ای فاطمه بخواه و آرزو کن به تو میبخشیم

کد خبر: 77447
ای فاطمه به عزت و جلالم قسم 2 هزار سال قبل خلقت آسمان ها و زمین به خودم واجب کردم، محبان تو و فرزندان تو به آتش جهنم نسوزند.

وارث: جشن ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها با سخنرانی حجت الاسلام عبدالحمید شهاب و مداحی حاج مجید شعبانی، حاج حامد خمسه و سید مجید هاشمی در روضه عشاق المهدی(عج) برگزار شد .


در ادامه خبر متن سخنرانی حجت الاسلام شهاب را میخوانید:


ای فاطمه بخواه و آرزو کن به تو میبخشیم

خداوند حضرت زهرا(س) را از نور خود خلق کرده 

به حق، عقل انسان های عادی ،قدرت درک این شخصیت الهی و مقدسه حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان یک قدیس و را نخواهند داشت و اگر کسی ادعا کند آن وجود مقدسه را درک کرده است اضافه ای بیشتر نگفته است. وقتی از امام صادق (ع) سوال کردند: چرا مادرتان فاطمه را به زهرا نام نهادند، ایشان فرمودند: چون خداوند آن نور را از ذات خودش خلق کرده است.
هر کسی که حضرت زهرا سلام الله علیها را درک کند، شب قدر را درک کرده است. مقام و جایگاه حضرت زهرا(س)، این نور الهی انقدر بالا است که زمین و اهل آن قابلیت حمل و درک آن را نداشتند. در همین حدیث امام صادق(ع) آمده است که خداوند نور مادر ما فاطمه زهرا(س) را در آسمان ها ساکن قرار داده است.  در حالی که نور وجودی معصومان عالم در پشت انبیا بود.
با توجه به اینکه همچین جایگاه الهی ای برای حضرت مطرح است. اگرهم قرار باشد انسان تعریفی از ایشان به خودش بدهد و بخواهد آن معنای عالی مقام را درک کند؛ افضل و برترین نگاهش این است که اجازه دهد یک معصوم بی بی را تعریف کند.

تعریف امام صادق(ع) از فاطمه زهرا(س)

امام صادق(ع) اینگونه مادرشان را تعریف کردند: این بانوی راستگو نسبت به زنان قبل و بعد از خودش در راستگویی ارشدیت داشتند.

اما سوال این است که آیا صداقت و صدق و راستگویی برای فاطمه(س) فضیلت است؟ 
بعضی به جهل میگویند حیا و حجاب برای فاطمه(س) فضیلت است. اما با کمی دقت باید از خود پرسید، فاطمه بدون حیا و حجاب یعنی چه؟
صحبت از راستگویی فاطمه(س) نیست. خداوند در شان این بانو فرمودند ایشان از هر خطایی مصون است. وقتی من بگویم ایشان بسیار راست گو است باید احتمال این را بدهم که دروغ هم بگویند که این برای معصوم اشتباه است و توهین است .

 در تعریف صدیق فرمودند: آن انسانی که در مقابل کتاب خدا، امر پروردگار و رسولش یک تصدیق و تاییدی را با زبان، قلب و عملش اجرا می کند. یعنی صدیقین کسانی هستند که آن اعتقادی که دارند بر زبان و عمل ثابت می کنند. 

کسی که با قلبش خدا را تصدیق کرد؛ فقط مومن است، آن کسی که با زبانش تصدیق کرد؛ مسلمان است لذا هر مسلمان مومنی را مصدق نمی گویند، اگر توانست تصدیق را از زبان و قلب به مرحله عمل بکشاند صدیق است، چون خروجی آن تقوا می شود و دست از پا خطا نمی کند خداوند هم حرف اهل تقوا را گوش میدهد.

حضرت زهرا(س) الگوی امام زمان(عج)

جایگاه  حضرت زهرا سلام الله علیها به قدری والا است که حضرت مهدی (عج) می فرمایند: الگوی من مادرم فاطمه(س) است.
در روایت آمده است حضرت زهرا (س) وقتی در قیامت با حجابی از نور برای امر شفاعت وارد می شود، هزار ملک از تمامی جهات حامل نور ایشان هستند به محض اینکه وارد محشر می شوند خطاب می رسد؛ اهل محشر چشم هایتان را ببندید، هر چشمی که لایق رویت فاطمه(س) نیست. تنها نبی ای که قابلیت دیدن فاطمه(س) را دارد حضرت محمد(ص) است. 
خطاب می رسد: ای فاطمه بخواه به تو میبخشیم. تو آرزو کن، تو را راضی میکنم.
فاطمه(س) می گوید: خدایا آرزویم این بود که تو را ببینم، جز این آرزویی ندارم، اما حال که امر کردی از تو میخواهم: کسانی که فرزندان من را دوست داشتند به آتش جهنم نسوزند.
از درگاه الهی خطاب می رسد: ای فاطمه به عزت و جلالم قسم 2 هزار سال قبل خلقت آسمان ها و زمین به خودم واجب کردم، محبان تو و فرزندان تو به آتش جهنم نسوزند.

ای فاطمه بخواه و آرزو کن به تو میبخشیم