به‌روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰
کد خبر: ۹۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
مدیر مدرسه علمیه الحجه مشهد با بیان اینکه لقمه حلال در زمینه فراگیری دستورات خداوند اثرگذار است،گفت: عبادت ۱۰ جزء دارد که در روایات ۹ جزء آن در طلب روزی حلال است.

طلب روزی حلال در روایات مورد تاکید استوارث: حجت الاسلام سید محمد حسن طباطبایی شیرازی، مدیر مدرسه علمیه الحجه مشهد در مشهد اظهار کرد: عبادت 10 جز دارد که در روایات 9 جز آن در طلب روزی حلال است.

وی تاکید کرد: اگر جوامع اسلامی به این موضوع اهمیت ویژه ای داشته باشند بسیاری از مشکلات امروز جوامع بشری برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام طباطبایی شیرازی با بیان این مطلب که سخن امام حسین(ع) در یزیدیان به این دلیل اثر نداشت که شکم آنان از حرام پر شده بود،  ادامه داد: لقمه حلال در زمینه اثرپذیری و فراگیری دستورات خداوند تاثیرگذار است.

حجت الاسلام طباطبایی شیرازی اشاره ای به بحث اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری داشت و بیان کرد: مقام معظم رهبری فقیه هستند و فقیه چیزی برتر از آنچه اسلام بخواهد از مردم طلب نمی کند و اینکه ایشان بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند به دلیل آگاه بودن به شرایط کنونی جامعه است.

مدیر مدرسه علمیه الحجه مشهد در ادامه خاطر نشان کرد: سبک زندگی اسلام به معنای وسیع در یک جمله کوتاه " اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد" خلاصه می شود.

وی اشاعه فرهنگ سبک زندگی اسلامی را وظیفه عموم مردم دانست و افزود: مسئله امر به معروف و نهی از منکر امری عمومی است و در این زمینه باید امر و نهی با علم و عمل همراه باشد چرا که تبعات منفی عمل بدون علم در جامعه بیشتر خواهد بود.

حجت الاسلام طباطبایی شیرازی با اشاره به اینکه مادیات در سبک زندگی اسلامی در حد نیاز بسیار ضروری و مهم است، تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) از درگاه خداوند مادیات را درحد کفاف خود و اهل بیت خود درخواست داشتند و بیشتر از آن را طلب نمی کردند.

وی با بیان این مطلب که توجه به مادیات در زندگی بیش از حد کفاف مهلک و مضر است، گفت: متاسفانه در جامعه امروزی بیشتر مردم به دنبال ثروت اندوزی در زندگی خود هستند و این افزون خواهی ضربات بسیاری را به زندگی مردم وارد آورده است.

منبع: شبستان
برچسب ها: روزی ، حلال ، روایات ، وارث
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها