باب توبه در ماه رجب ، بسیار نورانی است

کد خبر: 77723
یکی از با عظمت ترین ماه های خدا، ماه رجب است. تنها ماهی است که در قیامت منادی ندا می دهد، "این الرجبیون".
وارث: مراسم عزاداری شهادت امام هادی علیه السلام  با سخنرانی حجت الاسلام امیرعلی مرادی و مداحی کربلایی حسن حسین خانی، حاج محمد حسن فیض، کربلایی افشین نجفی و کربلایی علی پورکاوه زنجانی در بیت الرقیه، هیئت حضرت رقیه سلام الله علیها برگزار شد.


در ادامه خبر متن سخنرانی حجت الاسلام  امیرعلی مرادی را میخوانید:

باب توبه در ماه رجب ، بسیار نورانی است

فضایل ماه رجب و لیله الرغائب

یکی از با عظمت ترین ماه های خدا، ماه رجب است. تنها ماهی است که در قیامت منادی ندا می دهد، "این الرجبیون". این عنوان را حتی برای ماه رمضان نداریم. اما ماه رجب این پلاک را دارد و سه ماه رجب، شعبان و رمضان در عبادت و احیا به هم پیوسته است. 
شب جمعه هفته جاری هم لیلة الرغائب است. این شب بین مردم به شب آرزوها معروف است. اما این ترجمه اشتباه است. 
آرزو در دین ما خوب نیست، آمال و آرزوهای طولانی در مذهب شیعه خوب نیست، خیلی ها آرزو به گور هستند، این شب لیلة الرغبت است، رغبت را نباید آرزو ترجمه کرد، رغبت یعنی میل. اگر کسی میخواهد از لیلة الرغائب استفاده کند باید میل داشته باشد. اینکه شما در خانه نشسته اید و آرزو می کنید نوکر امام حسین باشید چیز قشنگی است، اما آرزو است اگر میل کنید، میل به سمت آن رفتن هم است. اگر میل به بهشتی شدن، میل به  ظهور حضرت مهدی(عج) دارید فقط نباید آرزو کنید، بلکه واقعا میل کنید و به سمت آن بروید تا محقق شود.
در این ماه ایام شریفی از جمله  ولادت امام علی علیه السلام ، شهادت امام هادی علیه السلام ، لیلة الرغائب، سنت حسنه اعتکاف، شهادت حضرت زینب سلام الله علیها و ... وجود دارد.  در این ماه زیارت مخصوص سیدالشهدا علیه السلام سفارش شده است. باب توبه در این ماه، بسیار نورانی است. از این فرصت ها استفاده کنید. 
امروز دوشنبه و اول ماه رجب است، ماه های قمری که به دوشنبه آغاز می شود یک ختم بسیار مجرب سوره واقعه دارد که برای آن ها که گرفتارند توصیه می شود. 
گردن زدن، بهای رفتن به کربلا 
ائمه عسگریین علیه السلام به هر نحوی در غربت هستند، یعنی هم سنی نشینان منطقه سامرا بیشتر از شیعه نشینان آن است و هم شیعه ای که آنجا هست مثل شیعیان امام رضا علیه السلام  پای کار نیستند.
چند سال قبل حرم امامین عسگریین را وهابی های پلید منفجر کردند. و هم از طرفی آن خواننده ملعون به این حضرت توهین کرد، که البته عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. آن جریان باعث شد غیرت شیعه بار دیگر طغیان کند. 
دوره امام هادی علیه السلام مصادف با 6 خلیفه بنی العباس است. این خلفا اختلاف شدیدی با بنی امیه داشتند. بنی العباس، اولاد عباس عموی پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم بودند. عباس عموی پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم کم شخصیتی نبود. 18 پسر داشت، در جریان فاطمیه اگر آن ها فقط می آمدند و جلو در می ایستادند آن اتفاق نمی افتاد، اما تاریخ می گوید آن ها هیچ حرکتی نکردند. 
در بنی امیه بی سواد و کسانی که سر از دین در نمی آورند بسیار بود، اما در بنی العباس، بی سواد زیاد نبود؛ معارف اهل بیت علیهم السلام را می دانستند، لذا دشمنی که به جبهه دوست تسلط دارد در دشمنی ثابت قدم تر است. کار به جایی رسید که وقتی متوکل به قدرت رسید که غبطه می خورد کاش من جای یزید حسین بن علی علیه السلام را می کشتم. 
این ملعون برای زیارت کربلا شرطی گذاشته بود، مقدار زیادی پول و قطع کردن دست راست. شخصی در هنگام رفتن به کربلا وقتی پول را پرداخت کرد، دست چپش را گذاشت، به او اعتراض کردند که تو دست راست و چپت را نمی شناسی و دم از حسین علیه السلام می زنی؟
این فرد دست راستش را نشان داد که از آرنج قطع شده بود و گفت این برای سال گذشته است که کربلا بودم. کار به جایی رسید که آن ملعون گفت، پول را بگیرید به کربلا بروند زمان برگشت گردنشان را  بزنید. یعنی هر که می خواهد کربلایی شود باید حیاتش را گرفت. مردم استقبال کردند، گفتند ما که برای امام حسین علیه السلام کاری نکردیم. به زیارت رفتند و جان دادند. 
در دوره بنی العباس با اینکه 18 مرتبه قبر سیدالشهدا علیه السلام را تخریب کردند اما باز هم این توهین ها به نتیجه ای نرسید. همه این جنایات در زمان متوکل اتفاق افتاد، که در آخر پسرش او ار کشت تا به جای او بنشیند که تنها 6 ماه حاکم ماند. 

باب توبه در ماه رجب ، بسیار نورانی است