حضرت زهرا(س) همه هستی و اولادش را گذاشته اند تا، راه حق باقی بماند

کد خبر: 77440
در برهه ای که امیرالمومنین(ع) نمی توانند مبارزه مستقیم با کفر کنند، حضرت زهرا سلام الله علیها سپر بلای شمشیر اسلام شدند، نقشی که یک مادر انجام داده است و چه مادری ای کرده است. ایشان نگهبان همه خوبی ها شدند.

وارث: جشن ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها با سخنرانی حجت الاسلام بی آزار تهرانی و مداحی حاج محسن طاهری در امامزاده صالح(ع) برگزار شد .در ادامه خبر متن سخنرانی حجت الاسلام بی آزار تهرانی را میخوانید:

حضرت زهرا(س) همه هستی و اولادش را گذاشته اند تا، راه حق باقی بماند

احمد و حیدری نبود اگر نبود فاطمه


آنچه که مسلم است مقام شامخ صدیقه طاهره سلام الله علیها فوق بیان است. بانویی که محور همه عظمت انبیا و اولیا توصیف شده، بانویی که اگر نبود نامی از کلمة الحق باقی نمی ماند. بانوان باید به خود ببالند که همت مردانه همه انبیا و اولیا وابسته به حمایت مادرانه شخصیتی در لباس زن شده است. این جایگاه صدیقه طاهره سلام الله علیها است.

در روایت آمده است که خداوند متعال می فرمایند: ای عزیز وجود، اگر تو نبودی، این عالم و افلاک و کائنات را خلق نمی کردم.

"و لولا علی لما خلقتک و لولا فاطمه لما خلقتکما" شاعر شاید ترجمه همین جمله را آورده است:

جنت و کوثری نبود، اگر نبود فاطمه 

عصمت و باوری نبود اگر نبود فاطمه

احمد و حیدری نبود اگر نبود فاطمه

هیچ پیمبری نبود اگر نبود فاطمه

بر اساس معنی اینکه اگر فاطمه نبود پیغمبر(ص) و امیرالمومنین(ع) نبودند، تصور نکنید که مقام حضرت زهرا سلام الله علیها بالاتر از امیرالمومنین(ع) و پیغمبر(ص) توصیف می شود، نه. اینان در مقام ولایت نور واحد هستند، اما در مقام حقوقی مقام خاتمیت پیغمبر(ص) و مقام امامت و ولایت امیرالمومنین(ع) یک مقام حقوقی است که حضرت زهرا(س) خودشان را در این مقام تابع می دانند.

علامه حسن زاده آملی می فرمودند: اینجا خلق به معنای خلقت نیست، نه اینکه خداوند به خاطر فاطمه زهرا(س) پیامبر(ص) را آوردند؛ این تضاد با روایات ما دارد. اینجا خلق به معنای، قدر و منزلت و جایگاه است؛ یعنی رسول من اگر زهرا (س) را به تو هدیه نمی کردیم شان تو و علی مرتضی(ع) مراعات نمی شد، حق شما نادیده گرفته می شد، اگر زهرای مرضیه(س) نبود اسمی از حضرت رسول(ص) و امام علی(ع) در این منبر ها باقی نمی ماند. این، آن قیمت بی نظیر فاطمه (س) است که همه ائمه و انبیا را نسبت به آن وجود روحانی مرحون قرار داده است.

امام عسگری(ع) می فرمایند: ما حجت بر مردمیم و مادر ما حضرت زهرا سلام الله علیها بر ما مقتدی حجت است.

حضرت زهرا (س) نگهبان همه خوبی ها 

در برهه ای که امیرالمومنین(ع) نمی توانند مبارزه مستقیم با کفر کنند، حضرت زهرا سلام الله علیها سپر بلای شمشیر اسلام شدند، نقشی که یک مادر انجام داده است و چه مادری ای کرده است. ایشان نگهبان همه خوبی ها شدند.

اگر ایشان می خواستند منفعلانه رفتار کنند؛ مانند بسیاری از افراد که امروز در جامعه ما رفتارشان همین است؛ در شهر مدینه تمام مردان همین رفتار را کردند و همه منفعل شده بودند، یک بانو در مقام مادری لطفش را تمام کرده و به میدان آمده است. در وصیت نامه شان هم این حرکت را اینگونه ثبت کرده اند: علی جان سلام من را به بچه هایم برسان الی یوم القیامة.

چشم انداز این است، حضرت زهرا سلام الله علیها جان، مال، آبرو و همه هستی اش را مهمتر از جان اولادشان را گذاشته اند فقط به یک جهت، راه حق و حقیقت باقی بماند.

یک زن اگر در جامعه همت مردانه کند می تواند غوغا کند. مادر ما به ما درس داد، روحیه انقلابیگری و مطالبه گری این است. اگر کسی بخواهد پی حق حرکت کند، با خلوص برای خدا گام بردارد، خدا تمام برکات را در زندگی اش می آورد.

آیت الله میرزا احمد سیبویه فرمودند در نزد حضرت آقا روایتی را نقل کردم که ایشان آن را نوشتند، آن روایت این بود: اگر کسی برای خداوند قدمی بردارد و کاری را برای خدا انجام دهد، خداوند بهترین مصالح دنیا و آخرت را نصیب او می کند.

نگاهمان را از همه برداریم، او خدایی می کند. شاید در ظاهر به نتیجه هم نرسد.

حضرت زهرا(س) بعد از پیغمبر(ص) 95 روز اوج جسارت ها و جنایت ها برایشان اتفاق افتاد و این مادر در مدینه پیغمبر(ص) در مدینه امن، غریبانه تشییع شد. اگر در آن برهه زمانی نگاه کنیم می گوییم،؛ حضرت زهرا(س) حیف شدند. ولی من میگویم ایشان " خالصة الله" بودند، برای خداوند خالصانه قدم برداشتند و به پیامبر(ص) گفتند: من به خاطر حفظ دین و آیین تو در مبارزه با جریان طاغوت و نفاق به خدا توکل میکنم.


حضرت زهرا(س) همه هستی و اولادش را گذاشته اند تا، راه حق باقی بماند