روایات، گفت: نباید دنیا را رکن قرار داد بلکه باید از آن برای سعادت آخرت استفاده کرد.

وی فلسفه تشکیل فرقه واقفیه را دنیا پرستی دانست و ابراز کرد: تمام امور مالی و پول‌های امام کاظم(ع) در اختیار ابی حمزه بطائنی بود و او به خاطر این‌که این مال و اموال را به امام رضا(ع) ندهد منکر امامت امام هشتم شد و فرقه واقفیه را بوجود آورد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به وصایای حضرت آدم به فرزندش، اظهار کرد:آدم به پسرش فرمود اگر تصمیم به کاری گرفتی عاقبت آنرا در نظر بگیر سپس آن کار را انجام بده.

خطیب برجسته حوزه علمیه بر ضرورت توجه به عاقبت کارها تأکید کرد و گفت: اگر جوانان ما عاقبت دوستی‌های خارج از محدوده خود را نسنجند در آینده با مشکلات جدی رو به رو می‌شوند و زندگی خود را خراب می‌کنند.

عضو هیأت علمی جامعه المصطفی با اشاره به روایتی از پیامبر(ص)، گفت: پیامبر اسلام فرمودند؛ هر کاری می‌خواهی انجام بدهی باید عاقبت آنرا بسنجی.

حجت‌الاسلام رفیعی با بیان این‌که انسان نباید ‌بی تدبیری خود را به گردن قسمت و تقدیر بیندازد، افزود: خدا به انسان عقل داده و باید قبل از انجام هر کاری از آن استفاده کرد.

وی با بیان این‌‌که بیشتر گناهان به خاطر ضعف عظم بوجود می‌آید، ابراز کرد: تنفر از گناه بوسیله ایمان بوجود می‌آید و اگر جایی احساس کردیم که کاری گناه است باید از آن دور شد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به روایات عوامل فریب خوردن انسان را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: برخی با مال، برخی با شهوت و عده‌ای نیز با پست و مقام فریب می‌خورند.

حجت‌الاسلام رفیعی با تأکید بر این‌که ریشه عاقبت به خیری درون انسان‌ها است، گفت: باید مراقب اعمال خود باشیم و با دعا از خدا خواست تا عاقبت به خیری نصیبمان شود.

منبع خبرگزاری رسا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها