امیرمومنان امام علی و حضرت زهرا هیچ گاه دنیا را از یکدیگر طلب نکردند

کد خبر: 76489
استاد حوزه علمیه گفت: مردان و زنان ما تلاش کنند در زندگی مشترک رفتار علوی و فاطمی داشته باشند، امیرمومنان امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) هیچ گاه دنیا را از یکدیگر طلب نکردند.
وارث: حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی قمی استاد حوزه علمیه در مراسم سوگواری ایام فاطمیه، گفت: بر اساس روایات وارده حضرت زهرا(س) بانوی بزرگ عالم خلقت توسط خداوند پیش از خلقت مورد آزمایش قرار گرفته و از آن سربلند خارج شده است.

وی افزود: امتحان الهی از حضرت زهرا(س) به صبر ایشان بوده است بنابراین ما هم با الگوگیری از ایشان سختی و مشقت در مسیر دینداری را تحمل کنیم چراکه دینداری آسان نیست.

حجت الاسلام حسینی قمی با طرح این سوال که وقتی مصیبتی به جان، فرزند و مال ما برسد آیا ما هم صبر داریم، عنوان کرد: امام صادق(ع) پسرشان بیمار بود برای شفای او دعا می‌کردند وقتی خبر دادند که پسرشان فوت کرده ایشان با آرامش فرمودند منزه است آن خدایی که عزیز دل ما را از ما می‌گیرد و محبت ما به او بیشتر می شود، آیا ما هم همچون امامان خود رفتار می‌کنیم.

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: حضرت زهرا(س) در زندگی مشترک خود با امیرمومنان امام علی(ع) به واسطه فقر آن روزگار و شرکت امام در جنگ‌های مختلف سختی‌های فراوان کشیدند، امروز چرا در جامعه ما برخی استان‌ها 60 درصد طلاق اتفاق می‌افتد آیا این دلیلی غیر کم صبری و عدم تحمل زوجین در برابر سختی زندگی دارد.

وی افزود: امیرمومنان امام علی(ع) می فرمودند تمام غم و غصه من بیرون خانه بود وقتی وارد خانه می شدم تمام غم من از بین می‌رفت، امروز زنان و مردان ما تحمل زندگی سخت را تحمل نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام حسینی قمی با اشاره به اینکه مردان و زنان ما تلاش کنند در زندگی مشترک رفتار علوی و فاطمی داشته باشند، خاطرنشان کرد: امیرمومنان امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) هیچ گاه دنیا را از یکدیگر طلب نکردند و برای رسیدن به آن دچار غم و غصه نشدند همه هم و غم آنها رساندن بشریت به سعادت حقیقی بود، به خود برگردیم و در زندگی مشترک به ابدیت و آخرت خود فکر کنیم آن زمان دیگر برای امور مادی فانی با یکدیگر درگیری نخواهیم داشت.

 وی در پایان گفت: از ویژگی‌های شاخص حضرت زهرا(س) مظلومیت ایشان است که حتی در قبر پنهان و اندک بودن زیارتنامه ایشان هم نمایان است.