«آفرین» مراجع عظام تقلید به حضور انقلابی ملت ایران + تصاویر

کد خبر: 76726
مراجع عظام تقلید امروز با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن با تقدیر از حضور ملت ایران در یوم‌الله 22 بهمن، به حضور حماسی آنها «آفرین» گفتند.

 وارث: مراجع تقلید، علما و شخصیت‌های برجسته حوزوی همگام با دیگر اقشار مردمی در راهپیمایی 22 بهمن حضور یافتند و از شرکت مردم در یوم‌الله 22 بهمن تقدیر کرده و آن را نشان از هوشمندی، ولایتمداری و بصیرت دانستند.

آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، ابراهیم امینی، جوادی آملی، محسن فقیهی، حسینی قزوینی، محمد سعیدی، آیت‌الله مقتدایی، حجت‌الاسلام ماندگاری و اعضای جامعه مدرسین و دیگر شخصیت‌های حوزوی از دیگر شرکت‌کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه بودند. 

* باید به ملت آفرین گفت/ تأکید بر حل مشکلات

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پس از حضور در جمع راهپیمایان قمی 22 بهمن در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه مردم ما هوشیار و همیشه در صحنه هستند گفت: هرقدر فشار دشمن بیشتر شود مقاومت و حضور مردم در صحنه بیشتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: باید به چنین ملت همیشه‌ در صحنه‌ای آفرین گفت و مشکلاتشان را حل کرد.

* مردم با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن چشم دشمن را کور کردندبه 


آیت‌الله حسین نوری همدانی پس از حضور در جمع راهپیمایان قمی 22 بهمن، با بیان اینکه امروز بار دیگر مردم متعهد و انقلابی ایران حماسه‌ای آفریدند اظهار کرد: مردم با این حضور خود با آرمان‌های نظام و ولایت فقیه تجدید پیمان کردند و چشم دشمنان نظام و آمریکا و اسرائیل و ایادی آنها را کور کردند.

وی تصریح کرد: مردم همیشه با این نظام بوده و خواهند بود.

* حماسه 22 بهمن تجلی اقتدار نظام در برابر استکبار جهانی است


آیت‌الله محسن فقیهی در حاشیه راهپیمایی امروز با بیان اینکه به لطف الهی امروز هم در 22 بهمن دیگری، مردم ما حضوری گسترده و دشمن شکن در مراسم راهپیمایی داشتند، گفت: سال به سال نه تنها از ابهت و عظمت جمعیت کاسته نمی‌شود بلکه به آن اضافه هم می شود و این نشان دهنده بصیرت و درایت بالای مردم انقلابی ماست.

وی با بیان اینکه ملت ما در تبعیت از مقام معظم رهبری و حضور در روز حماسی یوم الله 22 بهمن سنگ تمام گذاشتند، افزود: ما حقیقتاً باید قدردان این ملت عزیز باشیم و به خصوص مسؤولان همه توان خود را در مسیر حل مشکلات آنها از جمله در عرصه اقتصاد داشته باشند.

* حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن مشت محکمی بر دهان ترامپ و هم‌پیمانانش است

آیت‌الله سیدمحمد حسینی قزوینی در حاشیه حضور در راهپیمایی 22 بهمن در قم در جمع خبرنگاران با اشاره به تبلیغات دشمنان برای جلوگیری از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: سیل خروشان مردم بر خلاف تبلیغات دشمن امروز در صحنه حضور پیدا کرده و این حرکت مشت محکمی بر دهان ترامپ و هم‌پیمانانش است.

وی با اشاره به طرفداری ترامپ از اراذل و اوباش تصریح کرد: تنها کشوری که در دنیا در ایام مختلف صدای مظلومیت اهل بیت(ع) را تبلیغ می‌کند جمهوری اسلامی ایران است و همین اهل بیت(ع) و حضرت زهرا(س) نمی‌گذارند این نظام الهی شکست بخورد.

* ملت ایران قوی‌تر از انقلابیون روزهای نخست حافظ انقلاب هستند

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در حاشیه حضور در راهپیمایی 22 بهمن در قم در جمع خبرنگاران با اشاره به پیام‌های حضور باشکوه ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن گفت: پیام اول راهپیمایی حق‌شناسی از امام، شهدا و ایثارگران و حمایت از نظام و دعوت مسوولان به خدمت‌گذاری به مردم است.

