هیئات مذهبی در زمان ولادت ائمه(ع) برنامه های شاد داشته باشند

کد خبر: 77507
آیت الله ناصری یزدی با بیان اینکه هیئات مذهبی در زمان ولادت ائمه(ع)، برنامه های شاد داشته باشند، گفت: برگزاری جشن‌های عمومی در مساجد، پارک‌ها و مجامع عمومی از راه‌های ایجاد نشاط اجتماعی است.
 وارث:آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه در استان یزد،  در جلسه نمایندگی بنیاد بین‌المللی غدیر در یزد با اشاره به اینکه در ایام نوروز مناسبت‌هایی مثل میلاد نور و مراسم معنوی اعتکاف باید به نحوی از این فرصت‌ها باید به خوبی استفاده کرد اظهار داشت: در ایام غدیر، حدیث ثقلین که اعتراضی به دیگران نیست و اهل تسنن که بارها آن را بیان کردند و مشکلی هم با آن ندارد به درستی پرداخته شود به نوعی می‌تواند معرفی شیعه هم باشد.

رئیس بنیاد غدیر در استان یزد خاطرنشان کرد: این حدیث به صورت خلاصه ترجمه و فشرده تهیه و در ایام غدیر آن را در بین مردم توزیع کنیم و با انتشار در رسانه‌ها، صدا و سیما و نشریات روی آن کار شود، زیرا تعرضی به کسی ندارد و گفته آن هم از حضرت محمد(ص) است.

رئیس شورای حوزه علمیه یزد با بیان اینکه حدیث ثقلین یکی از حدیث‌های جامع و کامل است، افزود: در ابتدای آن هم می‌توانیم از آیات قرآن با مضمون‌هایی مثل "از فرموده پیامبر سرپیچی نکنیم" یا "از گفته‌های پیامبر اطاعت کنیم" استفاده کنیم بسیار تأثیرگذاری بالایی دارد.

امام جمعه یزد بیان کرد: در یزد مسائل عزاداری خوب عمل می‌شود، اما در اعیاد که مربوط به ائمه اطهار(ع) است، آن‌طور که باید و شاید به آن توجه نمی‌شود و مساجد در ایام میلاد ائمه هیچ برنامه‌ای ندارند.

وی با بیان اینکه باید به اجرای برنامه های شاد و بدون گناه در جامعه توجه کرد اظهار داشت: در این زمینه می‌توانیم از مسئولان هیئات مذهبی در استان بخواهیم که در زمان میلاد ائمه اطهار(ع) با جمع کردن اعضای هیئت خود به شادی بپردازند و در این بین با پخش کردن شیرینی و شربت در بین مردم، شادی را در جامعه و سطح شهر گسترش دهند.

آیت‌الله ناصری یزدی با بیان اینکه برگزاری جشن‌های عمومی در مساجد، پارک‌ها و مجامع عمومی از دیگر راه‌های ایجاد نشاط اجتماعی است گفت: این برنامه‌ها ساماندهی شود و کسانی به اجرای برنامه بپردازند که هم شاد، تأثیرگذار و بدون گناه باشد و مسائل روز مثل فضای مجازی، خانواده و ... برای مردم بیان شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به لزوم ایجاد چند پارک بانوان در سطح شهر یزد اشاره و اظهار داشت: می‌توان با ایجاد این گونه مکان‌های امن و ایمن برای بانوان، به نوعی نشاط اجتماعی را در بین خانواده حفظ کنیم.

رئیس بنیاد بین‌المللی غدیر در استان یزد در پایان تأکید کرد: برگزاری جشن در ایام و در مکان‌های مختلف نباید به شکلی باشد که برند و نام دارالعباده یزد خدشه‌دار شود.