مردم را به جای کنسرت به قرآن دعوت کنید

کد خبر: 77242
امام جمعه موقت تهران با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درخصوص مسئله نفوذ گفت: همه مکلف هستند تا نفوذی ها را بشناسند؛ نفوذ به قدری اهمیت دارد که قرآن کریم یک سوره در مورد منافقین نازل کرده است.
وارث: حجت الاسلام محمد کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در آیین افتتاحیه بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن بسیج با اشاره به رساله معانی و مفهوم آیات الهی گفت: هر کتابی عنوانی دارد و عنوان قرآن کریم هدایت است.

وی افزود: قرآن کتاب راهنما است همانطور که هر کارگاه و کارخانه‌ای تولیداتی دارد و در کنار محصولات خود دفترچه راهنمای قرار می دهد خداوند متعال برای بهترین خلقت خود که انسان است قرآن کریم را به عنوان دفتر راهنما نازل کرده است.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: انسان اگر آیات قرآن کریم عمل کند در مسیر فلاح و سعادت خود همواره سریع و با نشاط به مقصد می رسد. قرآن در تمام مسائل و شئون راهنما است به گونه ای که در مسائل فقهی حقوقی اخلاقی در زندگی بهترین روش را تبیین می کند. قرآن کریم هزاران آیه در موضوع برائت و بیزاری از دشمنان اسلام و قرآن آورده است تا همیشه مسلمانان خود را در سنگر مبارزه با دشمنان نفس شیطان کفار و مستکبران ببینند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی که خود پرورش یافته مکتب قرآن کریم است همواره به مسئله نفوذ تاکید دارند نفوذی که در بین متن ها، روزنامه ها، مسئولین و... مشاهده می‌شود و همه مکلف هستند تا آنها را بشناسند؛ نفوذ به قدری اهمیت دارد که قرآن کریم یک سوره در مورد منافقین نازل کرده است.

حجت الاسلام صدیقی گفت: جبهه دیگری که قرآن کریم و خداوند معرفی می‌کنند و در کنار جبهه هوا هوس عطش قدرت و غیره انسان را برحذر می دارد جبهه استکبار و شرک و ظلم است بر همین اساس مسلمانان باید همواره در مقابله مستکبران آماده باشند.


وی با اشاره به برکات تاسیس بسیج مستضعفین به امر امام خمینی رحمت الله بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امروز پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت و رونق بسیجیان در عرصه های علمی، پزشکی، قرآنی و... هستیم بسیجی که به فرمان امام خمینی بنیان گذاشته شد و اگر بسیجیان به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ولبیک نمی‌گفتند امروز جلسه قرآنی برپا نمی شد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اصول تغییر ناپذیر آیات الهی عنوان کرد: استراتژی قرآن است که هرگز خدا اجازه نداده مومن سلطه کافر را بپذیرد. سلطه فرهنگی غرب که سال ها بر کشور حاکم بود و برخی باز اصرار دارند با توافق ها و معاملاتی همچون سند 2030 که مایه ضرر می شود؛ به زیر سلطه غرب بروند.


وی افزود: مساله موشکی و قدرت بازدارنگی ما برگرفته از همین ایات الهی است که می فرماید: هرآنچه که می توانید خود را تجهیز کنید و به حکم این آیه باید آنچنان اقدار دفاعی نظامی روحی و ایمانی داشته باشیم که جنگی واقع نشود و کسی خودش را حریف و رقیب ما نبیند.لذا اینکه به کافر اعتماد نکنید استراتژی قرآن کریم است بنابراین عزت ما همین است.
 
حجت الاسلام صدیقی با اشاره به لزوم انس با آیات الهی عنوان کرد: کسی که قرآن را ختم کند نبوت در وجود او استقرار پیدا کرده است یا کسی که در جوانی قرآن می خواند قرآن با خون و گوشت او آمیخته می شود.از مسائل بسیار دل انگیز این است که امام صادق فرمودند خواستید با خدا سخن بگویید نماز بخوانید اما اگر خواستید خدا با شما صحبت کند قرآن بخوانید.

وی خاطرنشان کرد: قرآن کریم سرشار از لطف و رحمت الهی است که برای ما آسان شده واگر سه قدم برداریم به آن می رسیم انجام واجبات مالی، شیرین کردن کام فقرا، رسیدگی به اوضاع زلزله زدگان، پرداخت زکات، خمس هدیه، موقوفات همراه با تقوا نه برای خودنمایی و تیتر روزنامه ها و... وهمراه با اعتقاد از عواملی هستند که می تواند ما را به عمق قرآن برساند.