آیت‌الله شاه‌آبادی نمونه اخلاق عملی در صبر، بردباری، خوش‌‌رویی بود

کد خبر: 77526
آیت‌الله قرهی گفت: آیت‌الله شاه‌آبادی نمونه اخلاق عملی در صبر، بردباری، خوش‌‌رویی بود.

وارثآیت‌الله روح‌الله قرهی موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) ، درباره شخصیت و خصوصیات مرحوم آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی گفت: ایشان با اینکه فرزند آیت‌الله شاه‌آبادی استاد امام راحل بودند اما خصوصیات خاص متعلق به خود داشتند که یکی از این موارد اخلاق بسیار نیکو و برخورد زیبا با دیگران بود.


وی افزود: یادم هست زمانیکه مردم به ایشان مراجعه می‌کردند و از او دستخطی خطاب به مسوولان می‌خواستند خواسته آنان را رد نکرده و دست‌نوشته به آنان می‌دادند که مردم بدانند هر کاری از دست او آید برای آنها بخل نمی‌ورزد.

آیت‌الله قرهی با بیان اینکه آیت‌الله شاه‌آبادی بسیار خوش‌رو بودند، عنوان کرد: در سفری برای کنگره سلمان فارسی در نجف با ایشان همراه و همسفر بودم چنان با همه خوش‌رو بودند که هر کس برخورد کوچکی با او داشت شیفه و جذب این رفتار او می‌شد.

موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) ادامه داد: ایشان طی سال‌های اخیر در اثر بیماری ویلچری شده بودند اما نه تنها هیچ‌گاه شکایت نکردند بلکه همواره با خرسندی ابراز شکر داشتند، طوری که ما نمونه اخلاقی عملی را در وجودشان مشاهده می‌کردیم.

وی درباره اعتماد امام راحل به ایشان، گفت: امام راحل ایشان را مسوول مبارزه با ربا قرار داده بودند آیت‌الله شاه آبادی هم همواره بدون تعارف مساله ربوی بودن بانک‌ها را به رییس جمهور مطرح می‌گفتند.

آیت‌الله قرهی ابراز کرد: آیت‌الله شاه‌آبادی نسبت امام راحل عشق زیادی می‌ورزید و با کسانی که کوچکترین زاویه را با امام راحل داشتند قطع مراوده می‌کردند.

موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) در پایان با اشاره به صبر و بردباری این عالم بزرگ، خاطرنشان کرد: ایشان در تحمل بیماری خود بسیار صبور و بردبار بودند که نمونه آن را کمتر می‌توان یافت، امید که خداوند ضایعه نبود ایشان را جبران کرده و ایشان را با جد بزرگوارشان محشور فرماید.