بودجه را خرج هیئتی های شهرهایی که مشکلات بیشتری دارند کنیم/همه در دستگاه امام حسین (ع) "آقا" هستند

کد خبر: 77193
حاج منصور ارضی گفت:ما هر بار به استان ها می رویم، لوازم اولیه شان را هم سخت دارند.باید اجازه دهیم هیئت ها به صورت سنتی بگذرد.

وارث: حاج منصور ارضی مداح اهل بیت (علیهم السلام )درهمایش سراسری مسولین استانی سازمان بسیج مداحان و فعالان عرصه ستایشگری اهل بیت علیهم السلام با اشاره به اهمیت رسیدگی به هیئات شهرستان ها اظهار داشت:این جلسه  برای همدلی و تقریب الافکار است. هر هیئتی در هر شهری که قرار دارد به شیوه خود برگزار می شود. اگر بتوانیم رکن های حرکت هیئت را  که شاعر و خواننده و واعظ و خود مدیر یا خادم هیئت است به همدیگر نزدیک کنیم بهترین کار است.

وی ادامه داد: تعدد هیئت ها، مانند تعدد مساجد لازم است. اساس نامه ها اگر یکی شود درست است. می دانیم هیئت ها بودجه کمتری دارند، بعضی از سازمان ها بیشتر بودجه دارند، پس بودجه را خرج هیئتی های شهرهایی که مشکلات بیشتری دارند کنیم.

ما هر بار به استان ها می رویم، لوازم اولیه شان را هم سخت دارند.باید اجازه دهیم هیئت ها به صورت سنتی بگذرد.

این مداح اهل بیت افزود: در معارف الهی و در بندگی تان از خدا بخواهید که این مسیر را برایتان باز کند.چون وقتی معارف بر انسان حاصل می شود ،مدام کوچکی می کند. برای همین علمای بزرگ ما که در معارف قدمی برداشتند و سیری دارند و سال ها استخوان خرد کردند، متواضع تر از ما هستند.

ارضی خطاب به مداحان گفت: ما یک مقدار آلودگی ها را باید تذکر دهیم. این آلودگی ها در دعا هم آمده است. چون افکار یک مقدار آلودگی دارد، در مسیر بندگی فهم و درک کمتری دارد. این را به خدا می گوییم. که خدایا ما اینطور هستیم. اگر به سمت تو هم می آییم؛ تو اگر کمک کنی از لطفت این پریشانی افکار ها به یک جای صحیح می رسد.دل ها باید نزدیک باشد و بدانیم کسی نمی خواهد مسلط شود و آقایی کند بر دیگری. همه در دستگاه امام حسین علیه السلام "آقا" هستند و در برابر اهل بیت علیه السلام "نوکر" هستند.

حاج منصور ارضی بیان کرد که : کدام خواننده است که به نمازش درست توجه کند؟ مثل غذا خوردن از نمازش لذت ببرد؟کدام شاعر است که در هنگام شعر گفتنش اگر اذان گفتند قلم را زمین بگذارد و به سمت نماز برود؟ چه طور شد که جماعت شیرازی توانست با پول های هنگفت یک سر نیروها و جوان های متعصب ما را جذب کند؟

وی با بیان اینکه هیئت دار، خواننده و شاعر باید زمان شناس باشند گفت: حضرت آقا در دیدار با مردم آذربایجان از "عدالت" سخن گفتند. شاعر زمان شناس باید فورا این را در شعرش بگنجاند.

ارضی خطاب به شعرا گفت:شاعر باید شب و روز در حال جنگ با نفسش باشد در حال تزکیه و تهذیب نفس. و گرنه نمیتواند شعر خوب و ماندگار بگوید.

حاج منصور با اشاره به آفت های دنیا پرستی در میان هیئتی ها گفت: بعضی هیئت ها برای دعوت از مداح و سخنران چشم و هم چشمی دارند!هیئت داری ما باید بر حسب اخلاص باشد و تمام ارکان هیئت از مداح و سخنران تا مسئل هیئت همه باید در کارشان اخلاص داشته باشند.

این مداح اهل بیت در پایان مطرح کرد که ما به دنبال تشکیل سازمان مستقلی برای مسئله هیئت و مداحی هستیم؛ مثل دادگاه روحانیت. باید آن خواننده ای که برای یک شب مداحی صدمیلیون پول میگیرد بیاید و پاسخگو باشد.