وی اضافه کرد: پیام دیگر به بیگانگان است که هیچ خیال باطل دیگری در سر نپرورانند و ملت روز به روز قوی‌تر از انقلابیون روزهای اول انقلاب هستند.

این مرجع تقلید اذعان کرد: این نظام همچنان محکم و قوی به کار خود ادامه خواهد داد و امیدواریم این نظام تا ظهور صاحب اصلی‌اش به کار خود با همین اقتدار ادامه دهد.

* مردم با حضور خود مشت دیگری بر دهان یاوه‌گویان زدند


آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در حاشیه حضور در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه در تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه مردم ایران همیشه به صورت پرشور در صحنه حضور دارند، اظهار کرد: همانطور که رهبر انقلاب اسلامی فرموده‌ بودند امسال یک 22 بهمن متفاوت را نسبت به سال‌های گذشته شاهد بودیم.

وی با تأکید بر اینکه حضور پرشور مردم در صحنه پیام‌های مشخصی را برای دشمنان داخلی و خارجی نظام اسلامی دارد، اضافه کرد: امروز ملت ایران با راهپیمایی با شکوه خود مشت دیگری بر دهان یاوه‌گویان جهانی زدند و اثبات کردند که همچنان پای آرمان‌های امام خمینی(ره) ایستاده و با عزم راسخ تحقق اهداف ایشان را دنبال می‌کنند.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) خاطرنشان کرد: هر چند مردم با وجود مشکلات مختلف اقتصادی همچنان برای حمایت از نظام اسلامی در صف نخست قرار دارند اما مسؤولان نیز باید تلاش کند تا با استفاده از ظرفیت‌های مختلف کشور، مشکلات را نیز رفع کنند.

* حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن جهاد فی سبیل‌الله است

آیت‌الله مرتضی مقتدایی در حاشیه حضور در راهپیمایی 22 بهمن در قم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید از حضور گسترده و با بصیرت و درک بالای ملت تشکر کرد، گفت: مردم وقت‌شناس هستند و فهمیدند در این زمان باید به یاوه‌گویی‌های ترامپ و سردمداران کفر پاسخ دهند

وی با تأکید بر اینکه مردم با این حضور پرشور، حماسی و سراسری به دشمن فهماندند که ملت ایران مقاوم است و هیچ‌گاه دشمن را فراموش نکرده و در مبارزه سرسخت با دشمن ایستادگی دارد تصریح کرد: ملت نشان‌ دادند که گوش به فرمان و تابع رهبر هستند و با یک کلمه همه استکبار را نفی می‌کنند و به دنبال این هستند که اسلام را در سطح جهان حمایت کنند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: ملت فکر نکنند که امروز با حضور گسترده خود در راهپیمایی شرکت کردند بلکه این حرکت جهاد فی سبیل‌الله است؛ دشمن آرام ننشسته و همیشه در مقام ضربه زدن و ساقط کردن نظام است و مردم با این حضور و مبارزه و جهاد دشمن را مایوس کرده تا سر جای خود بنشیند.

* حماسه 22 بهمن تجلی اقتدار نظام در برابر استکبار جهانی است

آیت‌الله محسن فقیهی در حاشیه راهپیمایی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به لطف الهی امروز هم در 22 بهمن دیگری، مردم ما حضوری گسترده و دشمن شکن در مراسم راهپیمایی داشتند، گفت: سال به سال نه تنها از ابهت و عظمت جمعیت کاسته نمی‌شود بلکه به آن اضافه هم می شود و این نشان دهنده بصیرت و درایت بالای مردم انقلابی ماست.

وی با بیان اینکه ملت ما در تبعیت از مقام معظم رهبری و حضور در روز حماسی یوم الله 22 بهمن سنگ تمام گذاشتند، افزود: ما حقیقتاً باید قدردان این ملت عزیز باشیم و به خصوص مسؤولان همه توان خود را در مسیر حل مشکلات آنها از جمله در عرصه اقتصاد داشته باشند.

