ویژگی منحصر بفرد یاران حضرت حجت

کد خبر: 72237
همانا یاران صاحب این امر، برای او نگهداری شده اند؛ اگر همه مردم نیز از بین بروند، خداوند یارانش را به او می رساند.
وارث: قرآن کریم در سوره مبارکه مائده آیه ۵۴ می فرماید: «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَ يُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَي الْمُؤْمِنينَ أَعِزَّةٍ عَلَي الْکافِرينَ يُجاهِدُونَ في‏ سَبيلِ اللَّهِ وَ لا يَخافُونَ لَوْمَةَ لائِمٍ ذلِکَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتيهِ مَنْ يَشاءُ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ؛  
ای کسانی که ایمان آورده‌اید! هر کس از شما که از دین خود برگردد [به خدا ضرری نمی زند، چون] خداوند در آینده قومی را خواهد آورد که آنان را دوست دارد و آنان نیز خدا را دوست دارند. آنان نسبت به مؤمنان، نرم و فروتن، و در برابر کافران، سرسخت و قاطع‌اند، در راه خدا جهاد می‌کنند و از ملامت هیچ ملامت‌کننده‌ای نمی هراسند. این فضل خداست که به هر که بخواهد [وشایسته ببیند] می‌دهد و خداوند وسعت‌بخش و بسیار داناست».
امام صادق علیه السلام می فرمود: «همانا یاران صاحب این امر، برای او نگهداری شده اند؛ اگر همه مردم نیز از بین بروند، خداوند یارانش را به او می رساند و آنان همان کسانی هستند که خدای عزوجل فرموده: «اگر اینان بدان کافر شوند، پس به تحقیق ما گروهی را که بدان کافر نیستند بر او موکّل کرده ایم. و آنان همان کسانی هستند که خداوند درباره آنان فرموده است: خداوند به زودی گروهی را خواهد آورد که آنان را دوست دارد و آنان نیز او را دوست می دارند، در برابر مومنان، فروتن و در برابر کافرن با عزت و درشتخو و سختگیر هستند.

الغیبة ، نعمانی، ص۳۱۶  
پرتوی از آیه های مهدوی؛ حجت الاسلام قرائتی