محبت علی(ع) راه رسیدن به بهشت است

کد خبر: 77790
نمازهای واجب را بخوان. ماه رمضان را روزه بگیر، احتیاج به طهارت پیدا کردی غسل کن، و علی(ع) را دوست داشته باش.
وارث:  روز اول مراسم اعتکاف با سخنرانی حجت الاسلام مصطفی کرمی، مناجات خوانی حاج سعید حدادیان و شعر خوانی فتاح رجبی در هیئت رزمندگان اسلام، مسجد جامع بازار تهران برگزار شد.
در ادامه خبر متن سخنرانی حجت الاسلام کرمی را بخوانید:
محبت علی(ع) راه رسیدن به بهشت است
اعتکاف، یک فرصت مغتنم
مراسم معنوی اعتکاف، یک فرصت عزیز و مغتنم است که اگر انسان بتواند این فرصت اندک را مهندسی و مدیریت کند می تواند پایه یک بنای مهم روحانی را بگذارد.
اعتکاف یک فلسفه ای دارد که اگر روح و ماهیت آن برای انسان روشن نشود، انسان جز یک بهره معنوی کم چیز دیگری نصیبش نمی شود. 
مهمترین مسئله این است که انسان بداند شان معتکف چیست؟ فلسفه اعتکاف چیست و چه چیزی جوهره ماهیت این عمل معنوی را تشکیل می دهد. 
اعتکاف احکامی دارد. یکی از احکام آن این است که یک قید زمان و یک قید مکان دارد که حتما باید در مسجد جامع باشد.

اعتکاف یعنی از هر مشغله و روزمرگی و دلمشغولی که سد راه بین ارتباط با عالم ملکوت است دوری کنیم؛ که اهم این موانع فضای مجازی است. 
اگر کسی در این 3 روز آمد و متوجه نشد  که چرا این قید زمانی و مکانی را ایجاد کردند تا انسان عیار بندگی خود را محک بزند، گرفتار است.
از معتکف 2 چیز خواسته اند؛ اعتکاف و انفراد. اینکه هنر این را داشته باشی که در شلوغ ترین مکان بتوانی برای خودت یک خلوت ایجاد کنی. این فلسفه اعتکاف است.

اگر توانستی بین اینهمه جمعیت خودت باشی و خلوت کنی، این یعنی اعتکاف. جمع بین تکثر و وحدت.
اگر در این جمعیت ارتباطت را با دنیا قطع کردی و خودت بودی و خدا و نشان دادی در شلوغی هم می شود در یاد خدا بود، درست است.
داشتن محبت علی(ع) راه رسیدن به بهشت 
وجود مقدس سیدالانبیاء (ص) فرمودند: ای علی! اگر نمیترسیدم که امت اسلامی گرفتار غلو شوند و همانطور که درمورد حضرت مسیح گفتند پسر خداست، آن اتفاق تکرار شود و این هراس را نداشتم که عده ای قائل به عبودیت تو شوند؛ مطلبی راجع به تو میگفتم که از هر معبری گذر کردی خاک پای تو را سرمه چشمشان کنند. 
سلمان فارسی خدمت سید الانبیاء (ص) مشرف شد و عرض کرد: ای رسول الله(ص) به من عملی را دلالت کن که من آن را انجام دهم و به بهشت بروم. 
حضرت فرمودند: سلمان، نزدیک ترین راه رسیدن به بهشت این است. 
نمازهای واجب را بخوان. ماه رمضان را روزه بگیر، احتیاج به طهارت پیدا کردی غسل کن، و علی(ع) را دوست داشته باش. در قیامت از هر هشت درِ بهشت که اراده کنی میتوانی وارد شوی. 
سلمان اگر کسی پیدا شود که عمر 124 هزار پیامبر را داشته باشد؛ و در رکاب تمام پیامبران جنگیده باشد؛ تمام شب های عمر را شب زنده داری و تمام روزها را عبادت کرده باشد و در راه خدا اتفاق کند و در نهایت بین صفا و مروه مظلومانه کشته شود ولی دشمن علی (ع) باشد ؛ محب علی(ع) نباشد خداوند با صورت او را در بین منافقین در آتش می اندازد.
محبت علی(ع) راه رسیدن به بهشت است