برای قاضی هر پرونده، پرونده فدک بین فاطمه(س) و ابوبکر است

کد خبر: 77178
برای قاضی هر یک پرونده، پرونده فدک بین فاطمه(س) و ابوبکر است، هر قاضی هر روز بین ابوبکر و فاطمه(س) در حال قضاوت است. یکی جبهه حق است و دیگری جبهه باطل.

وارثیادواره شهدای علوم قضایی با  سخنرانی حجت الاسلام کاشانی  و مداحی حاج مهدی رسولی و حاج سید محمود علوی در هیئت فاطمیون دانشگاه علوم قضایی برگزار شد.

در ادامه خبر متن سخنرانی حجت الاسلام کاشانی را میخوانید:

برای قاضی هر پرونده، پرونده فدک بین فاطمه و ابوبکر است

 دوراهی خیانت به شهدا یا خدمت به شهدا 

خداوند خود می داند که چند گروه در معرض خطر هستند نسبت به اینکه مضاعف مورد سوال واقع شوند. از قضا صنف ما و شما(کارمندان قوه قضاییه) از آن گروه هایی هستند که قطعا در دوراهی خیانت به شهدا یا خدمت به شهدا قرار می گیرند.

خیل از مردم افراد عادی هستند، دستشان به جایی نمی رسد که بخواهند خدمت و یا خیانت کنند. خدمت که اگر بشود، بسیار خوب است اما حجت به ما تمام است که روزانه در دو راهی بین بهشت و جهنم قرار میگیریم.

بزرگانی که در طول تاریخ، از جهت تقوی جزء والاتریین ها در زمین بودند، به اسم قضاوت که می رسیدند بدنشان می لرزید. یعنی گاهی در طول تاریخ، کسی مثل شیخ انصاری اسم قضاوت می آید بدنش می لرزد.

قاضی باید مجتهد باشد، وقتی حکومت اسلامی می شود و کار دست ما می افتد، برخی کار ها را ناگزیریم که انجام دهیم. اوایل انقلاب یکی از آقایان که هم خودشان و هم پدرشان مرجع تقلید بزرگی بودند، به امام گفت: حال که انقلاب کردیم بانک ها را تعطیل کنید، این ربا است؛ گفتن این حرف کاری ندارد، اینکه چه جایگزینی برای آن در نظر بگیریم سخت است.

امام(ره) فرمودند: اگر من الان بانک ها را تعطیل کنم، این یعنی سقوط حکومت، قفل کردن نظام اقتصادی کشور یعنی سقوط حکومت. باید به مسیری برویم که اصلاحش کنیم.

در کلام امیرالمومنین(ع) است زمانی که خوارج می گفتند حکومت برای خداوند است رهایش کن، ایشان فرمودند: بالاخره باید یک حاکمیتی باشد.

اصل بر این است که قاضی باید فقیه و عادل باشد. آنهایی که مثل شیخ انصاری قاضی عادل بودند از قضاوت می ترسیدند.

اگر بشود توجیه کرد که فردی غیر فقیه و عادل بر سر کار بیاید، آن خطر هنوز وجود دارد. هر حکم قاضی می تواند مردم را نسبت به شهدا دلگرم کرده و یا خون شهدا را پایمال کند.

بنده اگر قرار بود اینجا تصمیم گیری کنم، درس اخلاق حرفه ای را هر روز اجباری می کردم چون نباید فراموش شود.

مسئله قضاوت به قدری سخت است، که به هر بزرگی رجوع کنید و بگویید می خواهم قاضی شوم، عمدتا می گویند نرو.

قضاوت بین ابوبکر و فاطمه(س) 

برای قاضی هر یک پرونده، پرونده فدک بین فاطمه(س) و ابوبکر است، هر قاضی هر روز بین ابوبکر و فاطمه(س) در حال قضاوت است.

یکی جبهه حق است و دیگری جبهه باطل. بسیار کار مشکلی است. قاضی در دهنه تابوت جهنم قرار دارد، طیف خاکستری ندارد، گناه فردی نیست. شما نان قیامتتان را می خورید. باید بسیار مراقب باشید.

جلسات یادواره شهدا، اگر هر روز هم برگزار شود کم است. من شرمنده این مادر شهید بزرگوار که در این جلسه شرف حضور دارند، هستم.


شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم، که فرزند کوچک دارند، از فرزند خود جدا می شوند و به غربتی می روند که خدا خودش می داند شما وضعیتتان از آن ها خطرناک تر است.

در مقابل آنها داعش قرار دارد و در مقابل شما ابلیس های عالم قرار دارد. شهید مدافع حرم کم کاری کند خودش کشته می شود؛ شما کم کاری کنید دل می شکنید. این دل شکستن با دل شکستن معمول فرق دارد.

محال نیست قاضی جهنمی نشود ولی سخت است، عموم مردم عمدتا ان شاالله بهشتی هستند، عموم قضات عمدتا بهشتی نیستند، لذا خیلی مراقبت لازم دارد، اگر کسی همچین خطری برای حفظ انقلاب کرده است و به میدان آمده تا دفاع کند، بسیار کار مشکلی در پیش دارد، اما اگر از آن سیاهی بیرون برود و بتواند پا روی نفسش بگذارد دیگر خاکستری هم نیست.

برای قاضی هر پرونده، پرونده فدک بین فاطمه و ابوبکر است