نیروهای انقلابی و مردم ما دنبال نجابت هستند

کد خبر: 75641
استاد حوزه و دانشگاه، گفت: حماسه 9 دی باید در زندگی و اقتصاد مردم جاری شود
وارث:حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در ویژه برنامه 9 دی روز بصیرت که به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در صحن جامع رضوی برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان در پی فروپاشی نظام جمهوری اسلامی ایران بودند و هستند، اما همواره با شکست مواجه می‌شوند.
وی افزود: دشمنان با حرکت‌های تروریستی، جنگ تحمیلی، جریان‌های کور، شورش‌های خیابانی در پی فروپاشی نظام هستند و می‌خواهند مردم با آنان ملحق شوند، اما این مسئله بیشتر اتحاد ملت را در پی داشته و اقدامات آنان به ضرر خودشان و به نفع ما تمام شده است.
این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: دشمنان ما در جنگ نتیجه نگرفتند، از این رو پس از جنگ با نفوذ در نظام به دنبال فتنه جدید بودن، آنان منتظر بودند این فروپاشی از درون انجام گیرد که به نتیجه نرسیدند.
وی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ همواره انتقال قدرت با چالش انجام می‌شده است، حتی در زمان ائمه اطهار(ع) نیز به همین گونه بود و به راحتی صورت نمی‌گرفت. اما انتقال قدرت از امام راحل به مقام معظم رهبری به راحتی و بدون هیچ مقدمه سازی صورت گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: در اولین انتخابات بعد از دوران اصلاحات برخی ادعای تقلب کردند و فتنه 88 رخ داد. رهبر هم تدبیر و صبوری به خرج دادند. مردم خودشان می‌دانستند چه خبر است و هنگامی که دیدند به عاشورا توهین می شود، بدون اینکه کسی آن‌ها را دعوت کند، به خیابان‌ها ریختند.
وی با بیان اینکه باید 9 دی را جشن گرفت، افزود: در تاریخ دو توهین به عاشورا شده است. یکی فتنه 88 و دیگری زمان بنی صدر بود. اما در سال 88 مردم با بصیرت تمام به خیابان ها ریختند و این فتنه را سرکوب کردند.
سخنران حرم مطهر رضوی، با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که می فرمایند: در آخر الزمان فتنه ها به سرعت نابود می شوند، خاطرنشان کرد: هر کس رفتار نادرست و حرف اشتباهی بزند، به سرعت رسوا می‌شود. این خاصیت آخرالزمان است و دشمنان روز به روز ناامیدتر می‌شوند.
وی عنوان کرد: دشمنان می‌خواهند پیروزی ما را به تاخیر بیندازند، ولی کور خوانده‌اند. ما از اندیشه دفاع خودمان گذشته‌ایم این دشمنان ما هستند که در لاک دفاعی فرو رفته‌اند. مدل ما به منطقه صادر شده و باید همین مدل سازی را ادامه  دهیم. دیری نمی پاید که شاهد شکست دشمن از دورن خواهیم بود.
 این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه شعار مرگ بر آمریکا نباید جنبه سیاسی داشته باشد، بلکه جنبه ساختاری آن مهم است، تصریح کرد: مردم آمریکا راهی برای نجات ندارند. اگر راهی پیدا کنند، لحظه ای صبر نمی کنند و سریع اقدام می کنند.
وی با بیان اینکه نیروهای انقلابی و مردم ما دنبال نجابت هستند، افزود: دشمنان به دنبال فروپاشی از درون مردم ما هستند. آنان نمی‌توانند مسیر ما را با مشکلات معیشتی و اقتصادی کند کنند. مسئولان نیز باید بصیرت داشته باشند. هر کدام از دولتمردان که کوتاهی می‌کند باید افشاگری شود. باید از ضعف عملکرد مدیران جلوگیری کنیم و از طریق راه‌های مختلف این مشکلات را حل کنیم.
 وی گفت: مسئولان باید کاری کنند دولت کوچکتر شود. زیرا دولت هر چه بزرگتر شود فساد بیشتر می شود. مشارکت مردم تنها در انتخابات خلاصه نمی شود، بلکه آنان باید در تمام امور مشارکت کنند.
پناهیان ادامه داد: قانون این اجازه را به ما داده است که با اقدامات خودجوش مردمی در عرصه‌های مختلف کار را ازدست تمرکز اداری بگیریم تا زمینه فساد از بین برود.

منبع: استان نیوز