ماه رجب ماه رسیدن و وصال به خدا است

کد خبر: 77859
اگر در ماه رجب کسی بگوید خدایا، مرا هدایت کن و مرا اهل یقین قرار بده خدا می پذیرد.
وارث:  روز دوم مراسم اعتکاف با سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان و احمد پناهیان در هیئت رزمندگان اسلام، مسجد جامع بازار تهران برگزار شد.


در ادامه خبر متن سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان  را بخوانید:

ماه رجب ماه رسیدن و وصال به خدا است


ماه رجب ماه خدا است، در این ماه اگر کسی بندگی کند، بنده خاص خدا و رحمت هم در این ماه رحمت ویژه است. خداوند می گوید اگر در ماه رجب تو نزد من بنشینی من جلیس تو می شوم، یعنی من همیشه با تو هستم و همنشین تو هستم.
خداوند می گوید، تو در ماه رجب هر چه من می گویم گوش کن،  تو هم هر چه بگویی من گوش می کنم. چون ماه رجب ماه خود خدا است. بخشش در این ماه انچام می شود. حتی اگر معتکف نباشی. هر که خدا را صدا کند، خدای متعال به او جواب می دهد.
و از همه بالاتر اگر در ماه رجب کسی بگوید خدایا، مرا هدایت کن و مرا اهل یقین قرار بده خدا می پذیرد.

رجب ماه شهادت است

ماه رجب ماه رسیدن و وصال به خدا است. ماه رجب ماه شهادت است.
ویژگی شهدا چند مورد است. یک موردی آن چیزی که برای آن شهادت را به شخص می دهند. می فرماید: من شهادت را به کسانی می دهم که در برابر جنگ با دشمن من خسته نشوند. معنویت مقدمه است. 

خدا شهادت را به کسانی می دهد که در مقاومت استقامت کنند. اینها چه کسانی هستند؟ در سوره مائده آمده است: کسانی که مجاهد فی سبیل الله هستند، شهید زندگی می کنند، کارهایشان به نتیجه  میرسد و حکومت امام زمان را تشکیل می دهند.
حضرت علی علیه السلام می فرمایند: خداوند باب جهاد را برای اولیای خاص خود باز می کند. در اعتکاف از خدا بخواهید شما را جزء اولیای خاص خود بپذیرد، نه برای بهشت و جهنم، برای استفاده در رکاب مهدی(عج).

تشنه وصل باشیم

درون همه ما محبت به اهل بیت علیهم السلام وجود دارد، اما محبت خداوند را باید کسب کرد. سال 85 حضرت آقا فرمودند: می خواهید ه قله برسید، موتور محرکه مکارم اخلاق ایجاد عشق خدا در وجودتان می باشد.
عشق به خدا یعنی کسی که دلش برای خدا تنگ شود.در اعتکاف ذره ای از این دلتنگی را می کشید. ماه رجب ماه ایجاد این عشق است.

تشنه وصل باشیم، شهادت را وسیله برای دیدارو وصال به معبود دانستن مهم است. اگر تو عاشق خدا شدی، در برابر مومنین متواضع و در برابر کفار و مستکبرین سر سخت می شوی. به دشمن خدا اعتماد نمی کنی و پای سفره دشمن نمی نشینی. 
کسی که عاشق خدا می شود دیگر نمی وشد در ولایت مداری اش شک کرد.

سخن امیرالمومنین علیه السلام درباره آخر الزمان

امام علی علیه السلام فرمودند: در آخرالزمان کسی پای امامش نمی ایستد مگر مومنی که قلبش درباره ایمان امتحان پس داده باشد. نشانه اش چیست؟ نشانه و علامت آن این است که چیزی که از ناحیه امامش صادر شده باشد را قلبا تصدیق می کند. نه با تحلیل و حساب و کتاب. همه چیز به قلب و توسلات ربط دارد.
عشق به خدا را بگیرید همه چیز تمام است. 

ماه رجب ماه رسیدن و وصال به خدا است