* تلاش بیش از پیش برای حل مشکلات ملت/ملت همیشه هوشیار است

آیت‌الله ابراهیم امینی در حاشیه حضور در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 40 سال از انقلاب اسلامی می گذرد و در طول این 40 سال با انواع توطئه‌های دشمنان مواجه شده ولی همواره هوشیاری خود را حفظ کرده و با حضور خود در صحنه توانسته‌اند که این توطئه‌ها را خنثی کنند.

وی تأکید کرد: از مسوولان انتظار داریم که برای حل مشکلات بیش از پیش تلاش داشته باشند.

مردم حساب کم کاری‌های مسؤولان را از حساب نظام و اسلام جدا می‌دانند


حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری امروز در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن به خبرنگار فارس در زاهدان گفت: به برکت انقلاب و اسلام فهم و شعور مردم ما آنقدر بالا رفته که با اذعان به اینکه دولت ما دچار مشکلاتی است و به این وضع اقتصادی سیاسی و مدیریتی کشور اعتراض دارند اما حساب کم‌کاری‌ها را از حساب نظام و اسلام جدا می‌کنند.

وی افزود: امروز مردم شعار می‌دادند «دست‌های پینه بسته، پای نظام نشسته» این یعنی مردم ما در هر شرایطی  پای نظام ایستاده‌اند.

ماندگاری ادامه داد: شبکه‌های مجازی تمام تلاش خود را کردند و دروغ گفتند که مردم نیایند اما مردم آمدند تا بگویند ما همیشه پیرو ولایت و رهبری خواهیم بود.

وی با بیان اینکه دشمن هیچ‌گاه درس عبرت نمی‌گیرد، گفت: دشمن کور و کر شده و هیچ گاه  دشمن درس عبرت نمی‌گیرد و همچنان به دنبال تفرقه‌افکنی خواهد بود که امروز مردم درس خوبی به دشمن و تفرقه‌افکنان دادند.

* افتخار ماست که آمریکا از ما ناراضی است/ مردم آتش‌‌زنندگان به پرچم ایران را محو و نابود می‌کنند

آیت‌الله هادی ملکوتی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن بیان اینکه گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 1357 بی‌بدیل و نمونه بود.

وی افزود: قرن بیستم میلادی قرنی آکنده از کودتای نظامی بود به طوریکه کودتای شوروی، کوبا و چین در آن دوران اتفاق افتاد اما پایه‌گذاری انقلاب و پیروزی آن سال 1357 انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل نشان داد این انقلاب شباهتی به سایر انقلاب‌ ندارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخی انقلاب‌ها از جمله با دیگاه سوسیالیست‌ها، انقلاب کارگری بود یا انقلاب چین یک انقلاب قشر کشاورز بود به ایت معنی که این نوع انقلاب‌ها به دست طبقه خاصی روی داد، افزود: انقلاب اسلامی ایران انقلابی بود که تمام طبقات اعم از روستایی، شهری، کارگر، کشاورز، بازاری و دانشگاهی علیه ظلم در آن شرکت داشتند، حرکت و شعار در انقلاب ما مشخص بود.

نماینده استان آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با تأکید به اینکه انقلاب ما پیام ایستادگی و آزادی برای دنیا داشت و سعادت انسانی را تامین می‌کند، گفت: سایر انقلاب‌ها مختص یک طبقه خاص بود.
 
وی خاطرنشان کرد: رهبری این انقلاب فقیه، فیلسوف، اخلاق‌مدار و صاحب تفکر بود و همین خصیصه‌ها باعث شد که حرکت ایشان به قدری موثر شود که میلیون‌ها نفر را در ایران و دنیا با خود همراه کند، شخصیت ایشان منحصر به‌فرد و بی‌نظیر بود.

آیت‌الله ملکوتی متذکر شد: علل و اسبابی که موجب شد مردم حول محور امام راحل جمع شده و علیه رژیم طاغوت قیام کنند، اختلافات طبقاتی، ظلم و ستم بر مردم، تنگنای زندگی، ساختار شکنی‌ها، فساد و... توسط مزدوران شاه بود که باعث شد مردم به ندای امام لبیک گفته و با تمام قدرت در مقابل رژیم منحوس بایستند.

