در جامعه اسلامی دین حضور و جریان دارد

کد خبر: 76748
استاد حوزه علمیه گفت: صرف داشتن حکومت اسلامی، جامعه اسلامی نمی‌شود بلکه با میزان حضور و جریان دین در جامعه، اسلامی می‌شود.
وارث: حجت الاسلام امین استاد حوزه علمیه در مراسم سوگواری حضرت زهرا(س) با موضوع سبک زندگی دینی در عرصه خانواده با الهام از سیره حضرت زهرا(س)؛ که در مسجد جامع غدیر برگزار شد، گفت: ما مدیون امام بودیم، هستیم و خواهیم بود. شناسنامه انقلاب ما امام راحل عظیم الشان ما است که برای تداوم این انقلاب عمل به رهنمودهای آن بزرگوار لازم است.

استاد حوزه علمیه بیان داشت: امام فقه را از لابه لای کتاب‌ها به صحنه جامعه اسلامی آورد، دهه فجر تمام شد اما دهه فجر دهه سرنگونی خائنانی است که دین را به غارت بردند، دهه فجر دهه احیای بندگی و حقوق ملت ایران است.

حجت الاسلام امین ابراز کرد: راهپیمایی 22 بهمن سه پیام شکر نعمت، بیعت با خدا، ولایت و شهیدان، اتمام حجت با دنیا دارد.

وی با طرح این پرسش که نماد مسلمانی یک شخص چیست، عنوان کرد: مسلمان پیامبرپسند ویژگی‌های متعددی دارد، این مسلمان که نه تنها به فکر شیعیان، مسلمانان بلکه به فکر همه همنوعان خود در همه دنیا است.

استاد حوزه علمیه گفت: پیامبر(ص) فرمودند نامسلمان است کسی که سیر بخوابد و همسایه او گرسنه بخوابد، گاهی در همسایگی شما دختر و پسر دم بخت وجود دارد به علت فقر سروسامان نمی‌گیرد آیا به عنوان مسلمان برای او کاری کردید.

حجت‌الاسلام امین با اشاره به دو ویژگی‌ خانواده قرآنی، بیان داشت: کانون خانواده باید محل آرامش باشد در زندگی که همواره بگو و مگو باشد قرآنی نیست همچنین باید محل محبت باشد همسران نسبت به یکدیگر و نسبت به فرزندان و بالعکس باید مهربان و بامحبت باشند.

وی افزود: بالاترین حریم‌ها پس از حریم خداوند حریم پدر و مادر است که باید آنها را شاد نگه دارید.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه نماد حکومت اسلامی، داشتن قانون و مجریان اسلامی است، بیان داشت: صرف داشتن حکومت اسلامی، جامعه اسلامی نمی‌شود بلکه با میزان حضور و جریان دین در جامعه، اسلامی می‌شود، وقتی کاندیدی برای نمایندگی مجلس دروغ می‌گوید رفتار او اسلامی نیست.

 حجت‌الاسلام امین با بیان اینکه در مرحله تحلیل سیاسی کسی حق ندارد که غیبت و تهمت انجام دهد، گفت: در مجامع عمومی موازین شرعی رعایت نمی‌شود، رهبر معظم انقلاب سال 93 سبک زندگی دینی را مطرح کردند که برای رسیدن به هدف باید به قرآن و عترت توسل کرده و بر اساس رهنمودهای این دو زندگی کرد.

وی افزود: قرآن دستورالعمل و اهل بیت الگوی زندگی سعادت‌مندانه هستند، قرآن کتاب همیشه قرون و اعصار است و ائمه معصومین(ع) هم الگوی همیشه تاریخ هستند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: قرآن کتابی عمیق و اهل بیت(ع) هم در فضایل ناشناخته هستند، قرآن و اهل‌بیت(ع) هر دو مظلوم واقع شدند.