به‌روز شده در: ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
کد خبر: ۹۶۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۰
یک استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه آیت‌الله یعقوبی همیشه بر لزوم حمایت از رهبر معظم انقلاب تأکید داشت، گفت: او مردم را با اخلاق عملى به سوی خدا دعوت می‌کرد و این رفتار محبت‌آمیز در اطرافیان ایشان کاملاً مشهود بود.
آیت‌الله یعقوبی، مردم را با اخلاق عملی به سوی خدا دعوت می‌کردوارثحجت‌الاسلام سید عباس موسوی‌مطلق استاد حوزه علمیه قم ، با اشاره به رحلت آیت‌الله سیدحسین یعقوبی قائنی گفت: آیت‌الله یعقوبی یک موحد و فقیه امام شناس تمام عیار بود. او بعد از فوت مادرشان از قائن به سمت مشهد آمد و مدتی در آنجا ساکن شد.

وی افزود: آیت‌الله یعقوبی بعد از مدتی سکونت در مشهد و مناجات و عرضه درخواست‌های متعدد از امام رضا(ع) و نوشتن عریضه محضر امام (ع)، عازم کربلا شد و بعد از مدتی در نجف اقامت کرد و به محضر بزرگان بسیاری رسید؛ از جمله  آیت‌الله سید علی قاضی که توسط مرحوم آیت‌الله نجابت شیرازی این ملاقات صورت گرفت.

به گفته حجت‌الاسلام موسوی‌مطلق، او در محضر آیت‌الله قاضی شاگردی نکرد و می‌فرمود راه آقای قاضی بسیار دشوار است، اما در محضر حضرات آیات میرزا محمدجواد انصاری همدانی، سید جمال گلپایگانی و سیدهادى میلانی شاگردی کرده است. او در آروزی دیدار با حاج میرزا علی شیرازی بود که در نتیجه به این توفیق نیز دست یافت.

این استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه آیت‌الله یعقوبی عالمی حقیقتاً ربانی بود و مردم را با اخلاق عملى به سوی خداوند دعوت می‌کرد و این رفتار محبت‌آمیز در اطرافیان ایشان کاملاً مشهود بود، یادآور شد: وقتی به محضر ایشان می‌رسیدیم احساس محضریت خداوند را بیشتر درک می‌کردیم. برخی خداجو هستند اما محصولی ندارند، اما به راستی در محضر او با حکایت و نکاتی که بیان می‌کرد، یاد خدا زیاد احساس می‌شد. واقعاً در محضرش سخن از خدا و اهل‌بیت بود، سخن از عشق و محبت به خدا و اولیاء الهى بود، روى اخلاص بسیار تأکید داشت و اخلاص را طریقى براى رسیدن به مقصد میدانست.

وی با تأکید بر اینکه او همیشه بر لزوم حمایت از رهبر معظم انقلاب اسلامی بسیار تأکید داشت، گفت: مرحوم یعقوبی همیشه از بزرگواری رهبر انقلاب برای شاگردان و ارادتمندانشان می‌گفت و می‌گفت رهبر انقلاب را در منابر به اسم دعا کنید و بسیار امیدوار به آینده انقلاب بود. این عالم ربانى بسیار نسبت به شرع مقدس تأکید می‌کرد و به این نکته که هر چه نیاز بوده در قرآن و روایات آمده و دیگر نیاز به چیز دیگرى نداریم.


مطالب مرتبط
انقلاب ایران ورای انقلاب‌های جهان با وجود متمایز مردم، رهبری و معنویت
داستان شیدایی عارف واصل آیت‌الله یعقوبی قائنی
زندگینامه مرحوم آیت الله سید حسین یعقوبی قائنی
آیت الله سید حسین یعقوبی قائنی به دیار باقی شتافتند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها