به‌روز شده در: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
کد خبر: ۹۹۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
حجت‌الاسلام سیدحسین مؤمنی:
استاد سطح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه متأسفانه امروز جذابیت در مساجد بسیار کم رنگ شده است، گفت: مساجد قرارگاه مهم برای دفع فتنه‌ها و بصیرت‌بخشی است.
مسجد قرارگاه مهم برای از بین بردن فتنه‌ها استوارث:حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی استاد حوزه با بیان اینکه مسجد مکانی برای جذب نیرو برای اسلام است، گفت: امروز با وجود مشکلات زیاد در جامعه مساجد از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، چرا که مسجد یک پایگاه و سنگر بسیار عظیمی است، مساجد علاوه بر محل عبادت یک مرجع و پناهگاه و محل آرامش برای مردم است.

وی افزود: مسجد سنگر برای دفع هرگونه آسیب ها، پایگاه عظیم برای دفاع از  اسلام، قرارگاه مهم برای از بین بردن فتنه‌ها، مکانی مهم برای بصیرت بخشی، مکانی برای جذب نیرو برای اسلام و مسجد جای تربیت، رشد و بالندگی جوانان شیعه است.

حجت‌الاسلام مؤمنی در پاسخ به اینکه مساجد چه نقشی در ترویج سبک زندگی اسلامی دارند، گفت: با توجه به اینکه مسجد مکانی است که مورد توجه و مراجعه مردم قرار دارد با این حال می‌توان با توجیه و مشاوره امام جماعت عالم و یا یک کارشناس  مکانی مهم برای ترویج توصیه‌های اسلام از جمله سبک زندگی اسلامی باشد.

وی با اشاره به اینکه زنان می‌توانند نقش بسزایی در برنامه‌های مدیریتی مسجد داشته باشند، ادامه داد: حضور زنان در مدیریت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی مساجد در حوزه زنان امری لازم است.

استاد حوزه علمیه با انتقاد از وضعیت نامطلوب برخی مساجد در شهرهای بزرگ اظهار داشت: متأسفانه جذابیت در برخی مساجد بسیار کم‌رنگ شده است؛ چرا باید در مساجد سه وعده نماز جماعت برقرار نباشد؛ چرا باید امام جماعت با اشتغال در نهادهای دولتی و حفظ سمت امام جماعت یک مسجد باشد.

دهه تکریم و غبارروبی از 20 شعبان المعظم آغاز شده و مساجد استان تهران امسال با شعار «مسجد پایگاه همه کارهای نیک» در آستانه ماه مبارک رمضان به غبارروبی مساجد می‌پردازند.

مطالب مرتبط
تبیین وصیت نامه امیرمومنان امام علی(ع) خطاب به امام حسن(ع)
امام زمان(عج) میزبان روزه داران در رمضان است
بهترین کارها (ثواب ها) از سحرگاه تا شامگاه ماه رمضان چیست؟
"دوستت دارم"هایی که با روح آدمی بازی می کنند!
ماه شعبان فرصت یاری رساندن به رسول اکرم(ص) است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها