قرآن و روایات مهمترین شاخص در شناخت اسلام ناب هستند

کد خبر: 78013
مفسر قرآن کریم با بیان اینکه قرآن و روایات مهمترین شاخص در شناخت اسلام ناب هستند، گفت: انسان اگر اسلام را از طریق قرآن و روایات بشناسد دیگر تبلیغات سوء دشمنان و رسانه‌های بیگانه نمی‌توانند او را گمراه کنند.

وارث: حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان، استاد و مفسر قرآن کریم، شب گذشته در مراسمی که به مناسبت ایام رجبیه در حسینیه سیدالشهدا(ع) برگزار شد، گفت: انسان یار و پشتیبانی جز پروردگار مهربان ندارد.


وی افزود: لازم به ذکر است که درصد بالایی از کمک‌های پروردگار با واسطه به انسان می‌رسد که این واسطه یا شامل موجودات عالم می‌شود و یا به فرموده قرآن مجید مدبرات امر هستند که گروهی از فرشتگان حضرت حق را شامل می‌شوند آنان مجرای تحقق خواسته پروردگار هستند.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان ادامه داد: انسان در مدت عمرش از همه کمک‌هایی که خداوند به او می‌کند بی اطلاع است؛ خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: من فرشتگانی برای هر کدامتان مامور کردم تا شما را از خطرات حفظ کنند؛ این فرشتگان شبانه روز در کنار انسان هستند تا مرگ قطعی فرا برسد و زمانی که مرگ انسان فرا می‌گیرد دیگر هیچ نیرو و فرشته‌ای نمی‌تواند انسان را از چنگ مرگ نجات دهد.

این مفسر قرآن کریم در ادامه با بیان اینکه مرگ در پرونده همه موجودات ثبت شده است، ابراز کرد: انسان اگر فرد صالحی باشد و خوبی‌هایش بر گناهانش غلبه کند هرگز از مرگ واهمه نداشته و به عنایت و مغفرت خداوند امیدوار است.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه اعمال انسان باید براساس دستورات دین انجام شود، اظهار داشت: اگر مردم بر اساس اسلام نازل شده عمل کنند دچار هیج سختی و مشکلی نمی‌شوند اسلام ناب شامل آیات و روایاتی است که در کنار هم یک دین کامل را تشکیل می‌دهند.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه انسان کافر و مشرک هرگز نمی‌تواند عادل باشد، گفت: انسان‌های خداباور می‌توانند عادل باشند چرا که این افراد اعمال خود را بر اساس دستورات الهی انجام می‌دهند.

این مفسر قرآن کریم ادامه داد: انسان اگر اسلام را از طریق قرآن و روایات بشناسد دیگر گول تبلیغات سوء دشمنان و رسانه‌های بیگانه را نمی‌خورد کسانی که دلیل بی دین شدن خود را فلان مسؤول و یا ماهواره‌ها بیان می‌کنند سخت در اشتباه هستند چرا که بی دین شدن آنان چیزی جز جهل نیست بنابراین شخص نمی‌تواند دلیل بی دین شدن را اشخاص بداند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به روایتی از امام صادق(ع)، بیان داشت: حضرت فرمودند: دوست دارم تازیانه‌ای بالای سر بچه‌های شیعه بگیرم تا آنان اهل معرفت شوند؛ انسان اگر به دنبال کسب معرفت باشد هرگز گمراه نمی‌شود که مغلوب دنیا شود و از آخرت غفلت کند.

وی در پایان ادامه داد: انسان با معرفت هرگز شکست نمی‌خورد و به حق اتکا می‌کند، امیرمومنان علی(ع) می‌فرمایند: مومن همانند کوه استوار است و هیچ گزندی از باد و طوفان‌ به او نمی‌رسد؛ انسان با معرفت اندوزی مقاوم شده و در برابر طوفان‌های سهمگین شیطان استقامت کرده و سعادتمند می‌شود.