قدرت روحی و عاطفی زن و مدیریت عاطفی زن، از مردها بالاتر است

کد خبر: 77484
قدرت روحی و عاطفی زن و مدیریت عاطفی زن، از مردها بالاتر است، به همین دلیل حجاب بر زن‌ها واجب شده است. زن با حجابش می‌تواند مردها را مدیریت و کنترل کند.
وارثمراسم جشن ولادت حضرت زهرا(س) با سخنرانی حجت الاسلام مهدوی نژاد و مداحی کربلایی محسن محمدی پناه در حسینیه ارگ، هیئت انصار ولایت برگزار شد.
در ادامه خبر متن سخنرانی حجت الاسلام مهدوی نژاد را میخوانید:
قدرت روحی و عاطفی زن و مدیریت عاطفی زن، از مردها بالاتر است
زن با حجاب، مرد ها را مدیریت میکند

«سیده» صرفاً به معنای از نسل پیامبر بودن نیست،‌ هر چند این نوع سیادت، یک بُعدی از سیادت است که از امتیازات خیلی ویژه‌ است، اما [در معنای دیگری] کلمه «سید» به معنای آقا و بزرگ است، بزرگتر یک جمع منظور است، نه آقا به معنای مرد. «سیده نساء العالمین» یعنی بزرگِ بانوان دنیا و آخرت. 
سیده بودن حضرت زهرا(س) نشان‌دهنده این است که همه زن‌ها باید به سیادت برسند و سیادت خود را حفظ کنند. اگر زنی مسلمان و مؤمن باشد ولی سیادت و آقایی نداشته باشد، این زن، زن تراز ایمانی و اسلامی نیست. 
 راه رسیدن زن‌ها به مقام سیادت الگوقراردادن حضرت زهرا(س) و رفتار بر اساس آن است تا به سیادتی که نسبت به مابقی زن‌های عصر خودشان برتری می‌دهد، دست یابند. 

حجاب زن یکی از ارکان سیادت زن برشمرده می شود و  حجاب زن باعث حفظ سیادت زن و آقایی و بزرگی او خواهد شد.
 چرا حجاب به زن واجب شد؟ 
قدرت روحی و عاطفی زن و مدیریت عاطفی  زن، از مردها بالاتر است، به همین دلیل حجاب بر زن‌ها واجب شده است. زن با حجابش می‌تواند مردها را مدیریت و کنترل کند. و الا اگر زن‌ها بی‌حجاب باشند و به مردها بگویند که خودتان را کنترل کنید، خیلی از مردها نمی‌توانند.
زن وقتی حجابش را رعایت کند، هم امنیت و حفاظت خودش را به عهده گرفته و هم عواطف مردها را کنترل می‌کند و این قدرت، قدرت کمی نیست. لذا زن با حجابش، جامعه را مدیریت می‌کند. 

ما می‌خواهیم در دنیا، اسلام را به عنوان تمدن بشری، مطرح نماییم؛ وقتی می‌گوییم امام زمان(عج) بیاید، عالم را پر از عدل و داد می‌کند یعنی گفتمان اصلی بشریت، گفتمان اسلامی و توحیدی خواهد شد. فرهنگ، و قوانین غالب، مدیریت و هنر و سبک زندگی که به فرموده آقا سبک زندگی، نرم افزار و زیرساخت تمدن اسلامی است؛ توحیدی خواهد شد.
 این تفکر که برای رسیدن به نظام توحیدی در عالم، باید منتظر باشیم خود امام زمان(عج) بیایند و با معجزه‌ای تمدن اسلامی سر پا کنند را رد میکنم. مومنین باید در طول قرون و اعصار مجاهدت‌هایی کنند که این مجاهدت‌ها منجر به زمینه‌سازی ظهور شود تا حضرت اصل تمدن اسلامی را اقامه کنند. 

 اگر ما امروز تلاش نکنیم و زندگی خودمان و جوامع اسلامی را به سمت نظام توحیدی نبریم، ظهور با تأخیر محقق خواهد شد. لذا همه ابعاد و اجزای زندگیمان به سمت اسلامی شدن حرکت کند. 

اگر بخواهیم سبک زندگیمان اسلامی شود،یکی از ارکان آن این است که باید نگاه به زن، نگاه اسلامی شود، گفت: تا نگاه ما به زن اسلامی نشود، نمی‌توانیم تمدن اسلامی را محقق کنیم، چون زن، زمینه‌ساز تحقق تمدن اسلامی است و زنان یکی از زیرساخت‌های مهم این تمدن هستند.

قدرت روحی و عاطفی زن و مدیریت عاطفی زن، از مردها بالاتر است