دعاهای وارده لطفی هستند که حضرات معصومین(ع) به ما داشتند

کد خبر: 76161
استاد حوزه علمیه گفت: اگر می‌خواهید تمام مشکلات شما در دنیا حل شود باید امام زمان(عج) را همه مردم دنیا بشناسند.
وارث: حجت الاسلام والمسلمین جلال موسویان استاد حوزه علمیه در مراسم دعای ندبه که در مهدیه تهران برگزار شد، گفت: در کتاب «مکیال المکارم» که به سفارش امام زمان(عج) نوشته شده است بیان شده که که بالاترین دعا برای امام زمان(عج) دعای برای سلامتی ایشان است.

وی افزود: هرکسی برای امام معصوم زنده دعا کند هر دعایی که در حق امام معصوم بشود همان دعا در حق دعاکننده اجابت می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسویان عنوان کرد: یکی از منابع پربار شیعه موضوع دعا است که در ادیان  و مکاتب دیگر به این شکل نداریم، مسیحی‌ها یکشنبه به کلیسا رفته و دعا می‌کنند اما آن شکلی که ما امورات خود را با دعا می‌گذرانیم هیچ مکتبی ندارد.

استاد حوزه علمیه افزود: دعاهای وارده لطفی هستند که حضرات معصومین(ع) به ما داشتند، دعا جان عبادت است، یکی از مشکلات امروز خانواده‌های ما مساله دعاخوانی است که به برخی از دعاهایی که از ائمه معصومین(ع) نیست روی می‌آورند.

وی با بیان اینکه دعای ندبه از دو لب امام صادق(ع) صادر شده است و تک تک کلمات آن اعتبار دارد، بیان داشت: بهترین دعاها آنهایی است که از لسان پیامبر(ص) و آل او باشد، در آخر الزمان شداید و فتنه برای دین انسان زیاد است بنابراین قرائت دعای وارده از سیدبن طاوس درباره معرفت امام عصر(عج) بسیار مجرب است.

حجت الاسلام والمسلمین موسویان با بیان اینکه اگر کسی نسبت به امام زمان خود معرفت نداشته باشد به مرگ جاهلان می میرد، گفت: مرحوم شیخ عباس قمی آخر کتاب مفاتیح دعای معرفت به امام عصر(عج) را آورده است.

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: معرفت با علم تفاوت دارد خداوند در قرآن بلعم باعورا را لعنت می‌کند چراکه علم داشت اما جاهل مرد، اینکه شخصی معصوم(ع) را نقد کند که شخصیت او را زیر سوال ببرد غلط است چراکه ائمه معصومین(ع) صاحب علم لدنی هستند و ما حق نداریم که شخصیت او را زیر سوال ببریم هرچه آنان می‌گویند از ناحیه خداوند است.

وی افزود: نماز، روزه و حج بی‌معرفت قبول نیست یعنی اگر امروز نماز صبح من بدون معرفت به حضرت حجت(عج) خوانده شود تقبل ندارد، چراکه اگر انسان نسبت به امام معرفت نداشته باشد بی‌دین است.

حجت الاسلام والمسلمین موسویان خاطرنشان کرد: خداوند معرفت را به افراد مطهر عطا می‌کند، معرفت امام زمان مثل نیازمندی شما به زنده بودن شما است، امام زمان(عج) رحمت خداوند است اگر تنزلات آسمانی را می‌خواهید امام زمان خود را بشناسید چراکه امام واسطه فیض خداوند است.

وی گفت: اگر می‌خواهید تمام مشکلات شما در دنیا حل شود باید امام زمان(عج) را همه مردم دنیا بشناسند.