راه حس کردن امام غایب(عج) در میان مردم

کد خبر: 75943
عقیده به امام زمان(عج) نمی گذارد مردم تسلیم بشوند، به شرطی که این عقیده را درست بفهمند. وقتی که این عقیده به طور حقیقی در دل ها جا بگیرد، حضور امام غایب(عج) در میان مردم حس می شود.
وارث: در کتاب «ما منتظریم؛ خورشید مهدویت در منظومه فکری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی» به اهتمام حسن ملّایی آمده است:


ایمان و اعتقاد به امام زمان(عج) مانع از تسلیم شدن است و ملت های باایمانی که حضور قطب عالم امکان(عج) را در میان خود احساس می کنند، از حضور او امید و نشاط می گیرند و برای مجد و عظمت اسلام، مبارزه و مجاهدت می کنند و با تکیه بر همین امید درخشان بود که ملت بزرگ ایران، پرچم اسلام را به اهتزاز در آورد و افتخار طول تاریخ بشر و تاریخ اسلام شد.(سخنرانی رهبر معظم انقلاب، ۱۳۷۴/۱۰/۱۹)

عقیده به امام زمان(عج) نمی گذارد مردم تسلیم بشوند، به شرطی که این عقیده را درست بفهمند. وقتی که این عقیده به طور حقیقی در دل ها جا بگیرد، حضور امام غایب(عج) در میان مردم حس می شود. (سخنرانی رهبر معظم انقلاب، ۱۳۷۴/۱۰/۱۹)

روح انتظار است که به انسان تعلیم می دهد تا در راه خیر و صلاح مبارزه کند. اگر انتظار و امید نباشد، مبارزه معنی ندارد و اگر اطمینان به آینده هم نباشد، انتظار معنی ندارد. (بیانات در دیدار با جمعی از مسئولان... و خانواده های معظم شهدا، در سالروز ولادت امام زمان(عج) ۱۳۶۸/۱۲/۲۲)


در دنیا، قدرت های عالم را بین خودشان تقسیم کرده بودند و روز به روز تسلط و تصرف قدرت های بزرگ نسبت به مناطق گوناگون عالم، سخت تر و سنگین تر شده است. مثلا امروز دخالت قدرت شیطانی و طاغوتی آمریکا در زندگی ملت ها، از همیشه بیشتر است. در همه شئون عمده و اساسی ملت ها دخالت می کنند و این دخالت، منحصر به مسائل اقتصادی ملت ها نیست، بلکه در فرهنگ و سیاست و اداره امور و تعیین مدیران امور کشورها نیز دخالت می کنند. اگر کسانی در جوامع گوناگون اوضاع را نفهمند و ندانند، راحت زندگی می کنند، اما صاحبان فکر و افراد هوشمند و روشنفکر کسانی که می فهمند، قدرت های طاغوتی با زندگی و سرنوشت آنها چه می کنند، حقیقتاً دنیا برای آنها تیره و تار است و زندانی بیش نیست. «ضَاقَتْ عَلَيْهِمُ الْأَرْضُ بِمَا رَحُبَتْ». حقیقتا انسان های هوشمند در بسیاری از مناطق دنیا، این گونه زندگی می کنند. اگر دل ها امیدوار به روزگار روشن باشد، مبارزه ممکن است و اگر امید بمیرد، مبارزه و حرکت به سمت صلاح هم خواهد مرد. (بیانات در دیدار با جمعی از مسوولان... و خانواده های معظم شهدا، در سالروز ولادت امام زمان(عج) ۱۳۶۸/۱۲/۲۲)

امام زمان(عج) به صورت یک الگوست برای مومنین به امام زمان(عج). آن حضرت(عج) با کفر می جنگد ما هم دنباله رو و شیعه او هستیم، باید با کفر بجنگیم. آن حضرت(عج) برای عدالت زحمت می کشد و مجاهدت می کند ما هم که ماموم او هستیم و دنباله رو او هستیم. باید برای گسترش عدالت مجاهدت کنیم. ما هم که دنباله رو او و معتقد به او هستیم باید تا حدی که قدرت ما اجازه می دهد و در توان ماست در گوشه ای از دنیا یا هر چه بشود، پرچم اسلام را برافراشته کنیم. فاصله میان ما و امام زمان(عج) به معنای فاصله یک امام و ماموم است، یک پیشرو و دنباله رو است. حرکت امام زمان(عج) به هر سمتی است حرکت شیعیان او و علاقه مندان او و دنباله روان او هم به همان سمت خواهد بود. (بیانات در خطبه های نماز جمعه، ۱۳۶۸/۱/۱۲)