گروهک نفاق برای سوءاستفاده از مطالبات مردم تقلا می‌کنند

کد خبر: 75701
یک کارشناس فرهنگی گفت که مطالبات و تظاهرات باید از طریق مجاری قانونی صورت گیرد تا مشکلات به صورت مسالمت‌آمیز حل و فصل شود؛ زیرا در غیر این صورت دشمنان از این فضا سوءاستفاده می‌کنند و چه بسا مطالبه اصلی مردم به حاشیه برود.
وارث:حجت‌الاسلام موسوی‌مطلق با اشاره بر لزوم ورود روحانیت در عرصه‌های مختلف اجتماعی همچون التهابات فعلی گفت: وظیفه روحانیت در شرایط ملتهب کنونی آن است که باید صدای مردم باشند. دوم اینکه حضور آن‌ها در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی چشمگیر باشد. 
وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم روحانیت تبیین فتنه‌های پیش روست، افزود: روحانیت باید به مردم بگوید راه اصلی مطالبات و تظاهرات باید از طریق مجاری قانونی صورت گیرد تا مشکلات به صورت مسالمت‌آمیز حل و فصل شود؛ زیرا در غیر این صورت دشمنان از این فضا سوءاستفاده می‌کنند و چه بسا مطالبه اصلی مردم به حاشیه برود. 

باید مراقب توطئه دشمنان و منافقان بود
حجت‌الاسلام موسوی‌مطلق با هشدار نسبت به توطئه دشمنان در انحراف کشاندن مطالبات برحق مردم، گفت: دشمنان به خصوص آمریکا و اسرائیل و دست‌نشانده‌های وابسته‌شان در منطقه یعنی عربستان از یک سو نسبت به شکست داعش و از سوی دیگر نسبت به اقتدار ایران اسلامی نگران شدند، از این رو در ماه‌های اخیر به صراحت اعلام کردند قصد براندازی جنگ داخلی در ایران را دارند. بنابراین باید نسبت به این توطئه دشمن هم غافل نشد چرا که آنان به دنبال جهت‌دهی مطالبات برحق مردم به سوی منافع خود هستند و به فکر دلسوزی برای مردم ایران نیستند. 

این کارشناس مذهبی عدم تدابیر مناسب اقتصادی  را یکی از عوامل مهم در بر هم‌ریختگی نظم عمومی جامعه معرفی کرد و افزود: همان طور که همه می‌دانیم مردم از جهت اقتصادی دچار مشکل هستند و نیز می‌دانیم شروع تجمعات به دلیل مشکلاتی بود که مؤسسات مالی و اعتباری برای مشتریان خود ایجاد کردند.

در  التزام عملی برخی مسئولان به آموزه‌های انقلاب تردید داریم
موسوی‌مطلق با تأکید بر اینکه مردم ایران دارای شعور بالای اجتماعی و اهل حق و حق‌مداری هستند اما در عین حال اهل صبر و استقامت و کنار آمدن با معضلات مختلف اجتماعی هستند، یادآور شد: مردم ما از ابتدای انقلاب ثابت کردند که تا پای جان در مسیر انقلاب و آرمان‌های آن هستند و تردیدی در آن نداریم، اما ما در التزام عملی برخی مسئولان خود نسبت به آموزه‌های انقلاب اسلامی شک و تردید داریم چرا که رفتار و گفتارشان در تعارض با یکدیگر است. اگر مسئولان صحیح رفتار کنند، مردم نیز آن‌ها را همراهی می‌کنند.

 منافقان خون‌آشام مطالبات مردم را به سمت منافع خود جهت می‌دهند
وی درباره دخالت عوامل خارجی همچون منافقان در جریان تظاهرات عمومی جامعه گفت: منافقان زمانی که شکافی در جامعه احساس کنند، نفوذ می‌کنند و خود را دایه مهربان‌تر از مادر معرفی می‌کنند. زمانی که شکاف بین مسئولان و مردم ایجاد شد، منافقان خود را نجات‌دهنده معرفی می‌کنند در حالی که دست آنان به خون هزاران مسلمان ایرانی آلوده شده است؛ لذا نخبگان جامعه باید به فکر اصلاح این شکاف باشند تا خون‌آشام‌‌هایی مانند منافقان جرأت خودنمایی نداشته باشند.وقتی در این برهه حساس که دشمنان برای ایران دندان تیز کردند،‌ قوه قضاییه و سپاه را زیر سؤال می‌بریم این عین بی‌بصیرتی است که نتیجه آن نفوذ بیشتر دشمنان و منافقان خواهد بود که اکنون شاهد آن هستیم.