وی ادامه داد: مردم می‌خواستند ظلم و ستم در کشور ریشه‌کن شده و نخبگان دینی در رأس کشور قرار گیرند که بعد از انقلاب به رهبری امام ریشه آنها خشکید اما به هر حال همانطور که رهبر فررانه انقلاب ابراز کردند هنوز به آن چیزی که ایده و هدف است امام بود، کامل نرسیده‌ایم.

نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:امروز باید پرسید که برخی سیاهنمایی‌ها برای چیست و انصاف کجاست؟ چرا که کارهایی که بعد از انقلاب شده بسیار چشمگیر است.

وی مطرح کرد: از نظر علمی، سیاسی و نظامی امروز جمهوری اسلامی در دنیا به خصوص منطقه موثرترین قدرت محسوب می‌شود.

آیت‌الله ملکوتی خاطرنشان کرد: عدم رضایت آمریکا و توهین علیه نظام برای ما افتخار است زیرا وقتی آمریکا از ما ابراز رضایت کند قطعاً در مشروعیت ما شکی وجود دارد، ما انقلاب کردیم تا دست استکبار از کشور و ممالک اسلامی کوتاه شده و دین اسلام احیا شود.

وی افزود: رتبه علمی جمهوری اسلامی امروز بنا به اعتراف دوست و دشمن دارای جایگاه بالایی است و خدا را شاکریم از نظر اقتصادی کشور متکی به غیر نیست چرا که استکبار جهانی در حال حاضر اقتصاد کشورهای دیگر را می‌چرخاند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ما هشت سال دفاع مقدس یکه و تنها در مقابل استکبار ایستادیم در حالیکه دشمن با پول آمریکا و عربستان و تکنولوژی شرق همه دست به دست دادند و هشت سال مردم ایران را مورد هجمه‌های مختلف قرار دادند.

وی افزود:ما راه انقلاب و امام را ادامه داده و لبیک‌گویان به ندای مقام معظم راه خود را ادامه خواهیم داد تا پرچم این نهضت حسینی را به دست امام زمان برسانیم.

ملکوتی اذعان داشت: اگر رسانه‌های استکباری به ملت ایران توهین می‌کند، غمگین نشوید، اگر تحلیل‌گران علیه نظام  مقدس سخنرانی می‌کنند، متاثر نشوید زیرا نخبگان انقلاب اسلامی جواب کوبنده به تک تک آنها خواهند داد.

وی متذکر شد: دشمن می‌خواهد با شایعه، توهین، تخریب و زیرسوال بردن عملکرد نظام و مسوولان ته دلمان را خالی کند و مردم را نسبت به انقلاب بدبین سازد، حتی تلاش می‌کند کشور را با دسته‌بندی مردم به تندرو، کندرو، اصلاح‌طلب و اعتدال نابود کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: به صراحت می‌گویم همه انتخاب‌ها در کشور با رای مردم بوده و تنها نظام در دنیا هستیم که چنین قابلیتی دارد.

وی با بیان اینکه اتحاد، انسجام و پشتیبانی از ولایت عامل سعادت آخرت و دنیاست، افزود: مسوولان نظام خائن نبوده و هیچ‌گاه لبیک به دشمنان نظام نمی‌گویند.

آیت‌الله ملکوتی در پایان خاطرنشان کرد: 22 بهمن و این راهپیمایی نشان داد مردم همواره پای انقلاب خود ایستاده‌اند و هرگز از آن عدول نخواهند کرد.

* راهپیمایی 22 بهمن ادامه راه امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی است

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیام حضور مردم در 22 بهمن این است که 40 سال مردم انقلاب را پاسداری کردند و مردم در راستای راه و خط امام (ره) که ولایت فقیه بوده، حرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی 22 بهمن ادامه راه امام(ره) و انقلاب است، خاطرنشان کرد: ولایت فقیه منصوب از طرف امام زمان(عج) است، انقلاب ما توانست مسیر خودش را ادامه دهد و از 40 سال به بعد پاسداری از انقلاب بر عهده کسانی است که از امروز به انقلاب گرایش پیدا کرده‌اند که باید انقلاب را از هر مسیری که از ولی فقیه جدا می‌کند، پاسداری کنند.