اگر نسل حضرت فاطمه(س) نباشد، زمین اهلش را در خود فرو می برد

کد خبر: 76707
کارشناس علوم قرآنی گفت: اگر نسل حضرت زهرا(س) نباشد بشریت وجود نخواهد داشت چون تمام عالم به ولی بسته است و اگر ولی نباشد زمین اهلش را در خود فرو می برد.
وارثحجت الاسلام و المسلمین محمدعلی رضایی کارشناس علوم قرآنی درباره شخصیت حضرت فاطمه(س) گفت: فرمایشاتی که پیامبر اکرم(ص) درباره حضرت فاطمه(س) داشته‌اند درباره هیچ شخص دیگری بیان نشده است.پیامبر(ص) در هر لحظه از دوران زندگی حضرت زهرا(س)، برای ایشان احترام خاصی قائل بودند.  قنبر بیان می کند وقتی فاطمه وارد می‌شد رسول خدا(ص) به احترام ایشان بلند می شدند، ایشان را می بوسیدند و کنار خود می نشاندند که این رفتار به جهت عزت فاطمه در نزد خداوند است.

این کارشناس علوم قرآنی درباره نگاه و توجه پیامبر به حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: رسول خدا(ص) هر زمان قصد سفر داشتند آخرین خانه ای که می رفتند و خداحافظی می کردند خانه حضرت زهرا(س) بود، از سفر هم که بر می گشتند اولین خانه که می رفتند، خانه دخترشان بود.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی توضیح داد: این بانوی بزرگوار اسلام براساس روایات 18 سال عمر کردند. همه لحظات زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) درس است. در شب ازدواج با حضرت علی(ع) لباس عروسی خود را به زنی دیگر می دهند و صبح فردا به پیامبر اسلام(ص) می فرمایند: خدا فرموده است از آن چه بیشتر دوست دارید انفاق کنید.


این کارشناس علوم قرآنی خاطرنشان کرد: زهد ،تواضع، ایثار و فداکاری بانوی بزرگوار اسلام، سادگی و سلامت در زندگی و نیز کم توقع بودن ایشان از مواردی است که در زندگی با حضرت علی (ع) جاری بوده و نتیجه این زندگی پرورش دادن فرزندانی بوده که نسل ائمه از آنان است.

منبع: میزان