به‌روز شده در: ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
کد خبر: ۹۵۷۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی:
مفسر قرآن کریم با بیان اینکه قرآن فرموده است خداوند از رگ گردن به مردم نزدیکتر است، مراد همین نزدیکی است، گفت: خداوند با رحمت و همه اسماء حسنی به بندگانش نزدیک است.
قرب خدا به انسان با اسماء حسنی محقق استوارث آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی ۱۹ دی در جلسه تفسیر خود در مسجد اعظم گفت: خداوند به همه نزدیک است، ولی کسانی که با خدا کار ندارند، خودشان، خود را از خدا دور کرده‌اند، لذا خداوند با اسماء حسنی به همه نزدیک است.

وی با بیان اینکه قرآن فرموده است خداوند از رگ گردن به مردم نزدیکتر است، مراد همین نزدیکی است، افزود: خداوند با رحمت و همه اسماء حسنی به بندگانش نزدیک است؛ الان هم اگر ملحد و مشرک و کمونیست در قلبش بگوید من آمدم؛ خداوند صدای او را می‌شنود، وگرنه لفظ اسلام برای این است که ما با او معامله مسلمان بکنیم.

این مرجع تقلید تصریح کرد: اگر کسی یا الله بگوید خداوند حرف او را می‌شنود و در کارش تخفیف می‌دهد و  اگر حق الناس و حق الله او را  بدهند مورد عفو قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اگر کسی مقرب بود هم معطر است و هم روزی خوبی در قیامت و هنگام مرگ خواهد داشت و خود فرد بهشتی نیز روح و ریحان و جنت نعیم است؛ همچنین همه اصحاب یمین نسبت به این افراد، سلام دارند ولی اگر کسی جزء مکذبین ضالین باشد با  دود و آتش  از او پذیرایی خواهد شد.

این مفسر بیان کرد: در روایت هست که دو نفر در قیامت کنار هم هستند، ولی یکی جلوی پای خودش را نمی‌بیند ولی دیگری با نور خود در حال حرکت به سمت بهشت است.

منبع: ایکنا

مطالب مرتبط
هوای نفس؛ معاویه و یزید هر انسان
فضای مجازی مکانی برای نقل‌و انتقال اندیشه
چرا عالم «ذر» را به یاد نمی‌آوریم؟
دنیا‌دوستی باعث دشمنی انسان با آخرت می‌شود
ترجمه کتاب «مفاتیح‌ الحیاة» به ۱۰ زبان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها