حضرت زهرا تجلیگاه صراط مستقیم، جلوه رضا و خشنودی خدا و ملاک حق و باطل هستند

کد خبر: 77439
وارث: آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در مراسم بزرگداشت ولادت حضرت زهرا(س) که مسجد جامع غدیر برگزار شد، با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: به حکم آیه مبارکه مباهله حضرت زهرا(س) حجت خدا هستند.

وی افزود: حضرت زهرا(س) بر ائمه معصومین(س) حجت بودند، پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) حجت خدا هستند و ما باید آنها را بشناسیم.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه از جمله تجلیات صراط مستقیم حضرت زهرا(س) هستند که پیامبر(ص) او را به عنوان محک حقانیت معرفی می‌کنند، عنوان کرد: حضرت زهرا(س) در احتجاجی که با آن دو نفر داشتند حتی از آنها هم اقرار گرفتند که پیامبر(ص) بر حضرت بسیار احترام داشتند و اینکه پیامبر(ص) فرمودند هر کس حضرت فاطمه(ص) را اذیت کند خدا را اذیت کرده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حضرت زهرا(س) جلوه رضا و غضب خداوند و ملاک حق و باطل هستند، ابراز کرد: حضرت زهرا(س) از هرکس ناراضی باشد خداوند از او ناراضی و هرکس حضرت زهرا(س) از او راضی باشد خداوند از او راضی خواهد بود، در جنگ فرهنگی کلاس حضرت زهرا(س) بهترین کلاس تربیت برای طلاب است.

وی با بیان اینکه درباره حضرت زهرا(س) آیات فراوانی وجود دارد که یکی از آنها  آیه مباهله و آیه تطهیر است، گفت: طهارت در آیه تطهیر فوق عصمت است، پیامبران اولوالعزم با اینکه عباد صالح و عرشی هستند اما مصداق این آیه نیستند بلکه حضرت زهرا(س) مصداق این آیه است.

 آیت‌الله صدیقی درباره انواع طهارت‌ها، بیان داشت: نخستین طهارت نظافت برای ایمان است، که انسان باید بدن، لباس و منزل، مسجد،  محل زندگی، و شهر خود را تمیز نگه دارد.

 امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه طهارت دیگر طهارت از گناه است، ابراز کرد: در این طهارت کسانی که از گناه دوری می‌کنند طهارت دارند.

وی با بیان اینکه  طهارت دیگر پاکی از آلودگی‌های اخلاقی است، گفت: رذایل اخلاقی نظیر تکبر و از خودشیفتگی سبب اختلافات در خانواده و جامعه است، منشا بسیاری از فسادهای اداری، مالی، رانتی و اخلاقی ناشی از خودخواهی و تکبر است، کسی که در منزل دیگران را برده خود محسوب می‌کند دچار تکبر است، حرص، رباخواری و خون مظلومان را مکیدن و انواع مال‌های حرام را به دست آوردن، بخل، طمع، حقد، بدبینی همه بیماری‌های روحی هستند که انسان باید به یاری خدا آنها را از وجود خود پاک کند.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه حقیقت شب قدر معرفت نسبت به حضرت فاطمه زهرا(س) است، اظهار داشت: اگر به حضرت زهرا(س) توسل پیدا کنید هم گناهان شما را می‌بخشد هم انواع رذایل اخلاقی را از شما پاک خواهد کرد، شب قدر یک قرآن نازل شده است اما بر حضرت زهرا(س) 9 قرآن ناطق هدیه شده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه تعلق به دنیا انسان را گرفتار و آلوده می‌کند، گفت: از دعاهای امام سجاد(ع) این است که الهی محبت دنیا را از دل من بیرون کن، تا زمانیکه محبت دنیا را به دل داریم سکرات موت خواهیم داشت.

وی افزود: اگر هر کس بندگی خدا کند و دچار غرور شود دچار حجاب نوری خواهد شد، انسان باید انواع اطاعت‌های خدا را انجام دهد اما آنها را بزرگ نبینند، در حجاب خودخواهی تا زمانی که منم منم وجود دارد ما مشکل داریم، باید به برکت عشق ائمه اطهار(ع) خود را خاکستر کنیم، تا انسان دچار خودبینی است گرفتار خواهد بود، امیرمومنان امام علی(ع) غیر خدا را مستقل نمی دیدند.

 امام جمعه موقت تهران در پایان خاطرنشان کرد: برای خلقت حضرت زهرا(س) خداوند عالی‌ترین انسان روی زمین یعنی پیامبر(ص) را مامور کرد که چهل روز از مردم دور شود و این تنها ویژه حضرت زهرا(س) است.