فرزند آقا مجتبی تهرانی: پدرم، عالم و عامل به معارف الهی بود

کد خبر: 75914
فرزند مرحوم آقا مجتبی تهرانی، پدرش را مجتهدی عامل به دستورات الهی خواند و گفت: پدرم، پیش از همه خود، عامل به معارف و دستورات الهی بود و همین سبب شد تا آنچه را که می‌گفتند در قلب و جان مردم نفوذ کند.
وارث:مرحوم آیت الله آقا مجتبی تهرانی استاد اخلاق و فقیه مجتهد در 12 دی‌ماه 1391 دار فانی را وداع کرد و پیکر مطهرش پس از اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب، در جوار بارگاه ملکوتی و منور عبدالعظیم حسنی(ع) آرامیده شد.

حجت‌الاسلام حسین تهرانی فرزند مرحوم آقا مجتبی تهرانی با اشاره به ویژگی‌های بارز مرحوم پدرش گفت: یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ایشان این بود که او عالم، فقیه و مجتهدی بود که پیش از همه خود، عامل به معارف و دستورات الهی بود، لذا آنچه را که می‌گفتند بسیار در قلب و جان مردم نفوذ می‌کرد.

وی همچنین در این باره افزود: اخلاصی که ایشان داشتند و عملی را که به علم خودشان داشتند، بسیار در وجودش قابل مشاهده بود و به همگان نیز توصیه می‌کردند؛ انسان پیش از اینکه بخواهد به دیگران مطالبی را تذکر دهد، باید خودش عامل باشد تا مطلب در وجود طرف مقابل نفوذ کند و در غیر این صورت تاثیری بر طرف مقابل نخواهد داشت.