شیخ زکزکی سکته مغزی کرده و برای درمان نیاز به سفر خارجی دارد

کد خبر: 75888
یکی از فرزندان رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت: شیخ زکزکی شدیداً بیمار است و دچار سکته مغزی شده اما شرایط درمانی برایش از سوی حکومت نیجریه فراهم نشده است.
وارث: یکی از فرزندان رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت: شیخ زکزکی شدیداً بیمار است و دچار سکته مغزی شده اما شرایط درمانی برایش از سوی حکومت نیجریه فراهم نشده است.

نصیبه زکزکی گفت: شرایط جسمانی شیخ زکزکی نامناسب است و برای درمان هرچه سریع‌تر وی نیاز به پزشک وجود دارد.

فرزند شیخ زکزکی گفت، لازم است مردم جهان درباره شرایط نیجریه و شرایطی که برای شیخ زکزکی به وجود آمده است، آگاهی یابند.

وی افزود: شیخ زکزکی سکته مغزی کرده است و درمان وی نیازمند ویزیت پزشکان متخصص است اما خانواده و اطرافیان وی به پزشکانی که احتمالا حکومت برای شیخ زکزکی فراهم می‌کند، اعتمادی ندارند.

این فرزند شیخ زکزکی در ادامه گفت: چند روز پیش نشانه‌هایی از سکته مغزی در شیخ زکزکی وجود داشت و بنابراین از حکومت درخواست پزشک شده بود اما متاسفانه تا کنون این درخواست برآورده نشده است و هنوز شیخ زکزکی شرایط جسمانی مناسبی ندارد.

وی درباره شرایط کنونی نیجریه و شیخ زکزکی، اظهار داشت: شیخ زکزکی اکنون شدیدا بیمار است و افراد زیادی در سراسر نیجریه برای زکزکی تظاهرات کرده‌اند و در برخی شهرها پلیس به مردم حمله‌ور و با مردم درگیر شده و تعدادی از معترضان را کشته و عده‌ای را مجروح کرده است.

وی گفت: نیجریه کشوری است اکثر مردم برای درمان و جراحی باید به خارج از این کشور سفر کنند و از آنجایی که شیخ زکزکی احتمال زیاد نیاز به جراحی دارد باید برای درمانش شرایط برای خروج وی از نیجریه فراهم شود تا جراحی بر رویش انجام بگیرد.

وی تصریح کرد: فکر نمی‌کند این امکان برای شیخ زکزکی فراهم شود تا برای درمان به خارج از کشور سفر کند چرا که حکومت نیجریه وی را آزاد نخواهد کرد و بنابراین اجازه خروج از کشور را هم به او نخواهد داد.

نصیبه زکزکی افزود: روز گذشته سه نفر کشته و خیلی‌ها زحمی شدند و همچنان اعتراضات ادامه دارد و پلیس به آن‌ها حمله می‌کند یا گازاشک‌آور پرتاب کرده است.